Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Horvátország mennyire célorszá...

Horvátország mennyire célország a menekültek körében?

Figyelt kérdés
vagy mennek tovább inkább nyugatra Horvátországból?
2020. okt. 13. 07:59
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
A menekültek körében semennyire, mert egyetlen Horvátországgal szomszédos országban sincs háború, a menekült pedig az első biztonságos országig menekült. Ha jól sejtem, te az élősködőkre és a terroristákra gondolsz. Ők általában továbbmennek, mert Nyugat- és Észak-Európában több a segély.
2020. okt. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Még Ausztriából is mennek tovább, mert ott is munkába kell állni előbb utóbb, meg a járandóság sem annyi amennyit németbe meg svédbe meg lehet kapni.
2020. okt. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Elenyésző mint menekült célpont ország. Harmadik világból elvándorol tömeg célországai a kiemelkedően gazdag országok. Dubai éppen úgy tele van gazdasági okokból hazájukat elhagyó külföldivel, mint a balkáni útvonalon Skandináviába vándorlókkal. Persze mondhat valaki akármit, hogy a kettő között különbség van, de az elvándorlás oka pint ugyan az. “Kivándorlás - elvándorlás“ a jobb élet felé.
2020. okt. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Horvátországban dolgozniuk kéne, amit nem szeretnek.
2020. okt. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%
1-es: ez egy urban legend, nincs semmiféle egyezmény, ami kimondaná, hogy a menekültnek az első biztonságos országban meg kéne állnia. A ma már érvénytelen dublini egyezmény (amit mi torpedóztunk meg az EU-ban) csupán annyit mondott ki, hogy annak az országnak a kötelessége egy menedékkérő kérelmének elbírálása, ahol a menedékkérő belépett az európai unió területére.
2020. okt. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 akkor olvass utána mégegyszer
2020. okt. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt egy link (angolul, ha nem érted, Google Fordító a barátod), ami tételesen levezeti, hogy ki számít menekültnek, és miért nem kell egy menekültnet az első biztonságos országban beadnia a menedékkérelmét.

2020. okt. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Nem arra gondoltam, hogy törvény szerint ki számít menekültnek, hanem hogy a józan ész alapján ki számít annak. Akit nem üldöznek, az nem menekül, az más miatt megy tovább, pl. a nagyobb segély reményében.
2020. okt. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Semennyire sem. Ahogy Szlovénia meg Ausztria sem.

Én Ausztriában élek, és aki az állam csöcsén akar élősködni, annak se Szlovénia, se Ausztria nem opció. Ezért mennek tovább Németországba meg Svédországba.

Szerintem a legtöbb illegális bevándorló eddig azt sem tudta, hogy van olyan, hogy Horvátország.

2020. okt. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!