Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A koronavírusban elhunytak...

A koronavírusban elhunytak számát tekintve indokoltnak tartjátok az életünket érő drasztikus változásokat?

Figyelt kérdés
7,5 milliárd emberből 1,6 millió halt meg koronavírusban. Ez azt jelenti, hogy minden 4688. ember a koronavírus áldozata. Ezek nagy többsége már idős, súlyos alapbetegséggel rendelkező ember. A világon 56 millió ember hal meg évente. Magyarországon az átlagéletkor 43 év, az átlagos élettartam 76 év, azaz kb 33 év az átlagos hátralévő élettartam. A járvány elleni kisebb-nagyobb mértékű védekezés 1+ évig fog összesen várhatóan tartani. Tehát a 33 átlagos hátralévő élettartamú lakosság védekezik 1+ évig azért, hogy 4687 emberből 0,2-0,5-el (saját becslésem, nem lehet tudni) több idős, alapbetegséggel rendelkező ember éljen tovább. Tudom, más dolgok is közrejátszanak (kórházak túltelítettsége), de ezzel a megjegyzéssel csak a tényeket akartam leírni számokkal.

2020. dec. 13. 19:04
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
10%
A konditermek bezárása miatt inkább nőni fog a halálozás.
2020. dec. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
71%

A számos korlátozás mellett is napi 100-200 covidos beteg meghal.


1) Ha a korlátozások működnek, akkor miért halnak meg ennyien?


2) Ha a korlátozások nem működnek, akkor miért vannak korlátozások?

2020. dec. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
2020. dec. 13. 19:32
 14/39 anonim ***** válasza:
48%
"Ha a korlátozások működnek, akkor miért halnak meg ennyien?" Talán mert ha nem lennének korlátozások, akkor 10szer ennyien halnának meg? Ez még nem jutott eszedbe?
2020. dec. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
55%

14: a svédeknél nincsenek ilyen lezárások, korlátozások, a maszk sem kötelező, és ott napi 20 körül haltak meg az emberek mostanság. Náluk 100 feletti halott volt.


Ha a korlátozások nélkül több a halott, akkor ott miért nem magasabb, mint nálunk?

2020. dec. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
43%

A horrormatematikából pár dolog kimaradt. Az egyik, hogy mi lenne akkor ha egyáltalán nem védekeznénk. Akkor hányan halnának meg? Akkor milyen módon korlátozná a betegség az életünket?

A másik, hogy hol kalkulálod bele azt, hogy valaki nem hal bele ugyan, de maradandó egészségkárosodást szenved?

Az is érdekes, hogy szerinted, ha valaki meghal és emiatt rövidül az élete, az pont annyit ér, mintha valakinek 1-1,5 éven keresztül befolyásolja az életét a vírus elleni védekezés.

Aki meghal az, már nem csinálhat semmit.

Én tavasszal meg itthon lógtam, és végre bepótoltam a Netflixen a kihagyott sorozatokat. Lett volna jobb dolgom is? Talán. De halott egész biztosan nem voltam.

2020. dec. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
40%
12! A korrekt kérdés: Ha a korlátozások nem elég eredményesek miért nem szigorítják őket tovább?
2020. dec. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
51%

"Miért pontozták le a 4-est? Mi nem korrekt benne? Hivatalos statisztika, ott a link."

Egészen máshogy működött ez az év, mint az előző, ezért nem összehasonlíthatóak egymással a tavalyi meg az idei év egyes negyedévei. Tavasszal (még az első negyedévben) teljesen leállt az ország, ami miatt nem volt annyi baleset, nem volt annyi munkahelyi stressz, stb., a második negyedévben dettó. Mostanra viszont már egyértelmű, hogy ha az egész évet nézed, több az összes elhalálozás idén, mint tavaly.

2020. dec. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
35%

15: ismét nem igaz, amit írsz: a svédeknél vannak korlátozások (pl. max. 8 fő gyülekezhet)

[link]

A halottak száma meg azért kevesebb Svédországban, mert. "hangyányit" jobb az egészségügy ott. A napi új esetek száma 6-8000. Magyaro.-on 4000...

2020. dec. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
51%
A statisztikából is látszik, hogy kevesebb ember halt meg idén, mint tavaly. Tehát a korlátozások működtek. Végülis az volt a cél, hogy emberéleteket mentsünk meg, nem? Ha korlátozzuk az emberek szabad mozgását kevesebb közúti baleset lesz. Ha nincsenek bulik, részeg fiatalok nem tudják megkéselni egymást. Ha nincs munka, nincs munkahelyi baleset. Működik, nem? Javasolnám, hogy az összes atomhatalom lőjje ki egyszerre az összes rakétáját. Ha elpusztítjuk az emberiséget akkor ugyan egyszerre sok (az összes) ember fog meghalni, de utána egysem. Csak ügyesen kell kiválasztani a célpontokat, jusson mindenhova.
2020. dec. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!