Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A fősodor felmérései már...

A fősodor felmérései már megint a demokratákat hozták ki győztesnek, minek utána Trump előnye már behozhatatlan. Hogy tévedhetnek ekkorát a kutatók?

Figyelt kérdés
2020. nov. 4. 10:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem sokan nem is értik a legkevésbé se az USA választási rendszerét, úgy vonnak le messzemenő következtetéseket.
2020. nov. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát de az Usa közvélemény kutatói se? Szerintem ők azért vágják ezt, egyszerűen nem megbizhatók az adatok amit gyűjtenek, nem mondanak az embereket igazat titkolják stb.
2020. nov. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%

Amióta statisztikával foglalkozom azóta tudom, hogy miért mondta Churchill: “Csak abban a statisztikában hiszek, amit én magam hamisítok”


Hogy ezt tényleg mondta vagy csak városi legenda, az teljesen mindegy. Nagyon sok igazság van benne. Pl egy paired T-tesztnél ha a mintavétel szórása (varianciája) meglehetősen nagy, akkor azt mutatok ki amit akarok.

2020. nov. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Abban lehet valami, hogy a demokraták cikit csináltak Trumpból és sok a rejtőzködő szavazó...


Visszanyal a fagyi...

2020. nov. 4. 10:48
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem behozhatatlan. Matematikailag semmiképp. Ahol már behozhatatlan a másik fél előny, azt az államot odaadták mindkettőnek, amit még egyiknek se adtak oda, ott még nem dőlt el véglegesen. Mindenesetre megint jól benézték a közvéleménykutatók. Beszarás. Én a választási rendszerüket értem egyébként, én a közvéleménykutatásokat nem értem egyáltalán. Telefonos felmérés? Most komolyan, felhív egy vadidegen ember, majd pont megmondja neki, hogy kire szavaz. Ha valaki nyilvánosan Trump mellett kiállt, azt úgy lehordták utána, hogy na még. Szerintem azt nézték be, hogy egy rakás ember nem nyíltan támogatta. Kinek kell a megalázás? Akár még az is előfordulhat, hogy Bident mond, aztán behúzza Trumpot. Szerintem itthon is ez van amúgy.
2020. nov. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

#3


Szerintem egy statisztika pontosan azt mutatja ami az eredmény.


Ha azt olvasol belőle ki amit akarsz akkor annak a mérésnek nincs eredménye! (illetve az az eredmény hogy nincs eredmény)


Ha meg van eredmény, de te nem azt olvasod ki belőle ami az eredmény, azaz rosszul értelmezed, akkor az a hamisítás.

2020. nov. 4. 10:52
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kiadnak egy közvéleménykutatást 1-2%-os hibahatárral egyik-másik billegő államról és ehhez képest 5%-os eltérés van, akkor arra mit lehet mondani? Vagy csalnak, vagy a hibahatárral hazudnak vagy nem értenek ahhoz, amit csinálnak.
2020. nov. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
50%
Ti hol követitek? Mert én bárhol megnézem az állást Biden vezet. Akkor miért Trump előnyéről beszéltek?
2020. nov. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Szerintem egy statisztika pontosan azt mutatja ami az eredmény.


Nagy populáció esetén pl egy szisztematikus hiba "felerősödik" és tendenciát mutat.

2020. nov. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
73%

#8

Azért mert ha a térképet végig kattintgatod, azt látod, hogy ahol még nincs eredmény, ott Trump vezet és ilyenből annyi van, hogy a 270 elector összejön belőle Trumpnak.

(Euronews)

2020. nov. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!