Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért vannak most tüntetések...

Miért vannak most tüntetések Fehéroroszországban?

Figyelt kérdés
Orbán ott volt nemrég, azóta nem mondott semmit, amiből tudnám, hogy mire ez az elégedetlenkedés. A magyar külügyminiszter sem adott nekünk tájékoztatást, az M1-et nézem, de ott sem kaptam kielégítő információt.

2020. aug. 17. 00:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Mert nem akartàk sokan hogy Lukasenko nyerje a vàlasztàst. Ennyire egyszerű. Egy kèpmutato , buta , tojàs fejű anti orosz ember aki jobbàra csalàssal nyerte meg a vezetèst.
2020. aug. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
5%

Orbánnak nem feladata, hogy tudósítson. Az EU ó tagállamoknak van miről tárgyalniuk egymással. Orbánnak nyilván van véleménye, de nem szól bele a francia belügyekbe.

A nyugat-európai országok őshonos állampolgárai lázadnak, hogy szabályos népességcserét hajtanak végre a hazájukban.

Egy felől.

Másfelől pedig a betolakodó barbárok így akarják átvenni a hatalmat. Ez háború.

2020. aug. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
12%
2-es vagyok. Bocs! Franciaországot olvastam Fehéroroszország helyett.
2020. aug. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
20%

2-es vagyok:

Tehát: Orbánnak nyilván van véleménye, de nem szól bele a belügyekbe.


A gazdasági-kereskedelmi kapcsolatokat építi, hogy "több lábon" tudjunk megállni.

Ilyen szempontból lényegtelen, hogy melyik országban milyen rezsim van.

Az EU-s külügyminiszterek tárgyalnak FOroszország ügyben.

2020. aug. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%
1-es jól leírta lényegében. Lukasenko csalt a választáson, konkrétan egy diktátor, ellene tüntetnek. Orbán és a kormány valszeg azért nem mond semmit, mert ezelőtt puszipajtások voltak vele. M1 helyett nézz inkább RTL-t.
2020. aug. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
13%
#5 és te azt honnan tudod, hogy csalt a választásokon? Mert az RTL-en azt mondták? Nem veszed észre, hogy amíg az egyik csatorna ezt mondja, a másik meg azt, addig nem ismerheted az igazságot?
2020. aug. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
91%
A fehéroroszok mondták.
2020. aug. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
5%
Mármint a Fehéroroszorgában élő baloldali liberális szavazók, akik amúgy kisebbségben vannak.
2020. aug. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
93%
Hát persze, azért vesznek részt többszázezren a tüntetéseken. Akik ugyebár mind alkoholista, drogfüggő csövesek, ahogy a belarusi propaganda mondja. :)
2020. aug. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
6%
Többszázezer. Mondjuk én 200ezer főről hallottam, olvastam. (Még az RTL-en is). Minszk 2 milliós város, és a parlamenti választásokat nem csak a fővárosban, hanem az egész országban tartják (mint minden demokráciában), ami meg 10 millió fő kb. De azért az egy érdekes dolog, hogy abban az orzágban ahol NEM baloldali (liberális) kormány nyer a választásokon, az ellenzék kapásból azt állítja, hogy elcsalták a választásokat. Még akkor is, amikor nemzetközi megfigyelőkkel van tele az ország, és nyilván ezek a megfigyelők is baloldaliak (mert az EU küldözgeti őket szanaszét, és az EU egy liberális diktatúra...), és semmilyen bizonyítékot soha nem tudnak felmutatni a csalásra.
2020. aug. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!