Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményed az amerikai...

Mi a véleményed az amerikai Kyle Rittenhouse ügyéről, milyen büntetésre számíthat?

Figyelt kérdés
Bár Grosskreutz sorsa is kérdéses kellene, hogy legyen. Utólag állítólag azt mondta, csak azt sajnálja, hogy hezitált, és nem lőtte szitává a kölyköt...

2020. szept. 1. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem önvédelem volt?

A csürhe gyújtogatni akart, Kyle egy poroltóval eloltotta a tüzet és a csürhe feldühödött. Ő pedig megvédte magát.

https://www.youtube.com/watch?v=ts43EskooaA

3:09-től kb

2020. szept. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Az a véleményem hogy azt kell csinálni amit mond a rendőr, és akkor nem lőnek hátba. Ha azt mondja hogy maradjak a seggemen akkor nem megyek oda az autómhoz és kezdek el kotorászni benne. Ez az általános véleményem és lehet mondani hogy "de hát már megint egy szerencsétlen fekete az áldozat", hát igen, mégis ha megint egy feketéhez hívták a rendőröket akkor mit kellett volna csinálni? Továbbmenni, mert fekete?


Ugyanakkor azt is gondolom hogy bizonyosan van sok amerikai rendőr aki alig várja hogy egy fekete okot adjon arra hogy lelőhesse, gondolom ezt azért mert a felvételeket látva azért az hogy 6 golyót a szerencsétlennek a hátába beleeresszenek, nem volt indokolt.

2020. szept. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2, ez egy másik ügy, bár ez is ott volt.
2020. szept. 1. 10:49
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Önvédelem volt. A 3 BLM-es (akik egyike regisztrált szexuális bántalmazó és a másik kettő is visszaeső bűnöző, az amerikai média mégis hősként éltetné őket) kezdte el őt kergetni, valaki lövést adott le Kyle felé, erre ő megfordult és a többit tudjuk.

Hogy mekkora az őrület odaát azt mi sem jelzi jobban mint hogy Rittenhouse-t egyesek rögtön rasszistának titulálták (mielőtt kiderült volna hogy a 3 BLM-es mindegyike fehér volt, ellenben magával Kyle-lal aki félig latin-amerikai származású).

2020. szept. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

ma 10:49


Bocsi, rákerestem, annyit láttam hogy Kenosha és azt hittem ez ugyanaz. Nem voltam elég figyelmes.

2020. szept. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15%

Bár alapból szimpatikus a srác, azért van pár húzása.

- 18 év alatti, tehát abban az államban, ahol él, nem is lehetne fegyver nála.

- A fegyverrel átment egy másik államba (ez külön bűncselekmény), ahol szintén nem lehetne nála fegyver 18 alatt

- Azt, hogy olyan helyre ment puskával, ahol tudta, hogy balhé van, úgy fogják venni, hogy direkt kereste a balhét (ezzel nem értek egyet, nekem szimpatikus, hogy rendet akart csinálni és megakadályozni a randalírozást, de hivatalosan ez önbíráskodás)

2020. szept. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekem is szimpi. A tüntetők viszont nem. Szerintem ezek kisebb bűncselekmények, max. pár év. Ha egyáltalán. Bár manapság már nem lehet tudni, a libsik ráfognak mindent, az igazi bűnözőket mentegetik, a rendőrséget meg fel akarják oszlatni... Nagyon betegek.
2020. szept. 1. 12:10
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ártatlan, de most a demokraták szerint az őrjöngő, békés járókelőket támadó csürhe jogai az állati megnyilvánulásokra feljebb valóak.
2021. jan. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
van remény az amerikaiaknak
2021. nov. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű önvédelem.
2021. nov. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!