Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Belgiumnak miért van szüksége...

Belgiumnak miért van szüksége erre az extrém eltúlzott és felnagyított autonóm közigazgatásra?

Figyelt kérdés

Belgiumban, egy országban ami kisebb mint a Dunántúl, van 4 parlament meg minden tartománynak külön minisztériuma meg autonóm(abb) irányítása van, ami egy bürokratikus rémálom, pluszba minden kulturális régiónak (azaz német, wallon, flamand) még külön kulturális minisztériuma is van.

Az átlag embertől rengeteg adót szed be az állam, aminek a nagy része ebbe a közigazgatásba ömlik, mert ezt valahogy fent kell tartani.


De mi szükség van erre? Oké, hogy Belgium föderális állam, de nem lenne célszerű ezt megreformálni? Vagy mi ennek az oka?

Mi értelme van annak, hogy minden huszadrangú miniszter autonóm irányíthatja a zsebkendő méretű régióját? Aztán ha valamilyen döntés születik azt el kell fogadtatni a helyi minisztériummal, majd az adott régió (wallon vagy flamand) parlamentjével és ezután következik az országos parlament.


Vagy mit gondoltok erről a berendezkedésről?



2020. aug. 10. 10:02
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Azért, mert Belgiumot vallonok és flamandok alkotják.Azért, hogy az államszövetség ne szakadjon szét, autonómiára van szükség.


Olyan, mintha Magyarország és Szlovákia egy ország lenne, de lenne mindegyiknek parlamentje és lenne egy szövetségi kormány is.

2020. aug. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Alex Fly ***** válasza:
67%
Ha nekik ez így megfelel, akkor te innen mit akarnál megreformálni? Valahol sokkal hatékonyabb a regionális-föderációs rendszer, mint az itteni központosított államhatalom. Így a döntések jóval közelebbi szinten történnek azokhoz a polgárokhoz, akikre vonatkoznak. A szubszidiaritás elvét mindenképpen jobban megvalósítja, mint a centralizáció.
2020. aug. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
52%
Nem folyik el annyi adó erre az államszervezet fenntartására, mint gondolod. Másrészt a demokratikus, a decentralizált, az állampolgárokhoz közel álló döntéshozatal sokkal jobb minőségű döntéseket eredményez. A központosított állam lehet gyorsabban hoz döntést, de a kevesebb és a döntéshozóktól távolabbi véleményeket használ fel, ami végül azt eredményezi, hogy sokszor rossz döntések születnek, amiket aztán vagy érvényben hagynak, mert politikailag kínos lenne visszatáncolni belőlük vagy mire kiderül, hogy rossz addigra már eltelt X év és elkoltottek rá egy halom pénzt.
2020. aug. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!