Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit tennél ekkor?

Mit tennél ekkor?

Figyelt kérdés

Ha 20-25 év múlva eljön az Orwelli liberális diktatúra ahol, ha kotelezo lesz a chip mit tennél ?



A: Elmenni lakatlan szigetre, de nincs se internet, se kereskedelem, viszont van fa gyümölcs, magok, zöldség. Tehát élni meglehet de a kényelem kifújt.


B, Chip a testben, amivel lehet vásárolni “korlátlan” lehet menni buliba, VIP tagság, elönyök...aki feljelenti a másikat, hogy nincs chip, jutalmat kapna...


Orwell, és a Circle mûvekböl jött a kérdésem.



Én: lakatlan sziget


2020. szept. 4. 22:01
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
72%

Ahogy 8as is írja:

Mit választanál:

- mobiltelefon ami mindig nálad van, mindig tudják hol vagy, hova utazol, kivel beszélsz, ha gamailt vagy facebookot is használsz, akkor tudják mit vásárolsz, mi érdekel, mik a hobbijaid, milyen vásárlói kártyád van, reklámok, előnyök ha vásárolsz (pl törzsvásárlói kártya, kedvezmények)

- elmenni egy lakatlan szigetre, ahol magadnak kell gyűjtögetni, termeszteni a zöldségeket, gyümölcsöket, levadászni, tenyészteni az állatokat, megépíteni a lakhelyedet. Nem tudod megvenni amit nem tudsz beszerezni, amit nem tudsz magadnak megcsinálni. Ha nem tudod magad megvédeni egy ragadozótól, nem tudsz testőröket felbérelni ha nem tudod megépíteni a házadat, nem tudsz szakembert megfizetni, ha pihenni szeretnél, de éhes vagy, nem tudsz bemenni egy étterembe, magadnak kell megkeresned és elkészíteni a kajádat.

Szóval, melyiket választanád?

2020. szept. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:

#9


A Googlet lecserèltem, mert egyfolytában kérdezgetett hogy értékeljem, kikapcsolva is írta hol vagyok...


Na most màr icloudos emailem van.

2020. szept. 4. 22:50
 13/43 anonim ***** válasza:
100%

#11


Hát nem a chipet ami a testben van, miért te igen?


A telefont bármikor letehetem, a chipet nen

2020. szept. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
75%

Google vs. iClould

Fej vagy gyomor ? Mindkettő kiüt.

Te még mindig nem fogod fel a lényeget.

2020. szept. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
55%

#13

A telefont nem fogod letenni mert a társadalom perifériájára kerülsz.

Azzal szocializálódtál és képtelen vagy néklüle élni.

2020. szept. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
100%

#15


Szóval az ember a telefon internet miatt a chippért könyörögni fog?



Én biztosan nem. 😎

2020. szept. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:

#15


Lehet, de ha a chip kötelező lesz, nem lesz telefonom se, megyek gyümölcsöt szedni, valahova délre, ott legalább tél sincs. 😊


#16


Hát ja, én se simán ki lehet telefon nélül bírni, főleg ha a chip kényszerítve van.

2020. szept. 4. 23:01
 18/43 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
55%
Az 1984 rohadtul túl van értékelve paranoiások körében.
2020. szept. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
71%

"Hát ja, én se simán ki lehet telefon nélül bírni, főleg ha a chip kényszerítve van."


Mondod ezt péntek este gép vagy telefon előtt ülve :))))

2020. szept. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
90%

#19


Szóval te kérnéd a chipet, hogy telefonozhass?

2020. szept. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!