Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nettó bér számítása hogyan?

Nettó bér számítása hogyan?

Figyelt kérdés

Egy kalkulátorral meg kaptam a nettó bérem, viszont érdekel, hogy hivatalosan ezt az összeget hány órára számolja?

Ha jól tudom 4 hét, vagyis 4x5 munkanap = 160 óra / Ez helyes?

A pontos órabérem kiszámítása miatt fontos.

Köszönöm!



2020. ápr. 1. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ hány munkanap volt az adott hónapban.
2020. ápr. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, de számomra az az érthetetlen, hogy 384.000 a bruttó bérem, a kalkulátor nettó 255.360 Ft-ot írt, ami ha 160 órás hónapról beszélünk akkor nettó 1569 Ft órabér, viszont ha 172 órás hónapról beszélünk akkor már csak nettó 1484 Ft az órabérem. Miért keresek egy hosszabb hónapban kevesebbet, egy rövidebb hónapban többet ugyan azzal az 1 óra munkával? Helyesen fejtettem ki? Így számolják külön minden egyes hónapra az órabéred?
2020. ápr. 1. 19:55
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha fix havibéred van, akkor ne számolj órabért, mert nincs (értelme). Akkor is ennyit kapsz, ha 19 munkanap van, és akkor is, ha 22. Csak túlóra esetén van értelme számolgatni.
2020. ápr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

így igaz, ahogy előttem írták.



a kalkulátor nem számol a hónapban levő munkanapok számával. csak az adókat és járulékokat vonja le:


[havi bruttó bér]*0,665=[havi nettó bér]


még műszakpótlék esetén van értelme számolgatni! de amúgy így:


[nettó bér]/[(tárgyhó munkanapjainak száma)*8]=[nt. órabér]


ha arra irányult a kérdésed, akkor egy 21 napos hónapban ugyanazt a bért fogod kapni, mint egy 20 naposban. akkor a hónapban 168 óra munkáért illet meg a havi béred. nem úgy fogják számfejteni, hogy 160 óra a havi béred, +8 óra túlóra.

2020. ápr. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem. Hát nekem van délutános pótlék, éjszakás pótlék, túlóra, vasárnap esti műszak... Szóval az órabérem ezért lenne lényeges mert mire mindent osztok, szorzok nagy lesz az eltérés. De a válaszok meg kaptam, köszönöm! :)
2020. ápr. 1. 20:32
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha pótlékot számolsz, 174-gyel kell osztani, ha alapot (csak túlóránál) akkor pedig az adott havi óraszámmal.
2020. ápr. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Esetleg vedd elő a bérszámfejtésről kapott papírodat
2020. ápr. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Így így, ahogy #6 írja!! Számomra nem tűnik logikusnak, de tényleg így számolják a pótlékot.

A fix 174 miatt a pótlék minden hónapban ugyanaz. Viszont a túlóra alap oradija rövidebb hónapban magasabb. Azaz 18-19 munkanapos hónapban kicsivel jobban megeri tulorazni.

2020. ápr. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
hát ez elég szemétség. ezt én sem vágtam, hogy 174-gyel osztanak pótlékra. azt hittem úgy kell számolni ahogy fentebb írtam... sosem jött ki pontosan, de most pár %-os eltérés miatt nem panaszkodtam sosem. nagyjából többnyire stimmelt... de most így 174-gyel számolva forintra az jött ki, mint ami a bérjegyzékemben van
2020. ápr. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!