Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kolozsvár, Nagyvárad és...

Kolozsvár, Nagyvárad és Marosvásárhely mennyire élhető városok?

Figyelt kérdés

2020. nov. 1. 09:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit értesz élhetőség alatt? Nekem Kolozsvárhoz és Nagyváradhoz volt szerencsém de még a két városon belül se éreztem nagy különbséget.
2020. nov. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kolozsvár gyakorlatilag majdnem mindenben országelső, mint gazdaságilag, mint kultúrálisan, mint az oktatádban.
2020. nov. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Én Kolozsváron élek, nem panaszkodom. Sajnos nagyon kevés olyan munkahely van, ahol román nyelv ismerete nélkül is lehet boldogulni.
2020. nov. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1-es:


- viszonylag magas fizetések

- minőségi oktatás

- megfelelő egészségügy

- szórakozási lehetőségek

- szép lakókörnyezet (tehát vannak a városnak szép részei, és nem csak a kommunizmusban épült panelekből áll az egész)


Illetve hozzátehettem volna azt is, hogy mennyire élhetők MAGYARKÉNT.

2020. nov. 1. 13:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok :)

Fizetések szempontjából Bihar megye(Nagyvárad) is messze elmarad Kolozsvártól. Ugyanakkor a magas Kolozsvári átlag a tech cégek miatt vannak, nem azért mert a 8-10 osztályos alacsony képzettségű embereket olyan nagyon agyonfizetnék. Illetve Kolozsváron ehhez mérten az ingatlanok és a bérlés is lényegesen drágább.


Magyarként megvannak 12 osztályig az elit gimik(innen nem egy osztálytársam jutott be Eltére illetve más menő Budapesti/Debreceni egyetemre) mind két helyen, itt szerintem Nagyvárad hozza Kolozsvár szintjét.

Kolozsváron Babes-Bolyain vannak magyar karok és kb. ez a legjobb hely ha magyarként Erdélyben szeretnél tanulni, van még szintén a városban a Sapientia ami kb. a vicc kategória. Nagyváradon meg Partium ami egy fokkal jobb mint a Sapientia.


Mi a megfelelő egészségügy? Svéd rokon is panaszkodik az ottani körülményekre. De kb. el lehet mondani, hogy a kórházak rendben vannak (kb. mint Magyarországon) ellenben orvosok, ápolók mennek ki külföldre. Illetve itt is ha van pénzed inkább nem az államiba mész.


Szórakozási lehetőség szerintem mindkét városban van de Kolozsvár ebben erősebb. (akkor is ha bulizni akarsz, meg akkor is ha színház/opera járó vagy)


Nagyváradon és Kolozsváron is elég szépen rendbe van rakva a városközpont, vannak parkok is dögivel de azért még bőven akadnak lepukkant blok negyedek (tömbház a gyengébbek kedvéért, csak a románok blokban laknak :D )


Kb. olyan mint cigányként Magyarországon, van sok akit nem érdekel, hogy magyar vagy főleg amíg jól beszéled a nyelvet, van sok aki mosolyog de közben megvan a véleménye rólad, meg akadnak olyanok is akik nem szívlelik a magyarokat. De ha megvan a magadhoz való eszed akkor lehet érvényesülni magyarként is.

2020. nov. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem Brassó és Kolozsvár a legélhetőbb erdélyi városok.


Várad sem rossz, de elmarad tőlük. Vásárhelyen sajnos sokkal kevesebb lehetőség van, és az infrastruktúra is rossz.

2020. nov. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


Marosvasarhely igaz nincs benne, de nem tul regi cikk, talan segit.

2020. nov. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!