Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ausztriában nagyobb a jólét,...

Ausztriában nagyobb a jólét, mint Németországban?

Figyelt kérdés

Amikor még Magyarországon éltem és Németországban jártam, óriásinak láttam a két ország közötti különbséget. Egy éve élek Ausztriában, s azóta most jártam először Németországban (Frankfurtban), s őszintén szólva döbbenten vettem észre, hogy mennyire lelakott hely Ausztriához képest. Bennem úgy élt a kép, hogy Németország fejlettebb és gazdagabb, mint Ausztria, de a külcsín alapján az osztrák települések sokkal rendezettebbnek, élhetőbbnek tűntek, mint a németek. (Vonattal mentem, így a vonatról láttam Frankfurton kívül az útba eső németországi településeket is.)

Frankfurtban járva pedig leginkább az tűnt fel, hogy mintha nagyobbak lennének a társadalmi különbségek: óriási szegénységet, de gazdagságot is láttam ott.



2020. júl. 17. 22:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Személy szerint én Ausztriában nem dolgoznék, mert rossznak találom a bérek adóztatását.Hiába nő hatalmasat a bruttód, a nettódon alig látszik.Még Magyarországnál is rosszabb.



Németországban is sokat nyúlnak le,de nem olyan aránytalanul nagyot.Jobban lehet fejlődni, könnyebb jól keresni.

2020. júl. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Több okból se tudod ezt egyszerűen összehasonlítani.

Először is Németországban is random ex-kelet tartomány meg mondjuk Bayern között ég és föld a különbség.


Aztán egy nagyvárost se lehet csak úgy vidéki/kisvárosi környékkel összehasonlítani. Egy nagy város mindig koszosabb lesz, mint egy kicsi és jobban láthatóak ott a társadalmi problémák. Így Frankfurtot kb. egyedül Béccsel lenne érdemes összehasonlítani.


Így tehát sokmindentől függ, de Németország átlagban talán minimálisan jobb.

2020. júl. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
A németek jobban keresnek, Németország gazdaságilag jobban áll. Most ez olyan dolog, hogy Bécs belvárosában is mondjuk ez a hely nem olyan hangulatú, mint egy rendezett alpesi falu a faházacskákkal: [link] ,16.377966,3a,75y,112.72h,90.15t/data=!3m8!1e1!3m6!1sAF1QipMnk_rQEjUDW0bNrmCNML7-VozsANdoSeJVASw!2e10!3e11!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMnk_rQEjUDW0bNrmCNML7-VozsANdoSeJVASw%3Dw203-h100-k-no-pi-2.040535-ya151.69586-ro-0.39423493-fo100!7i5376!8i2688
2020. júl. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
A linket nem tudja normálisan megjeleníteni. Na mindegy, de hidd el nekem!
2020. júl. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Hát nem tudom.

Én azt vettem észre,hogy az osztrákok láthatóan jobban élnek és életminőségre is jobb Ausztria mint Németország.


Hozzáteszem,hogy én a volt NDK részén voltam.

2020. júl. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Ausztriában talàn épp ez a jó mindegy hol vagy minimálisak a külömbségek. Ezért van nyugalom a nagyvárosokban is mert nem szügségszerű vidékről beköltözni így nincs az a nyüzsgés az utcákon
2020. júl. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%

1:

"Hiába nő hatalmasat a bruttód, a nettódon alig látszik."


Az "alig látható nettó" pedig, a magyarénak a hatszorosa! Azonkívül a közjó és az infrastruktúra náluk olyan szinten van, hogy ehhez képest a miénk a béka $egge alatt van.

2020. júl. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért hatszorosa nem de egy háromszoros hasonló árakhoz.

Ausztriában konkrétan jobban éltem mint Norvégiában.

Hiába recskáznak a norvég fizura ha a magyarhoz képest 3-4x drágább minden a lakhatás meg horror és a végére nem marad sokkal több zsetonod.

Számomra Ausztria és Svájc mindent visz.

2020. júl. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves 7,


lényegtelen.Ausztriában túl vannak adóztatva a fizetések.



A németek általában többet visznek haza, mivel alacsonyabbak az adók.


Lehet papíron, a bruttó bérek között nincs akkora különbség,de egy német jobban él.Véletlen,hogy Ausztriában, főleg a határ mellől annyian járnak át dolgozni?Nem.



Persze, kinek mi tetszik.

Nekem jobban bejön Németország.De, legjobban az amerikai rendszer tetszik, ott, ha jó végzettséged van, szorgalmas vagy, akkor a határ a csillagos ég.

És az állam sem akar állandóan kifosztani, mindenféle adó cím alatt.

2020. júl. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6%
Mindkét országban szarlét van.
2020. júl. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!