Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Igaz, hogy a romániai magyarok...

Igaz, hogy a romániai magyarokat állami szintű szervezettségben ott rúgják, ahol érik?

Figyelt kérdés

Koncepciós perek, szimbólumok, magyar zászló betiltása, iskoláztatási lehetőségek beszűkítése, elrománosítással való próbálkozás stb.

Kicsiben és nagyban is ez megy náluk?

Tényleg olyan rossz a kisebbség helyzete?

Hogyan tudnánk segiteni mi Magyarországról az elnyomott magyaroknak?


2020. júl. 14. 12:47
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
#9 mert a székely embereket nem olyan fából faragták, hogy ilyen könnyen feladják :D mi anyaországiak szerintem kényelmesebbek vagyunk. Gondold meg, Csaut is kibírták valahogy.
2020. júl. 15. 10:45
 12/14 anonim ***** válasza:
25%

Én Nagyváradon élek s az a véleményem hogy ti gyűlölitek a romániai magyarokat. Annakudején Biharkeresztesen meg Ártándon nagyon olcsón eladtátok a házaitokat a romániai Magyaroknak hogy szakadjanak el a családjuktól akik Romániaban maradtak. Mikor jött a virus meg most is lezártátok a határokat. Titeket nem érdekel hogy anya nem láthatja a gyermekét vagy gyermek a szüleit mert a karantént nem mindenki tudja vállalni s a teszt is pénzbe kerűl? Miért rendezte orban viktor hogy a román határ melkett ócsók legyenek a házak s odacsábitotta a sok hülye román magyart. Igen...hülyék voltak meg azok is mert nem gondolkiztak hogy bármikor lezárhatják a határokat s elszakadnak a családtól. Anyám testcére se nirmálus agyilag, kiment biharkeresztesre 2012- ben s most meg nem láthatja a családját hónapokug vagy lehet hogy évekig mert lezártátok a határt. Én soha nem költöznék Magyarba s nagyon sokan nem mennek csak egynehány marha magyar akik óccsón házat vesznek. Mit érnek vele ha nem láthatják a Romániában élő családot.

Mitől féltek annyira hogy lezártátok a határt lehet hogy erre az évre ha nem tovább? Tudom hogy Romániámban napobta 600- on felüli a betegek száma de ....se az ismerőseim, rokonaim közt, se azok ismerősei közt nincs beteg. A munkahelyemen a főnökeim se ismernek egy beteget se, se az ismerőseik nem betegek. Akkor ez milyen járvány? Megmondom én milyen:Románia Kárpátokon túli részén nagyon sok a szegény ember meg a cigány akiknek a többsége Olaszországban dolgoztak, kéregettek vagy ki mit akart. Ők hozták be Romániába a vírust mert mikor Olaszországba haltak meg emberek akkor ezek hazajöttek s voltak köztük akik betegen, voltak akik tünetmentes covidosok. Bihar megyébe nincs sok beteg, amennyi van azt mind a Kárpátokon túli románok s cigányok hozták be akik Olaszországból jöttek. Mi, magyarok nem érdemeltük meg tőletek hogy a határlezárással büntessetek minket a Moldovai s Havasalfőldi emberek hibái miatt.

Nem a határokat kellett vón lezárni hanem felmérni hogy melyik román megyébe van a legtöbb beteg ÉS CSAK AZOKAT TENNI KARANTÉNBE akik onnak jönnek. Megnéznék a határon a személyit s ha onnan jön ahol sok a beteg akkor megy karanténbe. Erre miért nem gondol orbán viktor?

2020. júl. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#12

Nem vagy te se nagyváradi, se magyar.

A határokat a sok román vendégmunkás miatt elől kellett lezárni.

2020. júl. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
#12 remélem ez csak egy troll válasz. Szerinted a magyar kormány hogyan tudná lekövetni, hogy a romániai magyar, aki mondjuk Hargita megyében lakik, nem volt-e egy hete a fertőforrás Bukarestben? Illetve a lakcímkártya csak egy dolog, nem azt jelenti, hogy az illető tényleg ott van. Nem titeket utálunk, hanem a magyarországiakat akarják védeni. A beteg nagyszüleim miatt két hónapja még Budapestre sem szerettem volna felmenni, nehogy aztán visszahurcoljam vidékre. Nem volt magas a napi fertőzésszám, mint nálatok, mégsem szívesen szerettem volna kockáztatni. Te se akard megfertőzni a szeretteidet, felelőtlen vagy.
2020. júl. 15. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!