Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit szóltok hozzá, hogy...

Mit szóltok hozzá, hogy Lukasenka "rendőrei" újabb embert öltek meg?

Figyelt kérdés

Szerintem elég vérlázító, hogy elvileg a polgárok védelméért felelős rendőri egységek nem rendőrhöz méltóan viselkednek, hanem úgy, mint a terroristák, akik folyamatosan félelemben tartják a lakosságot, és emellett még ártatlan embereket is meggyilkolnak. Elég szomorú, hogy 2020-ban Európában ilyen előfordulhat.

[link]



2020. nov. 13. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
semmit
2020. nov. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mocskos világ van, de nem csak ott.
2020. nov. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"akik folyamatosan félelemben tartják a lakosságot"

Minszkben és Budapesten élek párhuzamosan több mint 10 éve. Elmondhatom, hogy nagyobb biztonságban érzem magam Fehéroroszországban, még most a tüntetések alatt is. Többször rohantak el mellettem rendőrök, katonák és soha nem vertek meg, semmilyen atrocitás nem ért leginkább azért mert nem dobáltam meg őket kövekkel...

2020. nov. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3

Pedig elég sok történést lehet látni a neten, hogy a békés tiltakozókkal se bánnak kesztyűskézzel ezek a "rendőrök". Az szerintem elég morbid, hogy csak úgy véletlenszerűen betuszkolják őket a furgonokba. Komolyan, tökre olyan lesz már ez az egész, mint Hitler Németországa, vagy Sztálin Szovjetuniója.

2020. nov. 13. 21:10
 5/8 anonim ***** válasza:

A sajtóban ez jobban mutat. Egy magyar hírportálon sem olvastam arról a hetek óta tartó tüntetésről amit az elnökért csinálnak legalább annyian mint amennyi ellentüntető van.

Lukashenko jó és könnyű célpont az Uniónak, 26 éve van hatalmon, jó kapcsolatot ápol Putinnal, többször megszólta az "lmbtq" közösséget. Az Unió csak negatívszínben fogja feltüntetni.

Itt a Gyakorikerdeseken is jól látszik ennek az eredménye. Amióta lezárult az idei választás rengeteg Lukashenkot bíráló kérdés került kiírásra és rengeteg "Fehéroroszország szakértő" lett akik korábban nem tudták vaktérképen sem megmutatni, hogy hol van ez az ország. (Nem rád célzok)

2020. nov. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5

A twitter-en én is láttam ellentüntetőket, nyilván ők is voltak egy pár ezren, ahogy a képeken látszott, viszont a magyar oldalakon én se láttam azokról híreket.

Szerintem Lukasenka addig fog hatalmon maradni, amíg Putyin el nem engedi a kezét. Az Unió sajnos továbbra is játssza a béna kacsa szerepet, ők ténylegesen nem hiszem, hogy bele tudnának szólni az eseményekbe. De az viszont nagyon visszatetsző, hogy ez a Lukasenka ennyire visszaél a hatalmával, és nem is hajlik arra, hogy úgy igazán meghallgassa az emberek véleményét, helyette ártatlan embereket hurcolnak el, nagyrészt azok a símaszkos gyáva OMON egységek. Ha olyan bátrak lennének, akkor nem símaszkban keménykednének, meg különben is, nem közveszélyes emberekkel szemben kellene intézkedniük.

2020. nov. 13. 21:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Mire Putin elengedi a kezét és kihalnak a szavazói (többségében nem fiatalok támogatják) addigra ő is meghal. 66 éves, nem akar ő sem örökké hatalmon lenni. A kérdés az, hogy mi lesz utána?
2020. nov. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerintem az attól is függ, hogy Putyin után milyen elnöke lesz Oroszországnak. Egy nyugati irányban nyitottabb vezető könnyen elengedheti a fehéroroszok kezét.
2020. nov. 14. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!