Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Belgium koronavírusos esetszám...

Belgium koronavírusos esetszámai miért nem stimmelnek?

Figyelt kérdés
Több, mint 77 ezer aktív esetszámot tartanak nyilván jelenleg. Ha az utolsó 2 hét napi új esetszámait összeadjuk, akkor egy 17.000 körüli számot kapunk. Ilyen különleges ország lenne Belgium, hogy ezrek már június óta covidosak? :-D

2020. szept. 24. 13:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
hmm, jogos
2020. szept. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
A koronavírus statisztikáit mindenhol manipulálják a hatalom céljainak megfelelően.
2020. szept. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Van még egyáltalán olyan ország, ahol nem kezd még felettébb gyanússá válni ez a covid mizéria? Nem véletlenül vannak egyre többen a vírus tagadók. Nálunk is 20 ezer szurkoló előtt terveznek meccset rendezni, de felszállni a buszra maszk nélkül halálos veszély. Ebben hol a logika?
2020. szept. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező

Mivel nem raktál a kérdésedhez semmi konkrétumot így én kerestem rá a belga adatokra. Semmi gond vagy furcsaság nincs velük.

Mindkét netes statisztikában a belga adatok 09.24-én:

"Dátum 2020-09-24. Esetszám 106887 Új esetek száma 1661 Halálesetek 9959 Új halálesetek száma 4"

[link]

"Belgium fertőzött: 106,887 24h: 1,661 elhunyt: 9,959 24h: 4 gyógyult: 9.3% 24h: 19,079 17.8%"

[link]

Szimplán aki csinálja az oldalt az valamit elbarmolt. A svédeknél egyáltalán nincsen adat a gyógyultak számáról, még sem hiszed hogy mind a 90 ezer fertőzött még most is beteg március óta.

2020. szept. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ahol nincs adat, ott fel van tüntetve, hogy N/A, mert a recovered (meggyógyult) kategóriát nem tartják számon.

Aktív esetszám = Összes eset mínusz haláleset mínusz gyógyultak száma. Tehát aki még éppen pozitív koronavírus fertőzött.

Rendben nézzük a te forrásod, mondjuk az elsőt:


[link]

Összes eset: 106887 fő

Haláleset: 9959 fő

Gyógyult: 19079 fő


Számoljunk csak:

Tehát: 106887-9959-19079=77849 fő az aktív esetszám.

Most addjuk össze a belgák utolsó 14 nap új esetszámait, a a maival együtt. Az általad linkelt oldal szerint ez 16319.


Továbbra sem stimmel.

2020. szept. 24. 19:09
 6/12 A kérdező kommentje:
Ausztriát és Szerbiát csekkoltam még, ott érdekes ódon az két hét napi új esetszámait összadva nagyobb számot kapunk, mint a jelenlegi aktív esetszám. Tehát elvileg átlagosan 12-13 napig "betegek" az emberek.
2020. szept. 24. 19:21
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, pont nem azt nézted meg amit kell. Amit beraktál az a második - amiről a te adataid is vannak szerintem. Erre írtam oda, hogy "Szimplán aki csinálja az oldalt az valamit elbarmolt. A svédeknél egyáltalán nincsen adat a gyógyultak számáról, még sem hiszed hogy mind a 90 ezer fertőzött még most is beteg március óta."

És mindezt az első adattal bizonyítottam, ahol ugyanaz a fertőzött és halálozási szám volt - tehát azokkal nincs gond.

Direkt azért írtam be a svédeket, mert ott nem az van hogy nincs adat, szimplán ki van húzva és ennyi.

Ne problémázz már olyasmin amit gyerekként is fel lehet fogni, hogy valaki elrontott valamit és ennyi!

2020. szept. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"valaki elrontott valamit és ennyi"

Azért szólhattak volna már hónapok óta ezeknek az elrontó valakiknek a belgák. Ezek hivatalos számok állítólag, amik alapján döntéseket hoznak. Ha már elvárják, hogy komolyan vegyük az egészet, akkor legalább a látszat legyen meg. Magyarországon pl. 26. napig kell visszaszámolni az új esetszámokat, hogy megkapjuk az aktív összeget. Ez is irreális, de nem akkora. Meg ugye itthon a tesztelés sem gördülékeny. Miért csak felfele "rontják el" a számokat azok a valakik?

2020. szept. 24. 21:29
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Sehol sem stimmel. Mindenhol csak annyit közölnek hogy pozitív a teszt de hogy ebből hányan betegek azt nem.
2020. szept. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Remélem Belgiumban élsz te is kérdező ha már ennyire a Belga statisztika foglalkoztat :D
2020. szept. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!