Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Akiknek problémájuk van az...

Akiknek problémájuk van az EU-val és annak értékeivel, azok őszintén, miért nem költöznek el nem EU országokba? Ukrajna vagy Szerbia is itt van a szomszédban.

Figyelt kérdés

De most őszintén. Ha annyira rossz az EU-ban élni, miért nem fontoltátok meg, hogy elköltöztök mondjuk Ukrajnába, Szerbiába, Moldáviába vagy Boszniába? Minden problémátok megoldódna. Hiszen nem elvárás a jogállamiság, sajtószabadság, hatalmi ágak szétválasztása. EU pénzeket sem kapnátok, így nem kéne vétózni és harcolni az EU ellen.

Akik még nem költöztek el, azok miért nem? Igazából mégis szeretitek az Uniót, csak álszentek vagytok?



2020. dec. 4. 16:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
58%
3 mikor jártál utoljára Svédországban vagy Belgiumban? Soha? Csak az M1en látottakat szajkózod, meg amiket a fideszes médiában látsz? Te mindent elhiszel, amit ezek mondanak? Gondolkodni, tájékozódni más forrásokból sose szoktál?
2020. dec. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
46%

8as "Japán, Kanada, UK, Ausztrália, Új-Zéland, Chile." nem EU tagok?? Úúristen! Én hülye meg eddig azt hittem, hogy csak olyan országok lehetnek EU tagok, amik Európában vannak! Engem félrevezettek!

Akkor már miért nem hoztad fel példának Németo-t meg az összes EU tag országot, amik szintén fejlettebbek Magyaro-nál - ha már a fejlettséget emlegeted.

2020. dec. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
32%
Na, akik lepontozták a 11es kérdést, azok biztosan jártak sokat, esetleg éltek is ezekben az országokban. Kíváncsian várom mit tapasztaltak, nem értem miért nem osztják meg tapasztalataikat. Csak nem azért, mert nincs egyáltalán?
2020. dec. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
6%
#12 attól még nem EU tagok. És fejlettebb. Ez csak azt bizonyítja hogy nem EU-s ország is lehet olyan gazdag mint EU-s ország. Most nem az elhekyezkedés a lényeg hanem a bevétel.
2020. dec. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

13: Pont azok nem voltak még ott soha (vagy még sehol az országhatáron kívül), akik a migránsellenes dumát elhiszik. Tudom, ez pénzkérdés, nem lehet a szemükre vetni, de azért ez nem indok a teljes sötétségre.

Én jártam már több arab országban (életem legjobb nyaralása is arab ország volt), több Európai multikulturális városban (éltem is Münchenben 1 évet), és egyetemen sok nagyon kedves arab csoporttársam volt Mo-n. Ezidáig SEMMI rossz tapasztalatom nem volt. Rendes, kedves, életvidám emberek, és Európában sokkal könnyebb velük barátkozni, mint a helyiekkel. Ők nem nézik le a bevándorlókat, mert ők is azok. A Mo-i egyetemista társaim meg olyan radikális muszlimok, hogy akkora szeretettel viszonyultak Magyarországhoz, ami a magyarok között is ritka. Megünnepelték velünk a karácsonyt is, fenyőfával pózolós képeket töltöttek az instára. 🙂 Én szeretem őket. És cseppet sem félek tőlük.

2020. dec. 4. 22:09
 16/20 anonim ***** válasza:
57%

14: aha, szóval csak találomra kiválasztottad a világ legfejlettebb országait és megállapítottad, hogy lám az EU-n kívül is vannak gazdag országok. Hát te egy igazi zseni vagy! Nem mintha bárki is állította volna, hogy az EUn kívül nincsenek gazdag országok, de büszke lehetsz magadnak, meggyőzted magadat. Az már gondolom nem tűnt fel, hogy amiket felsoroltál, szinte az összes nagyobb Magyaro-nál, sokkal több az ásványkincse, a befolyása a világpolitikára, az egyetlen kisebb meg nem háborúzott már "néhány éve" ezért semmilyen háborús kár, megszállás, stb. nem akadályozta.

Érdekes, hogy nem Zimbabwéval hasonlítottad össze. Kb. ugyanannyi értelme lenne. Én meg ha felsorolok 10 olyan EUn kívüli országot, ahol rosszabb az élet, akkor az mit bizonyít? Ugyanúgy semmit, mint a te példáid a 20szor nagyobb vagy kőolajban és egyéb ásványkincsekben gazdag országokkal.

