Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Igaz, hogy a romániai magyarok...

Igaz, hogy a romániai magyarokat állami szintű szervezettségben ott rúgják, ahol érik?

Figyelt kérdés

Koncepciós perek, szimbólumok, magyar zászló betiltása, iskoláztatási lehetőségek beszűkítése, elrománosítással való próbálkozás stb.

Kicsiben és nagyban is ez megy náluk?

Tényleg olyan rossz a kisebbség helyzete?

Hogyan tudnánk segiteni mi Magyarországról az elnyomott magyaroknak?


2020. júl. 14. 12:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Úgy tudnánk segíteni, hogy odaköltözünk.

Ezáltal nagyobb lesz a helyi magyarság aránya, s így csökken ott a román befolyás.

2020. júl. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
A román kormány nem meri vegzálni a magyarokat, mert Dr.Szíjgyártó Tüsi Mihály keményen megmondta a románoknak, hogy: "Soha még ilyen jók nem voltak a kapcsolataink romániával!"
2020. júl. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#1 én szívesen odaköltöznék, ha sikerülne távmunkát találjak Magyarországon.
2020. júl. 14. 13:27
 4/14 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. júl. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

#3

Ahol mindenki magyaruk beszél, ott romántudás nélkül is tudsz dolgozni.

Vagy csinálhatod azt, hogy a határ közelére (romániához csatolt oldalra) költözöl, és onnan jársz át dolgozni.

De az is jó, ha távmunkát keresel.

2020. júl. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%
Én ezt még egy ott élő magyartól se hallottam eddig. Szerintem nem igaz.
2020. júl. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Figyelj, a politika mindig felhasználja a magyarságot. Vagy így, vagy úgy. Mert elég sokan vagyunk ahhoz, hogy el tudjuk billenteni a mérleg nyelvét. A magyar kérdés mindig felfokozattá válik választási évben.


De az utca embere, főleg, ha nem politizál, és már kinőtt abból, hogy a gyerekei iskolai problemáival foglalkozzon, elég jól elvan.

2020. júl. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%

Csíkszeredai vagyok. A hetkoznapi eletben semmivel sem akadalyoznak.

Neha kerul 1-2 szélsőséges barom, valahol levetet egy zaszlot, 10 meterrel arrebb kiraknak kettőt.

A magyar iskolak jol megvannak, az elromanositas meg egyen döntése.

Segitseget meg inkabb hagyjatok. A hataron atjon a kisujj korom alatt levo kosz, az anyaorszagban meg hisztiznek hogy az egesz kezet megkaptuk lapockaig.

2020. júl. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Amúgy a kérdés azért is logikátlan, mert ha ez így lenne ahogy a kérdező felvázolta, akkor tömegesen özönlenének ide vissza a határon túliak, kb úgy jönnének mint a migránsok, de ilyet ugyebár nem tapasztalunk és régebben se volt ez jellemző. Vajon miért nem...?
2020. júl. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Segitseget meg inkabb hagyjatok. A hataron atjon a kisujj korom alatt levo kosz, az anyaorszagban meg hisztiznek hogy az egesz kezet megkaptuk lapockaig."


Én nem vagyok fideszes, de nem is hisztizek e miatt. Az anyaországiakat is kábítják, itt is bedőlnek a rokonaim a dumának, minek haragudjak külön az erdélyiekre? Sajnos így működik a propaganda.

2020. júl. 15. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!