Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha lehetne ti választanátok...

Ha lehetne ti választanátok Donald Trumpot Magyarország miniszerelnökévé?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért? Ha nem, miért nem?

2020. okt. 25. 13:34
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Mint mondtam, jön egyből az összeesküvés elmélet kártya. Pontosan telibe sz*rom az egész világot, de az 100% hogy semmi sem az, mint aminek látszik. Hidd el, van rálátásom olyan dolgokra hogy mi a valóság, és mi jelenik meg a képernyőn. Igaz nem nagyban, de kicsiben bőven. Gondolom, hogy te akkor elhiszed azt is, hogy a covid természetes vírus, ami nyáron már visszahúzódott, de szept. 1-től full gázon támad. Persze teljesen véletlenül. Aki ez ellen szót emel, az összeesküvés elméletes. Meg mindenki, aki csak egy picit is kérdőre von bármit! PÉNZ uralja a világot, itt semmi sem szent. Ebből indulj már ki, ráadásul ultra nagy bajban van az egész világ gazdaság. Meg vele együtt a bolygónk is. Ez összeesküvés elmélet? Vagy szerinted nyílt kártyával játszik a hatalom? Az is tény, hogy túl sok ember él a világon, túl sok energiát, nyersanyagot emésztünk fel, ami óriási már már visszafordíthatatlan természet károsodással jár. Te mit tennél? Jelen pillanatban az óra elég gyorsan visszaszámlál, ha tetszik, ha nem. Vagy meséld már el, miért is jó és szükséges egy európai életközösségnek az, hogy elárasszák őket bevándorlókkal? Az sem titok, hogy a nyugati világrend cseszte szét az országukat. Ne vizionálj összeesküvés elméleteket, ezek tények, már nyílt CIA "titok, sőt, akár a Discovery-n is megnézheted.


Hagyjuk már a süket dumát, hogy az emberekért van a politika. A politika a pénzügyi és gazdasági érdekcsoportokért vannak. A kis emberek meg csak fogyasztók akik a profitot termelik. Nem érdekel a Q anon elmélet, igazából semmi közöm hozzá, ráhatásom meg aztán végképp nincs semmire. Amit látok az az, hogy a hírek nem más mint propaganda, vagyis agit-prop. Sajnos az emberek szeretik ha szívatják őket, kell midig egy ellenségkép nekik, azzal a saját bajaikra mindig megvan hogy kit hibáztassanak. Majd ezen a vonalon könnyű őket rángatni és befolyásolni. Lásd. háborúk.

2020. nov. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Elég érdekes, hogy a bolygó védelmére utalsz, mert úgy tűnik, ebben tökéletesen egyetértünk - én is nagyon rossznak látom azt a folyamatot, hogy kizsákmányoljuk a Földet. Ezért meglepő számomra, hogy akkor miért véded ennyire Trump-ot, aki ebben a folyamatban csak olaj a tűzre - egy példa a sok közül: Alaszka északi-sarki területein is engedélyezi a gáz- és olajkitermelést. A Trump-védő hozzáállás szempontjából teljesen ellentmondásba keveredtél Önmagaddal. Miközben úgy néz ki, hogy tökéletesen egyetértünk, hogy a bolygónk sz@rban van és lesz.


Bevándorlás. Egy szóval sem mondtam, hogy kedvező folyamat, vagy aminek örülnék. Viszont a legkevésbé sem új jelenség, nagyjából amióta világ a világ, létezik. Az USA pont így jött létre, az indiánokat előtte még sikerült jól leölniük.


A Covid kapcsán - sajnos az átlagemberen nem segít, hogy a vírus milyen eredetű, sajnos csak az látszik egyértelműen, hogy sokkal rosszabb, mint egy influenza. Kb. tök mindegy, hogy hány hulláma lesz, épp elég ember fog meghalni, akik miatt én hadd merjek már aggódni, illetve a családom és a magam egészsége miatt. És Covid szempontjából különösen rossz, ha még egy olyan elnök is van a világ vezető hatalmának élén, aki képes egy sajtótájékoztatón közölni, hogy fertőtlenítőt és napfényt kell a tüdőbe juttatni. Sok mindenre szükség van, de ilyen kijelentésekre nincs.


Pénz és a világpolitika. Ezzel sem mondtál újat számomra, mindannyian tudjuk hogy a pénz és a hatalom mozgat kb. minden szálat. Én azt nem tudom megérteni, hogy miért pont Trump-ot veszed ki ebből, akinek a fejében a nárcizmuson, hazudozáson kívül nagyjából csak a pénz és a hatalom létezik. És ezzel nem a többiek érdemeit emelem ki, csak utalok arra, hogy Trump a legkevésbé sem kivétel ez alól, sőt.


Emberek és ellenségkép. Úgy néz ki, ebben sem vagyunk egymástól, én is úgy látom, hogy mindig kell egy ellenségkép, nekem mondjuk baromira elegem van ebből. Merem mondani, hogy én senkit sem tekintek ellenségnek, még Trump-ot sem :D. De pont azért nem szeretném, hogy fontos pozícióban legyen egy ilyen ember, mert ő ebben is csak olaj a tűzre.


Szerintem sokkal több mindenben értünk egyet és látjuk egyformán a világot, mint gondolnád, csak az a különbség, hogy Trump-ban én pont azt látom, hogy egy meglévő helyzeten még tovább ront, nagyon nagy mértékben.

2020. nov. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Az örökségét kótyávetyéli. Nem egy tehetség. Üzletembernek is olyan pocsék, mint politikusnak. Egy troll.
2021. jún. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Az is ritka, hogy egy amerikai elnök 1 ciklus alatt megbukik.
2021. jún. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!