Mi is a bajod az EUval? Mikor mondta meg az EU, hogy kereszténynek kell lenned? Vagy hogy kötelező homokosnak lenned? Vagy hogy milyen ideológiát közvess? Nem pont orbán az, aki nagy mellénnyel mondja, hogy milyen keresztény a kokózó, prostizó fidesz? Vagy hogy fujj melegek, mindenki megrontói, miközben a legősibb fideszes meleg? Mi is az, amit Norvégiában megtehetsz, de az EUban nem? Ja és visszatérve a példáidhoz: gondolom azt se tudod, hogy Svájc és Norvégia (a két európia ország a listádban) azért nem EU tagok, mert megtehetik, elég gazdagok ahhoz, hogy az EU nélkül boldoguljanak, a többi ország meg pont azért lépett be, mert együtt más országokkal sokkal többet tudnak elérni, mint egyedül. EUn kívül ki állna szóba egy kis kelet-eu-i országgal bármilyen versenyhelyzetben? Milyen követelése lehetne egy szegény 9 milliós országnak akármelyik másikkal szemben? És ugyanez egy USA-nál is nagyobb szövetségben? Vajon hogyan tud elérni egy kis ország valamit a világpolitikában: egyedül vagy több országgal szövetségben?

2020. dec. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
67%

Tiszteletem az ötösnek!

"Nem Orbán miatt akarok kilépni az EU-ból, hanem azért, amilyen mára lett a nyugati kultúra a sok 67 nemű SJW miatt balról, és a sok horogkeresztény alt-rightos miatt jobbról.


Egy kapitalista országot akarok, ahol az állam leszarja mind a kereszténységet, mind az LMBT-t és egyszerűen nem szól bele abba, hogy az átlagember miben higyjen, milyen értékrendje legyen, hogyan élje az életét"


Mindezzel nagyon egyet tudok érteni! Le a kalappal ön előtt!

2020. dec. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
17: na, akkor hátha te majd válaszolsz, mert eddig se a lepontozók, se az 5ös, se más nem mondta meg, hogy miben korlátozza az EU, mire kötelezi, miért nem élhet olyan életet, amilyet akar.
2020. dec. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
44%

#16 jó Akkor hasonlítsuk össze Magyarországot a hasonló méretű Izlanddal. Egyikünknek sincs túl sok természeti erőforrása, ásványkincsei, olaj meg még annyise. Izland nem EU tag mi meg igen. Izland mégis fejlettebb mint mi.

Vagy vegyük az ugyan nem Európában lévő de csak valamivel nagyobb Új-Zélandot. Ők sem EU tagok mégis megélnek valahogy. És nem 100x nagyobbak vagy népesebbek.

2020. dec. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
71%

És miért nem Nigériával vagy Kenyával, eseteg Kazahsztánnal hasonlítod össze? Mi értelme van az idétlen összehasonlításaidnak? Ki mondta, hogy csak az EUban lehet jó gazdasága egy országnak? Mit akarsz bizonygatni ezekkel a ritka hülye hasonlítgatásokkal? Hogyan lehetne egy EUn kívüli ország EU tag (Új-Zéland)? Honnan tudod, hogy ha lehetnének EU tagok, akkor nem lennének? Miért nem európai nem-EU tag országokkal hasonlítgatsz, mint Ukrajna, Szerbia, Albánia, Koszovó? Mindenki hülye, mert EU taga akar lenni, mi?

Egy 9 milliós ország Európa közepén mégis mit érne el bármilyen kereskedelmi, gazdasági tárgyaláskor egy 26 országból álló szövetséggel, az USAval, Oroszo.-gal vagy bármilyen más országgal való tárgyaláson? Kit érdekelne mit akar egy 9 milliós kis ország, amiről azt se tudja a világ 90%-a, hogy létezik?

Esetkeg nem gondolod, hogy 26 országgal szövetségben nagyobb lehetőséggei vannak? Szerinted miért akar mindenki EU tag lenni? Még mielőtt jössz a brexittel: 1) nem tudjuk milyen hatása lesz Nagy-Britanniára a kilépés, senki se tudja, 2) nem véletlenül folynak már évek óta tárgyalások és nem ők szabják meg a feltételeket, hanem az EU. Nagy-B. próbál megtartani néhány előnyt, ami az EU tagsággal járt, de nem igazán ők mondják meg, hogy mi legyen 3) Nagy-B eléggé jól áll gazdaságilag, eléggé befolyásos, kereskedelmi, gazdasági, katonai hatalom. Magyarország egyik sem.

2020. dec. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!