Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A nyugati országok oktatási...

A nyugati országok oktatási rendszerei tényleg baromi lazák vagy ez csak sztereópítia?

Figyelt kérdés

Sokak szerint a nyugati országokban (pl. Németország,Franciaország,U.K.) nincsenek tantárgyak,értékelések,követelmények és szabályok.

Szerintem vannak,csak egyszerűen más a rendszer. Ott is vannak követelmények és szabályok.

De nem vagyok otthon a témában,szóval várom a hozzászólásokat!



2020. nov. 9. 14:39
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Igen.

Ja,Finnországról jut eszembe,nagyon elterjedt az,hogy ott nincsenek tantárgyak,hanem jelenség alapon (vagy nem tudom) tanulnak. / héten keresztül egy témáról tanulnak a gyerekek. Ez vajon igaz?

2020. nov. 11. 14:43
 22/24 anonim ***** válasza:
63%

19: Pl. Kérdezz meg egy svájcit, mi Moldávia fövárosa. A válasz: Valahol Kelet-Europában. Uh, valamikor tanultuk. Hozz térképet, kikeresem.

Se perc alatt kikeresi neked, mert megtanulta használni a pl.-ul az 1000 oldalas Atlaszt. De nem kell tudni, mert nem fontos!

Sok felesleges dolgot nem tanulnak, Pl:

sorold fel az igék fajtáit! Ilyen kérdés nincs! Ott a mondat , elemezd! Kész! Megoldják!

Semmilyen definiciókat, csoportositásokat nem kell tudni.

Pl: államismeret: Hogy járnál el, ha életbe szeretnél léptetni egy új törvényt? Nem az a kérdés, hogy milyen törvényeket ismersz!

Már a szépirást is eltörölték az elsö osztályban. Mindegy, hogyan irsz, nyomtatottan vagy irottan, levegöben vagy a csikon, csak irj és olvasható legyen.

Vannak nyitott könyves vizsgák. Kikereshetsz mindent a könyböl, mert azt akarják, hogy megtanuld és tudd használni a könyveket.

2020. nov. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Csak egy kapcsolódó téma: Németországban megy még a Legyen Ön is milliomos, ami ugye erősen a beseggelt tudásra épül. Úgy, hogy Magyarországon tanultam a kérdések közül a Németország specifikusakat leszámítva a legtöbbre csípőből tudom a választ, a németek meg izzadnak vele.

Más kérdés, hogy sok hasznom nincs ebből.

2020. nov. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Hát mi igy vagyunk a mo.-i vetélkedökkel. Azért vannak a kérdések kiválogatva az adott országokra.
2020. nov. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!