Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A sakk, billiárd rasszista....

A sakk, billiárd rasszista. Nem kellene betiltani? Ezzel is a feketék felé kifejezve együttérzésünket?

Figyelt kérdés

A sakk. Mindig a fehér kezd. Mennyire fájó ez a feketéknek. Belgondoltál már ebbe? Ott van a billiárd ; a fehér golyóval először a színes golyókat majd végül a fekete golyót kell a lyukba ütni. "Fehérrel a feketét kell beütni". Átérzed mit érezhetnek évtizedek óta a feketék amikor billiárdot vagy sakkot látnak ? Nem csoda, hogy kevesen is művelik


Rochelle Gutierrez, az University of Illinois at Urbana-Champaign matematikaprofesszora rátalált arra, hogy a matematika is rasszista, hiszen a fehér felsőbbrendűséget hirdet, mert fehér európaiak alapozták meg. [link]



2020. jún. 29. 18:54
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%
Ebböl is látszik ,hogy milyen jó dolga van az emberiségnek, ráér ilyenekkel foglalkozni, mint ahogy azzal is, hogy van-e joga szülni a férfiaknak :D
2021. okt. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 Wadmalac ***** válasza:
100%

Evvan, ma trendi mindenbe belelátni valami nem polkorrekt dolgot és emiatt kritizálni.


És ebben a félreértelmezett és túllihegett liberalizmusban senki nem meri nyilvánosan kijelenteni, hogy ez baromság, mert rögtön megtámadják, hogy rasszista, homofób, férfisoviniszta, náci.


Senki nem meri kimondani, hogy meztelen a király.


Evvan.

2021. okt. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%

#23

Ne legyen igazam, de kezd lassan hasonlítani a két leghírhedtebb extremitáshoz.

2021. okt. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 Wadmalac ***** válasza:
50%

23: Kíváncsi lettem, mi az?

:D

2021. okt. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%

#24

Annyit segítek, mindegyik a 20. század terméke.

2021. okt. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 Wadmalac ***** válasza:
86%

A nácizmusra és kommunizmusra gondolsz?


Érdekes gondolat.


Én most spec egy olyat érzek, hogy fehérbőrű, heteroszexuális férfiként kismillió, ilyen tulajdonsággal élő történelmi "elődömnek" milliónyi valós vagy vélt bűneiért kéne magam vezeklésre köteles bűnösnek érezni, olyan "kisebbségekkel", másik nemmel, más nemi identitási érzületűekkel, bőrszinűekkel szemben, akiknek sosem ártottam, nem is terveztem és nem is értenék vele egyet.

Szóval itt vagyok aktuális kulturális bűnbakként, csak mert fehér hetero férfinak születtem.


Ez maga a rasszizmus és szexizmus.

Jogtalanul elnyomott kisebbséggé váltam.

2021. okt. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%

Valamint jó kérdés, hogy mi lett a nagy elfogadásos kampányban a mi véleményünkkel és hozzáállásunkkal fehér hetero férfiként. Korlátozzák a szabadságjogainkat. Nekünk el kell fogadnunk pl egy meleg férfi párt, de nekik nem kell elfogadni a tényt hogy nekünk nem tetszik ha a szemünk elött smárolnak. Ma már mindenböl megkülönböztetési alapot csinálnak.

Én kiállok majd a különbözö/más ujjlenyomatúak és foglenyomatúak jogaiért! Aki akar csatlakozhat :D

Ha így halad a világ ebben a kérdésben, akkor oda fogunk jutni, hogy minden egyes embernek a szabadságjogait korlátozni kell, vagy tényleg korlátlan szabadság lesz minden téren. A lényeg, hogy láthatóan a teljes káosz felé vezet a dolog, és az anarchisták gyöznek.

Aminek még némi értelme van az a tiltások feloldása, mint pl egynemüek házassága, vagy a születési nemtöl különbözö nemi identitás nyilvántartásba vétele, ezek még az emberi jogkörbe tartoznak valahol, de a férfiak szüléshez való jogát és társait emlegetö idióta aktivistákat, gender aktivistákat bezárnám egy elkülönített helyre, mert teljesen értelmetlen amit eröltetnek.

2021. okt. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 Wadmalac ***** válasza:

"Ha így halad a világ ebben a kérdésben, akkor oda fogunk jutni, hogy minden egyes embernek a szabadságjogait korlátozni kell, vagy tényleg korlátlan szabadság lesz minden téren."

Mindkettő.

Ami ma folyik, az az erőltetetten gyors változásokkal járó hullámzás, ahogy a kívánt egyensúly előtti eltolódások nem beállnak középre, hanem túllengenek ellenkező irányban.

2021. okt. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

Akkor ezeket, mint kiugró értékeket amik a mérést negatívan befolyásolják, a tudományos módszerhez hasonlóan, az eredmények tisztaságának és reprezentativitásának érdekében le kellene szürni, hogy a végén valóban szignifikáns legyen.

Le a szélsöséges és értelmetlen próbálkozásokkal!

2021. okt. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Le a szélsöséges és értelmetlen próbálkozásokkal!"


Le!


Van az a régi történet Buddháról, amikor látta, ahogy egy szitártanár tanítja a nebulót, hogyan hangolja.

Ha nem feszíted eléggé a húrt, nem szól jól. Ha túlfeszíted, elpattan.


Arany középút.


Valahogy sosincs meg.

2021. okt. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!