Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi jellemzi a fehérorosz...

GigiDiAugustino kérdése:

Mi jellemzi a fehérorosz gazdaságot a 90-es évektől napjainkig? Ha Lukasenko bukik, milyen gazdasági következményei lehetnek? Ha marad, annak milyen?

Figyelt kérdés

Lukasenko a 26 év kormànyzása alatt mennyire vitte előre az országot? Gazdaságilag gyengült vagy erősödött? Jobb az életszínvonal manapság, mint pl a 90-es évek végén, kétezres évek elején, tehát hatalomra kerülésének elején? Illetve milyen volt miután kivàlt a Szovjetunióból, de még nem került hatalomra Lukasenko? (Tehát 1990-1994 között) Milyen volt a Szovjetunió alatt?

Olvastam kommenteket, hogy arra a sorsa jut mint Ukrajna, mélyszegénységbe zuhan. Ez utóbbi ország hogy jutott oda ahova? Elvileg a kelet-ukrajnai harcok miatt, de ezt se értem pontosan.

Meg olyasmit olvastam egy poszt alatt, nem tudom mennyire hiteles, hogy a belaruszok az orosz földgázból profitáltak ‘94 óta, ezért lenyelték hogy Lukasenko hatalomra került, de az utóbbi 10 évben romlott a jólét.

Tudom, sok lett a kérdés, de engem inkább a pénzügyi-gazdasági hatásai érdekelnek az országnak, viszont cikket nem találtam róla.



2020. szept. 9. 22:59
 1/2 anonim ***** válasza:
80%

Mindenképp borul a bili, ha nem állnak össze a ruszkikkal.


Traktorok amit csinálnak elavultak, az olcsó gáz a lélegeztetőgépen tartotta a viszonylagos jólétet meg gazdaságot meg már nincs. Másban nem tudom miben jók.


Szerintem akárki kerül hatalomra szívni fognak, de ezt csak az elmúlt évek tevékenységének meg az oroszoknak köszönhetik.

2020. szept. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
74%

Traktorok amit csinálnak elavultak, az olcsó gáz a lélegeztetőgépen tartotta a viszonylagos jólétet meg gazdaságot meg már nincs. Másban nem tudom miben jók.


Szerintem akárki kerül hatalomra szívni fognak, de ezt csak az elmúlt évek tevékenységének meg az oroszoknak köszönhetik.

2020. szept. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!