Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Joe Biden-nek győzelmének...

Joe Biden-nek győzelmének drukkolók, vírushívő vagy járványtagadó vagy?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék mennyiben egyezik ebben a neki drukkoló emberek álláspontja.
2020. nov. 10. 16:19
A kérdező szavazást indított:
Járványfélő vagyok.
Járványszkeptikus vagyok.
17 szavazat
 1/3 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
46%
Szegény öreg bele is halna a koronavírusba, ha elkapná.
2020. nov. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok járványszkeptikus. Megteszek mindent, hogy ne kapjam el és betartom a szabályokat, nem kell rám szólni, hogy vegyem már fel azt a maszkot, mint egy kisgyerekre. Felhúztam magam a teltházas focimeccsek láttám, ez most nagyon kellett.. A lezárásoktól viszont tartok, és nem örülök neki. Elfogadom, de félek egy komoly gazdasági válságtól. Viszont felfogom, hogy járvány van és emberek halnak meg.
2020. nov. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem jól van megfogalmazva a kérdés.

Teljesen egyértelmű, hogy aki járványtagadó (a szkeptikus igazából ugyanezt gondolja csak álruhában) az nem ért semmit a világból ami körül veszi.

Saját magam is elkaptam a vírust, 2 napig nehezen vettem levegőt, meg egy hétig kapart a torkom. (fiatal vagyok) Teljesen egyértelmű, hogy ez egy veszélyes, új betegség, melynek terjedése olyan szakaszba ért itthon is ami nem tartható, ezért indokolhatóak és szükségesek a lezárások, korlátozások. (Napi 100 halott borzasztóan sok és elfogadhatatlan.)

Viszont felháborítónak tartom, hogy a magyar kormány úgy vezette be ezeket, hogy semmiféle érdemi kompenzációt nem nyújt azoknak, akik kénytelenek lemondani a bevételükről vagy jövedelmükről külső (állami) kényszer hatására. Arról van szó, hogy én szolidaritást vállalok a veszélyeztetettekkel és az ő védelmük érdekében mondok le a megélhetésemről. Ebben az esetben az állam (mint a redisztribúció intézménye) feladata lenne a kiesett jövedelmet kárpótolni, ami Nyugat-Európában meg is történt.

Sajnos állás pontot váltott a kormány a hamis dilemmájában. Eddig a gazdaságot védtük a halottak árán. Most fordítottunk, a halottakat akarjuk elkerülni a gazdaság árán. Rá kellene jönni, hogy ez egy hamis dilemma, a járvány megfékezése és a gazdasági aktivitás kéz a kézben jár.

2020. nov. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!