Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Biden pártiak miért nem...

A Biden pártiak miért nem tudják elviselni az igazságot?

Figyelt kérdés

A tényt, hogy csaltak.

Miért azt szajkózzák, hogy nincs bizonyíték, majd amikor valaki belinkel egy képet vagy videót a bizonyítékokról vagy csak elmondja, hogy mi az igazság, akkor gondolkodás nélkül lepontozzàk.


Az, hogy csaltak az tény, az a kérdés csak, hogy a Trumpnak van e bizonyítéka az összes csalásra.


Ha nincs akkor biden nyer.

De attól még csalt, csak nem volt elég bizonyíték..


Ezen mit nem lehet felfogni?

Miért kell tagadni?



2020. nov. 13. 10:38
 161/172 A kérdező kommentje:

Hello Everyone!


Nem tűntem el csak még vártam a válasszal.


Igen eldőlt és Biden lesz az elnök.


El van ismerve.

A sportban is az a jó sportoló aki soha nem adja fel és még akkor is harcol amikor már semmi esélye.


Majd meglátjuk, hogy mennyire lesz jó elnök Biden/Kamala.


Trump-ot 4 év elnökösködés után szerettik ennyien.


Bidennel kapcsolatban csak találgattok, hogy szerintetek jó lesz.


Most majd bizonyithat.


Ha valami jót vagy rosszat csinál itt majd folytathatjuk a diskurzust.

2021. jan. 8. 11:26
 162/172 anonim ***** válasza:
50%
Tudjuk, hogy szeretik. Akár a halálba is rohannak érte. Ugye nem gondolod, hogy ez normális? Főleg Amerikában.
2021. jan. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/172 anonim ***** válasza:
94%

#161: Hallottam olyan pletykát, mely szerint Biden a kora miatt csak egy ciklusra tervez, és semmiképp sem méreti meg magát 2024-ben. Ismétlem, pletyka, nem tudom, mennyi igaz belőle. De ha így lesz, akkor a te értelmezésedben (hogy négy év múlva mennyire szeretik a választók) már soha nem fogjuk megtudni, mennyire jó elnök.


Értem a "jó sportoló" analógiát. Sajnos az a helyzet, hogy a többség (már a republikánusok többsége is) úgy látja, hogy Trump nem az a fajta sportoló (legyen mondjuk focista), aki csak a döntő lefújásáig hajtott. Hanem olyan, hogy lefújták a döntőt, és ő tovább akciózik. Az ellenfél nevét már gravírozzák a trófeába, ő lökdösi a gravírozómestert. Közben üvöltözi, hogy az ellenfél lesgóllal nyert, pedig háromszor is visszanézték a videóbíróval, és nem volt les. Követeli, hogy az ellenfélen hajtsanak végre további doppingteszteket (noha az előírtakat végrehajtották, ugyanúgy, mint őrajta, és mindenkinél minden oké volt). Amikor átadják a kupát a győztesnek, akkor hergeli a szurkolóit, hogy rontsanak be a pályára. Számomra az a jó sportoló, aki a játék szabályai és a sportszerűség keretein *belül* tesz meg mindent a győzelemért. Nem az, aki a szó szoros értelmében bármire képes.


Az nem elvárás, hogy a szavazatszámlálás befejeztével a küzdelem azonnal véget érjen. Nem akkor fújják le a meccset. Bár már olyankor is illik, hogy a látszólagos vesztes gratuláljon a látszólagos győztesnek. Ezután jön az a fázis, hogy a gyanús eseteket kivizsgálják, a szoros államokat újraszámolják, esetleg többször is. (Volt már olyanra példa, hogy ilyennél fordult a kocka, és a korábbi vesztes visszavonta a gratulációját.) De amikor mindez megnyugtatóan véget ér, akkor mindenki fogadja el az eredményt. Most mindez nem ért megnyugtatóan véget, de nem azért, mert fény derült volna bármi szokatlanra, hanem mert Trump nem volt hajlandó lezárni.


