Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » John Bilden jó elnök lenne...

John Bilden jó elnök lenne szerinted?

Figyelt kérdés

2020. okt. 18. 09:06
1 2
 11/18 zoltandudas ***** válasza:
Szerintem Trump-ot nem tudnák "rángatni", kihajtaná a saját elképzelését.
2020. okt. 25. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 geza tozser ***** válasza:
35%

Jó elnök? Rossz elnök?

Amikor BÁRKI IS INDUL igyekszik olyan "tervet, gazdasági és politikai irányvonalat ELHITETNI" ami a jelen pillanatot jellemzi.


Ami most is van, az emmission kontrol, kiiktatni minden fossil teméket és mindent átállitani ujra hasznositható energiára.


A tervei között több olyan is van amikre TRILLIÓ DOLLÁROKAT SZÁN, és -szerintem-még elképzelése sincs mekkora összeg az és hogy honnan veszi elő a pénzt.

A kimondott GAZDAGOK ADÓEMELÉSE nem célravezető, azt Reagan elnök megcáfolta amikor AZOK adó százalékát lecsökkentette, és MÉGIS TÖBB ADÓT SZEDETT BE AZ ÁLLAM az adó CSÖKKENTÉSEI UTÁN.

EZ MIND TÉNY.

Az általa épitendő ERŐMŰVEK -állitólag- 10-15 év alatt készűlnének el, ugyanakkor a nagy gyárak űzemek napenergiával való működtetése még nem valószerű a mai technologiával.


Az iskolai továbbtanulás főiskolára majd két éves ingyenes egyetemi oktatás..nincs tisztában a tényekkel. Az iskolai oktatás NEM KÉNYSZERITŐ JELLEGŰ és sok fiatal még az ellemi oktatást sem fejezi be, nemhogy főiskolát, egyetemet, amire nincs meg az az....se iskola sem elég TANÁRI KAR,SŐT ANYAGI FEDEZET SEM AMIBŐL MINDEZT VÉGHEZ TUDNÁ VINNI.

Most hagyjuk figyelmen kivűl azt hogy mit fog kezdeni majd több milliós diplomás emberrel....milyen szakma -vagy szakág-az ami fel tudná venni őket.


BIDEN -ha megválasztanák- csak rövid ideig lenne elnők, mert semmi olyant nem tud ami alkalmas lenne az elnőki pozicióra, 47 év alatt semmit sem tett amit feltudna mutatni, azon kivűl hogy alelnök volt.


VISSZAVONULNA egészségének megromlására hivatkozva, HARRIS lenne az elnők és az alelnök pedig NANCY PALOSI, HARRIS-tól még JIMMY CARTER is jobb volt, akit jelenleg az USA egyik LEGROSSZABB elnökének mondanak.

2020. okt. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 geza tozser ***** válasza:

Szerintem az maga egy szegénységi bizonyitvány hogy egy ilyen öreg kissé szenilis, feledékeny embert tud csak inditani a demokrata párt.

Az tudták, hohu egy NŐI elnökjelőltnek nem sok esélye lett volna Trumppal szemben, ezért lett BIDEN.

Az előzőben irtam...a demokraták TERVE az lenne amit irtam, mert -jelenleg- egy női jelőlt nem futott volna be, de ha Biden kilép (nyugdijba megy) akkor mindenki lépne egyet.

Vki irta hogy "Bident leváltják.." természetes hogy NYOMÁST GYAKOROLHATNAK RÁ hogy mondjon le, de az USA nem SZU, ahol egy klikk (SZU KPB) összeűl és dönt, egészségi okokra hivatkozva mond le.. mondják ők megy..holnaptól kezd pedig más az elnök..

2020. okt. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 geza tozser ***** válasza:
Nancy Palosi neve helyesen irva.......... Nancy PELOSI
2020. okt. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"de az USA nem SZU, ahol egy klikk (SZU KPB) összeűl és dönt"


Tulajdonképpen de. A 25. alkotmánymódosítás megengedi, hogyha az alelnök, illetve a kabinet többsége az elnököt a posztjának betöltésére alkalmatlannak találja, írásban értesítik a kongresszust és az alelnök megbízott elnökként teljes hatáskörrel átveszi a szerepét, amíg az alkalmassága helyre nem áll:

[link]


Na most, ebben Harris 100% benne van, iszonyat karrierista nő. A radikális demokraták is igen valószínű, hogy mellé állnak, szóval nem esélytelen, hogy a kabinet többsége is részt vegyen benne.


Plusz szerintem nem véletlen, hogy egy ilyen félholt vén bolondot indítottak a választáson, aki azt sem tudja, milyen rendezvényen van. Nyilván nem azonnal váltanák le, de nem lepődnék meg, ha egy évnél tovább nem töltené be Biden az elnökséget.

2020. okt. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 geza tozser ***** válasza:

15/15...nek 100%-ig igaza van.


Tudom hogy van ilyen törvény IS,de az eléggé hosszadalmas eljárás. Szerintem már a kezdet-kezdetén megvolt a "menet rend" és ugy is lessz.

Biden tudja ezt, biztos az ő beleegyezésével megy az egész és csakis igy lehet majd(?) női USA elnők...


God help Us!

2020. okt. 26. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#16

Egy másik dolog, amit érdemes figyelembe venni, hogy az alelnök intézkedési jogkörét az elnök határozza meg és nem egyszer előfordult már, hogy egyszerűen csak négy évre lerakták egy szobába, hogy ne legyen láb alatt.


Viszont ugyanígy ennek az ellenkezője is megtörténhet, vagyis amennyire alkalmatlan és befolyásolható Biden, ha megválasztanák, az inkább Harris kormány lenne kezdettől fogva, a félreállítása pedig inkább csak formaság.

2020. okt. 26. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 geza tozser ***** válasza:

Viszont, amikor egy másik ország államfőjével kell(ene?) tárgyalni, oda nem kűldheti el Harris-t.


Hogy tulajdonképpen mit is bíz az elnön az alelnökére -bármelyik is-azt nem tudja senki. Egy biztos,a minden napi "helyzetet" teljesen ismernie kell, tudnia kell hogy a TÁRSA (az elnök) mit intézkedik és a kormány főbb tagjai is "miben sántikálnak".

Biztosra veszem hogy egy idő után Biden lemond, betegségére hivatkova, kell egy bizonyos idő arra is hogy megkapja az elnöki NYUGDIJAT..

Az hogy eljárást inditanának ezért hogy bebizonyitsák alkalmatlanságát oda egy csomó (orvosi stb..) szakértő kell, és ha bebizonyitják hogy a "betegsége" már akkor is MEGVOLT mikor indult az egy kissé balhés, mert a népben felmerűlhet az hogyha már akkor sem volt "frankó" amikor elindult az elnökségért.

2020. okt. 27. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!