Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A román nettó bér már annyit...

A román nettó bér már annyit ér, mint a magyar? A két Orbán közül melyik a sikeresebb?

Figyelt kérdés

A román nettó bér már annyit ér, mint a magyar.


Részletek:

[link]



2020. jún. 19. 09:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%

Aztán? Most ez jól hangzik, de ettől ugyanúgy náluk se fenékig tejfel az élet.

Én kirándulni voltam csak kint először Szatmárnémeti és környékén, aztán Marosvásárhely és környékén, láttam az ottani árakat, kb. hasonló szinten mozognak, mint nálunk. Van ami olcsóbb, van ami drágább.

Viszont a falunk Tisztetelésének a felesége erdélyi, Szatmárnémetiből származik, így neki jobb rálátása van. Hiába kezdi elérni az ottani fizetések a magyart, nem fognak az emberek Romániában jobban élni. Ők is ugyanazokkal a gondokkal harcolnak, mint mi, elvándorlás, munkanélküliség, stb.

Legfőbb különbség a két ország között az, hogy míg nálunk mindenhova foci stadionokat építenek, addig Romániában mindenhova ortodox templomokat.

2020. jún. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
44%
Románia meg Bulgária is rendkívül gyors ütemben fejlődik. A románok 1-2 éven belül beelőznek, a bolgárok meg 4-5 év múlva. Pedig sokkal lejjebbről indultak. De ez van. Ameddig olyan kormány uralkodik aki a saját népét lopja meg itt nem lesz fejlődés.
2020. jún. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%

#1: Nagyon szépen összefoglaltad a dolgokat, pontosan így van!

Egy apró észrevétel csak, Szatmárnémeti nem Erdély része, hanem Partium.

2020. jún. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
28%
Mindkettő "rajong" a magyarokért, a különbség csak annyi, hogy a román változatnak nincs rejtett erőtartaléka.
2020. jún. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
50%

Hát én ettől még valahogy nem kezdtem el irigyelni a románokat, de ha neked annyira bejön, akkor ott is élhetsz...

A kérdésedre válaszolva, természetesen Orbán Viktor a sikeresebb.

2020. jún. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Orbán Viktor sikere úgy értendő, hogy Mészáros Lőrinc, Tiborcz István, Garancsi, Szíjj László stb közbeszerzési "sikerei"? Rogán, Habony letelepedési kötvényei, Borkai k*rvázásai, mint fidesz-kdnp-s mint keresztény családapa?
2020. jún. 19. 11:43
 7/24 anonim ***** válasza:
79%
Ja, azért van tele román bevándorlóval nyugat-eu, mert olyan jól élnek! Az erdélyi részen kívül afrikai színvonal van kb.
2020. jún. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
64%
6# ez már iszonyú unalmas....👎
2020. jún. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
80%
Na de jó hír! Igaz, hogy régiós szinteken óriási különbségek vannak, igaz, hogy a román infrastruktúrát évtizedek óta nem fejlesztették, de se baj! Az országokat csak a nettó bér alapján rangsorolják. (Nem)
2020. jún. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
93%
3: Azért szoktam így fogalmazni meg fogalmazott így a Tiszteletesünk felesége, aki Szatmárnémetiből származik, mert nem nagyon ismerik Partiumot, könnyebben megértik, ha azt mondod Erdély része és kész.
2020. jún. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!