Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Holnap 15 éve, hogy Merkel...

Holnap 15 éve, hogy Merkel Németország kancellára! Mit gondolsz róla?

Figyelt kérdés
Jó kancellár? Kit látnál utódjaként?

2020. nov. 21. 21:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
43%

10/Nem osztunk innen semmit,de amit ott a "Mutter" "Willkommenkultur"-ral okozott,azt fel sem méri még a német társadalom.Út a semmibe.

Keszthelyen lakom,tele van a környék idetelepült németekkel,akik 2015 után

kerültek ide,..hát sok érdekeset hallottam,mit ne mondjak.

A kinti magyarok, meg egyértelmüen csak a pénz miatt vannak kint,mert a német társadalom nem a legbefogadóbb,azt azért tudom.Majd a második,meg a harmadik generációnak már könnyebb lesz,ez mindíg igy volt,és így is lesz!!ŐK,itt szeretnek lenni,de ha én megyek ki,akkor már más a kép.Minden oké,de azért érzi az ember,hogy igencsak a pálya szélén áll,csak egy cserejátékos a csapatban.

2020. nov. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
87%

Mária Theresia idejében is rengeteg német került Magyarországra. Most is hasonló a helyzet.Mások az okok,de a tény az tény.Sok az idetelepült német,ennek oka lehet.

Bizonyos városokban napközben a boltokban sok a német szó,erre én is felfigyeltem manapság.Főleg a Dunántúlon a kisebb városokban,de a falvakra is jellemző már.

Nem hiszem,hogy csak német nyugdíj értékállósága lenne az lenne az oka,itt már más is lehet./magyar mentalitás,közbiztonság,nyugalom,jó klíma,magyar ételek,és a fürdők...imádják őket,tele vannak velük a fürdők télen-nyáron/

Szóval így kerek az egész nekik.

2020. nov. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
25%

Rossz kancellár. Azt nem "bakinak" mondanám, hogy szerinte a multikulti nem megy, majd elárassza Németországot migránsokkal.

Tönkretette rengeteg német életét a jövőre vonatkozólag. Bíróság elé kell állítani.

2020. nov. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Számomra nem oszt v szoroz.
2020. nov. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nagy formátumú politikus, csak mi magyarok szívunk miatta, mert a német autógyárak érdekeitől vezérelve hagyja, hogy Orbán itt szemétkedjen velünk.
2020. nov. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi 2014 óta élünk Németországban, konkrétabban a bajoroknál. itt nagyon nem szeretik és morognak rá, de leginkább a migránspolitikája miatt, mert rengeteg pénzt és segélyt elszór az "otthon" ülő "munkaképes" betolakodókra. Postásként járok én is ilyen helyekre, látom, hogy a java milyen jól teng a segélyből, míg más dolgozik. ez baxa inkább a bajorok csőrét. Söder valóban jó kancellár lenne, ő tiltakozott is 2015/16ban, hogy a bajorok nem fogadnak be annyi migránst, mint amennyit Merkel szeretett volna. emlékszem rá, volt egy csomó város itt körülöttünk is, akik nemet mondtak, volt itt is tüntetéd ellenük, meg petíció.
2020. nov. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
67%

Azért a 13/ mondanivalója nem teljesen légbe kapott,és nem 0 %-os !!!

Igaz az,hogy sok német életét nagyon megnehezitette,és akkor még nem szólunk az elkövetkező években majdan előforduló rengeteg problémáról.amit a jelenlétük Németországban okozni fog.

Párhuzamos társadalmat építeneK -ez a baj.

Vannak már teljesen a betelepülők által lakott területek/pl.Berlinben/.

Ez nagyon meghozza a német társadalom válaszát is,ami nagy veszély lehet a konfliktus kiéleződésére./Pl Szállások felgyujtása/

Nőni fog a feszültség,és az idegengyűlölet egy olyan társadalomban ahol már 2-3 millió migráns,idegenajkú jelen van a mindennapokban,és a munkahelyeken.Pont az idegengyűlölet az amit a mai német társadalomnak el kellene kerülni,de a rengeteg migráns befogadásával pont a német társadalomban ezt fogja kiváltani/főleg a bajoroknál már van/,ami azért a

németek történelmi múltja miatt is kényes kérdés Európában.

Úgyhogy várhatóan nagyon nagy bajt importált be a saját országába "Merkel Mutter".

2020. nov. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Régebben van mint a Viktorunk ? Az hogy lehet?
2020. nov. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!