Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Amit Nyugaton haladó dologként...

Amit Nyugaton haladó dologként értelmeznek politikailag, az valójában erősen korlátozza a szólás és véleményszabadságot?

Figyelt kérdés

2020. júl. 18. 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Egyértelműen. Persze ők azt mondják, nem a szólásszabadság hanem a gyűlölet beszéd ellen vannak. És hogy mi a gyűlölet beszéd? Azt majd ők megmondják!
2020. júl. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
A gyarmati népeknek meg van mondva mi az ami polkorrekt. Ha ettől eltérnek, jön a sitt!
2020. júl. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
23%
Nem korlátozza. Pontosan miből gondolod? Melyik konkrét törvény tiltja, hogy véleményed legyen, amíg az a vélemény nem sért fontosabb jogokat?
2020. júl. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Az állítás minden vonatkozásában hamis. Azonban van olyan nézőpont, ahonnan igaznak tűnhet. Például a teljesen felelőtlenül viselkedő ember számára. Egy társadalomban akkor kisebb a konfliktusok száma, akkor jobb az élet, ha minél több tagja felelősen cselekszik, azaz minden tette következményeit természetesnek tartja. Ha ez nem így van, akkor úgy érezheti, korlátozzák. És valóban korlátozzák - a hülyeségeit. Tehát a bűnre hajlamos, felelőtlen ember a haladó dolgot valóban korlátozásnak érzi. Hiszen mi az, hogy ő nem sérthet meg senkit, mi az, hogy nem rágalmazhat, ez kérem korlátozás. Meg kényszer, hogy gondoljam meg a szavaimat. Hagyjanak békén kérem, én nem tudom meggondolni a szavaimat, ezért nem is akarom. - igen, ebbe na vonatkozásban korlátozás - szerencsére.


Figyelem a körülöttem zajló eseményeket. Körbenézek és azt szólom, X jelentős politikus hazudik. Vagy lop. Vagy bármi más csúnya dolgot tesz.

Értelmes, normális társadalom és hatalom esetén, megvizsgálják, amit mondtam. Ha igaz, tesznek róla, hogy X politikus ezért elnyerje az arányos büntetést. Korlátozás semmi. Ha nincs igazam, szólnak, hogy jobban kéne figyelnem. És persze tettemért fizetnem kell arányosan, mint előbb. Korlátozás semmi.

Viszont hatalommániás vezetés és torz társadalom esetén nem vizsgálnak semmit. Hanem megtorolják. Én kapom a büntetést. A torz társadalomból senki nem néz körül, igazam van-e, senki nem véd meg, így egy idő után mindenki megtanulja, hogy fogja be a pofáját. És befogja. Ezért egyre több jelentős politikus hazudik. És lop. És bármi más törvénytelenséget elkövet. Hiszen neki szabad.

2020. júl. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
19%

Szó sincs róla. Csak épp értelemszerűen minden ember jogai addig terjednek amíg azzal nem sérti mások jogait.

Értsd, szólásszabadság van, senki nem korlátozza, nem cenzúrázza, hogy mit mondhatsz. De ha ezzel jogszerűtlenül élsz vissza, annak magától értetődik hogy következménye is lesz.

2020. júl. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

"...amíg az a vélemény nem sért fontosabb jogokat?"


A "fontosabb jogokat" pedig azok határozzák meg, akiknek a jogai fontosabbak a mások jogainál.

2020. júl. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk nagy segítség lenne, ha kifejtenéd, hogy mire gondolsz.


Jelenleg politikával inkább foglalkoznék Belgiumba, mint Magyarországon, mivel sokkal kulturáltabb a politikai kultúra.

2020. júl. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!