Nem az a baj, hogy Trump a számára gyanús eseteket ki akarta vizsgáltatni. A baj az, hogy azonnal csalást kiáltott, noha nem is tudott semmi konkrétumot, csak azt, hogy (látszólag) Biden nyert. Sőt, már előre is azt mondta, hogy ha az ellenfele nyer, az csak csalással történhet. (Egyébként miféle sportoló az, aki úgy megy ki a döntőre, hogy "ha nem én nyerek, akkor az ellenfél csalt"? Én jó sok Federer-Nadal teniszmeccset láttam, de soha nem találkoztam ezzel a mentalitással.) A baj az, hogy mindenkiről azt híresztelte, hogy benne van a nagy összeesküvésben, még a saját pártjához tartozó tisztviselőket is, akik pusztán a dolgukat végezték (és ők se örülnek, hogy vesztettek, csak éppen tudnak viselkedni). De a tragédiához az is kellett, hogy van Amerikában egy elvakult keménymag, ami mindent elhisz Trumpnak, és amikor ezek meghallották, hogy csalás történt, akkor begőzöltek. Trumpnak vannak feltétlen hívei. Én ezt egyébként sem szeretem politikusban, de tudomásul veszem, hogy ez egy létező jelenség. És akinek feltétlen hívei vannak, annak muszáj felelősen viselkedni, mert ha nem, annak emberéletben mérhető következményei lehetnek. Négy ember halt meg a Kongresszus ostromában.

2021. jan. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/172 A kérdező kommentje:

Utolsó értem amit mondasz.


Azzal nem értek egyet, hogy 4 év múlva nem lehet majd tudni, hogy szerették Bident az emberek vagy nem.

4 év után csak lesz az embereknek véleménye róla az elvégzett munkàja alapján.


Ilyen alapon sajnos akkor már most eldöntheti, hogy csak a sajàt érdekeit fogja nézni , leszar mindenkit, nem számít, hogy ki szereti és ki nem 4 év múlva nyugdíjba vonulhat következmények nélkül..

2021. jan. 8. 14:17
 165/172 anonim ***** válasza:
100%

#164: Nem így értettem. Abban az értelemben nem lehet majd értékelni, ahogyan #161-ben írtad Trumpról, hogy "Trump-ot 4 év elnökösködés után szerettik ennyien.", és ez alatt az érted, hogy a választások kapcsán milyen sokan támogatták. Bidennél ilyen - ha nem indul újra - nem lesz mérhető.


Természetesen azzal egyetértek, hogy ezer más mérce szerint meg majd igen. És majd fogják is, ki így, ki úgy.

2021. jan. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/172 anonim ***** válasza:
50%

#163 ez lesz majd nálunk is

ha az ellenzék netán nyer, akkor az csalás. egyszerűen nem lehet olyan, hogy más nyerhet.

2021. jan. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/172 anonim ***** válasza:
100%
#166: Sajnos nem tudom eldönteni, hogy ezt iróniából mondod, vagy komolyan gondolod. A közvélemény-kutatások alapján a szavazásra egyáltalán hajlandó népesség körülbelül fele fideszes, fele ellenzéki (ami persze sok pártból áll). Ha az ellenzék sikeresen összeszervezi magát (ez nehéz feladat, de dolgoznak rajta), akkor egy szoros küzdelemben akár nyerhet is.
2021. jan. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/172 anonim ***** válasza:
100%
167: nyerhet, de a fideszmédia azt fogja harsogni, hogy soros segítette őket a csalásban, meg hasonlók. A hívek nem fogják elhinni, hogy a fidesz szabályosan veszthet.
2021. jan. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/172 A kérdező kommentje:

Teljesen össze mossátok a Trumpot a Fidesszel .


Csak azért mert nem baszogatta Magyarországot plusz beszél a háttérhatalomról.


A Fidesz meg olyan mint egy napraforgó mindig oda húz majd ahol több erő van.

Pl a magyar média is tele van a Trumpot lejárató hírekkel.


Mert a fidesz màr Bidenhez húz.

2021. jan. 10. 00:36
 170/172 anonim ***** válasza:
100%

#169: "Mert a fidesz màr Bidenhez húz."

- Erre tudsz egyetlen konkrét példát hozni? Mert amit én láttam a fideszes médiában, az mind csak ekézte Bident. Az origo "A botrányos novemberi választást követően totális káoszt hozott Joe Biden elnöksége" címet adott annak a cikkének, melyben a Capitolium ostromáról beszámolt (természetesen a szerző nem vállalta a nevét).

2021. jan. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!