Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Abháziát, Transznisztriát és...

Abháziát, Transznisztriát és Dél-Oszétiát miért nem ismerik el független országként?

Figyelt kérdés
Ha én miniszterelnök lennék, mind a hármat elismerném függetlenként

2020. aug. 7. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Jó és ha kikiálta pár bolond a független Cigányországot Borsodban vagy Libsilandet Szegedenakkor azt is azonnal elismernéd? És annak örülnél ha a szomszéd országok azonnal elismernék?
2020. aug. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben, de itt nincs ilyesmi ügy. Arrafelé viszont van.
2020. aug. 7. 10:02
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Ezek az országok egyoldalúan szakadtak el, kiáltották ki a függetlenségüket. Grúzia, Moldova követeli vissza a korábbi területeit.


A nemzetközi jog hagyományos értelmezése szerint az országok szuverenitása, területi integritása felette áll a kisebbségek, szakadár területek önrendelkezési jogának. Ha ezt semmibe vesszük, az alááshatja a megszokott nemzetközi rendet, békét, stabilitást. Ezért az országok többsége a NATO nagyhatalmak által Szerbiától elszakított albán többségű Koszovót sem ismeri el független államnak, pedig az USA-nak, Nagy-Britanniának, Franciaországnak, Németországnak, Olaszországnak, Törökországnak nagyobb a nemzetközi befolyása, mint Oroszországnak. Abházia, Dél-Oszétia függetlenségét jelenleg csak Oroszország ismeri el a nagyhatalmak közül és néhány kis ország. A Dnyeszter Menti Köztársaság függetlenségét Oroszország sem ismeri el, ők is Moldova újraegyesítését támogatják, csak más feltételekkel, mint ahogy a jelenlegi chisinaui kormány szeretné (Moszkva egy föderatív berendezkedésű Moldovát szeretne és a békekötés után még húsz évig ott hagynának pár száz békefenntartó katonát, hogy felügyeljék a vállalások betartását).


Magyarország a nyugati nagyhatalmakhoz, NATO, EU állásponthoz igazodik, korlátozott a külpolitikai mozgástere. De egyébként sem lenne érdekünk elismerni ezen kis szakadár államok függetlenségét, mivel nincs semmi érdemi kapcsolat velük és nem is várható ilyen. Érdekeltebbek lehetünk a jó kapcsolatban Grúziával, Moldovával, melyek ugyan szintén kicsi, kis jelentőségű országok, de még ők is jóval nagyobbak a kis szakadár államoknál.

2020. aug. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az oroszellenesség miatt. MEg hát ugye senki nem akar senkivel haragban lenni, vagy elköteleződni, megbolygatni a meglévő "rendet". II. vh utáni rendezést.


Bár igazából ezek az országocskák, nagyon nem az "orosz agresszió", "terjeszkedés" miatt jöttek, jönnek létre, hanem, mert pl a Kaukázus (Abházia, Oszétia), olyan, mint itt a Balkán, csak sokkal bonyolultabb. Mindenki utál mindenkit, meg kis helyen van sok nép/ néptöredék összezsúfolódva, meg sokszor vallási ellentét is van. Ezek az ellentétek az Orosz Birodalom előtt, benne, és a Szovjet éra alatt is megvoltak. Most simán csak elkezdtek felszínre jönni, mert nincs senki, aki "odacsapna". Különben meg még Grúziánál maradva, ott van egy autonóm, muszlim terület délen, a török határnál, meg elvileg, ha jól tudom, akkor maga a grúz etnikum is kettős. Van ott gond bőven. Oroszországnak ezen területeken hagyományosan van befolyása meg egykor hozzá (is) tartoztak. Beavatkozik.


Meg azt azért ne felejtsük el, -pedig elfelejtik sokan-, hogy Grúzia igenis megtámadta Dél-Oszétiát anno. Ez elvitathatatlan tény. Csak a bibi ott volt nekik, hogy sok oszét orosz állampolgár (is) volt. Naná, hogy a Maci megvédte a sajátjait.


Az meg a másik érdekesség, hogy elvben mindenki hitet tesz a területek, országhatárok sérthetetlensége mellett, meg olyan szépeket szónokolnak, hogy az már tényleg gyönyörű, mesébe illő. Oroszoknak nem szabad a volt területeiken rendezkedni, vagy ilyesmi, de a Nyugat bezzeg Koszovót elcsatolhatta, meg Montenegrónál is segédkezhetett. És akkor meg sem említem, hogy hány ázsiai, közel-közel keleti ország életébe szóltak be, akár háború megindításával. Furcsa ez a kettős mérce. Még furcsább az állandó "orosz veszély".


Szóval ez tényleg mese, habbal, és csokireszelékkel. Talán még vaníliával is meghintve.


Másik helyzet szintén a Kaukázusban, az Azeri-Örmény konfliktus. Pár éve megint háborúzni akartak egymással. (Már háborúztak a Szovjetunió szétesésekor). Ne, ennek pl semmi köze az oroszokhoz, meg az orosz veszélynek, terjeszkedének, mégis megkapják a ruszkik ezt is. Pedig itt arról van szó, hogy az arab, majd török, és perzsa, még később az orosz birodalom megjelenésével a kis kaukázusi népek összezsúfolódtak. Az örmények sok örménylakta területet veszítettek el, meg kilakták őket a török nyelvű népek, ez felszínre tört az első világháború környékén, és tart ma is. Tehát az örmény-azeri konfliktusnak az előzménye az arab, majd török terjeszkedés.

2020. aug. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Ezek orosz bábállamok, amelyek támogatásával Oroszország ex-szovjet tagállamokat tart sakkban.
2020. aug. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Neurotech ***** válasza:
84%
Azért ne hasonlítsunk egy 93% ban albánok által lakott Koszovót meg egy 25%ban cigányok által lakott Észak Magyarországot.
2020. aug. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

Abházia és Dél-Oszétia orosz bábállamok, Grúzia szemszögéből grúz területek orosz katonai megszállás alatt.

Moldova autonómiát adott Transznisztriának, innentől kezdve bármennyire funkcionálhatna önálló államként, a moldovai kormány hátra dőlhet és úgy tehet mintha ezt ők engednék, hiszen ilyen széles körű autonómiát adtak.

2020. aug. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%

6:

Mondjuk a magyar-szlovák határ mentén, mindkét országból kivágva össze lehetne hozni egy összefüggő, 80%-ban cigányok lakta területet. Annyi, hogy nem lenne benne egyetlen épkézláb város sem, csak mélyszegény falvak.


Nyilván a felvetés eleve baromság, mert nincsen ilyen szándék, egyszer valamelyik cigány politikus felvetette, de senkit nem érdekelt. A kiválási törekvésekhez gazdasági törekvések is kellenek, azok meg nincsenek, mélyszegény falvak nem akarnak elszakadni az anyaországtól, mert egyetlen lehetőségük, ha az ország támogatja őket.

2020. aug. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!