Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért van az, hogy amíg a...

Miért van az, hogy amíg a járványtagadó ismerőseimnek kutya bajuk sincs, addig mi, akik betartjuk a szabályokat sorra betegszünk meg? Nem igazságtalan ez?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre itt a munkahelyen, illetve az ismerősi körben is, hogy csak azok betegedtek meg koronavírusban meg egyéb nyavalyákban, akik betartották a szabályokat, hordták a maszkot, ezzel szemben a járványtagadók, akik tojtak a szabályokra, szabotálták a maszkviselést, semmi bajuk sincs. Először azt hittem, hogy csak nem mondják meg, de nem valószínű, mert ők dolgoznak, némelyikük bent az irodában, némelyikük home-officeban. Karanténba is csak olyanok kerültek, akik óvatosak.

Most meg én is megbetegedtem, (azt még nem tudom, hogy koronavírusban-e) pedig minden szabályt szigorúan betartok, még az orromra is ráhúzom a maszkot. Ezt nagyon igazságtalannak tartom. Szerintetek is az?



2020. okt. 20. 15:58
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
39%
Az egy dolog, hogy hordják a maszkot, ami alapvetően jó dolog, de az nem véd meg a vírustól, csak kisebb eséllyel adják majd tovább. A maszk nem téged véd, hanem másokat. A probléma ezzel a helytelen viselés, sokan napokon keresztül hordják ugyanazt az egyszeri használatos maszkot.
2020. okt. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
88%
A maszk nem téged véd, hanem tőled véd másokat. Tehát simán elkaphatod egy maszk nélküli kollegától, aki tünetmentes hordozó.
2020. okt. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
36%
Mert a maszkviselés gyengíti az immunrendszert. Csak még egy jó idő lesz, mire ezt mindenki belátja.
2020. okt. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
84%
A helyes maszkviselés milyen módon gyengíti az immunrendszert?
2020. okt. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
21%
4: Ha nem tudsz rendesen levegőt venni, az szerinted nem gyengíti?
2020. okt. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
83%

Nincs bizonyíték arra, hogy a maszk gátolná a levegővételt. Ebben az esetben sok sebész, orvos, aki 8-16 órán át maszkban van, nem tudna normálisan dolgozni.

[link]

2020. okt. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
85%

Én nem vagyok járványtagadó - bármit is jelentsen ez- , a maszkot is mindig hordom ott, ahol kötelező. Viszont nem a maszktól várom a védelmet, hanem egészségesen élek. Nagy adagban szedem a vitaminokat, ásványi anyagokat, minőségi ételek eszek. Ez sok időmbe és pénzembe kerül, sokkal több energiát igényel, mint a maszk hordása.

Nem érzem igazságtalannak azt, hogy aki csak annyit tesz magáért hogy hordja a maszkot az megbetegszik.


Lehet, hogy a te ismerőseid is sokkal többet tesznek az egészségükért, mint te. Csak te azt nem látod állandóan.

2020. okt. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
70%
A legvaloszinubb, hogy a megfigyelesed teves.
2020. okt. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
56%
Mikor jött az első hullám, akkor is végig jártam bulizni, teraszos helyeken, házibulikban lehetett... több száz emberrel érintkeztem, a nyáron minden hétvégén balcsi, strand, buli, most a szánalmas 11 órás babazsúrokon is mindig ott vagyok. Tessék, élek...És 1 év alatt még egy kis orrfolyásom, náthám sem volt :) Nem is értem egyesek hogy tudtnak félelemben élni a 4 fal közt, maszkban vezetni...Ébredjetek fel, és éljetek mint egy normális ember...Ne legyetek hipohanderek ;)
2020. okt. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
65%

Csak egy kérdés.

Aki szerinted járványtagadó, annak láttad a 2 negatív tesztjét?

Mert ha nem, akkor nincs miről beszélni.

2020. okt. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!