Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A koronavírusban elhunytak...

A koronavírusban elhunytak számát tekintve indokoltnak tartjátok az életünket érő drasztikus változásokat?

Figyelt kérdés
7,5 milliárd emberből 1,6 millió halt meg koronavírusban. Ez azt jelenti, hogy minden 4688. ember a koronavírus áldozata. Ezek nagy többsége már idős, súlyos alapbetegséggel rendelkező ember. A világon 56 millió ember hal meg évente. Magyarországon az átlagéletkor 43 év, az átlagos élettartam 76 év, azaz kb 33 év az átlagos hátralévő élettartam. A járvány elleni kisebb-nagyobb mértékű védekezés 1+ évig fog összesen várhatóan tartani. Tehát a 33 átlagos hátralévő élettartamú lakosság védekezik 1+ évig azért, hogy 4687 emberből 0,2-0,5-el (saját becslésem, nem lehet tudni) több idős, alapbetegséggel rendelkező ember éljen tovább. Tudom, más dolgok is közrejátszanak (kórházak túltelítettsége), de ezzel a megjegyzéssel csak a tényeket akartam leírni számokkal.

2020. dec. 13. 19:04
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
47%
19: max. 8 fő, de nincs 8 órás kijárási tilalom, nincs maszkviselés, nincsenek bezárva az éttermek, stb. stb. vagyis jóval lazábbak összességében, mint nálunk
2020. dec. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
42%
21: te érted is, amit olvasol, vagy csak kikeresed, ami neked tetszik és arra regálsz: azt állítottad nincsenek korlátozások, amire írtam, hogy nem igaz. Az nem tűnt fel, hogy 50%-kal több a napi megbetegedés? És mindezt úgy, hogy az ország nagyobb és ritkábban lakott. Mégis kevesebb a halott, ez meg nagyon jól mutatja, hogy milyen a magyar egészségügy. Kevesebb beteg, több halott... Képzeld el mi lenne itt, ha nem lennének korlátozások. Hullanának az emberek. A svéd kórházakban már így is annyian mondanak fel a sok munka miatt, hogy a szakszervezet attól tart, nem lesz elég szakképzett ember, hogy el tudják látni az intenzív osztályon fekvő betegeket ( [link] Itt összeomlana az egészségügy meg az egész ország.
2020. dec. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

A megjegyzést azért írtam, mert sokan nincsenek tisztában vele mennyire kicsi az 1,6 millió a 7,5 milliárdhoz. Egyértelmű, hogy korlátozások nélkül az 1,6 milliós szám nagyobb lenne, de nem 16 millió...

16-os, ilyet nem mondtam, hogy ha valaki meghal az pont annyit ér, mintha valakinek 1-1,5 éven keresztül befolyásolja az életét a vírus elleni védekezés. Az akartam leírni, hogy lehet többet ér 4-5 ezer egészséges ember szigorú korlátozások nélküli élete, mint egy ember halála. Nem pedig csak EGY ember korlátozások nélküli életét hasonlítottam össze egy ember halálával. A horromatematika szó után nem is számítottam más válaszra. Az emberek nagy része nincsen tisztában a számokkal. A kérdés arra vonatkozott, hogy szerintetek a védekezés mértéke arányos-e a járvány súlyosságával. Ezekre a véleményekre voltam kíváncsi. Az én véleményem, hogy az emberi élet addig teljes, ameddig valaki teljesen egészséges. Mindenkinek X idő van hátra és ezt ki kell használni. Szerintem a járványügyi intézkedések a számokat nézve (tudom ezek a számok már tartalmazzák azt, hogy a korlátozások miatt kevesebben haltak meg) túlzóak és nem racionálisak. Ezzel valaki egyetért, valaki nem. Ha a halottak heti száma Magyarországon 7000 fölött lenne, vagy a fiatalok a jelenleginél nagyobb arányban halnak meg a vírusban már más lenne a véleményem. Más országok statisztikái alapján nem mondható, hogy túl nagy egyenes arányosság lenne a minél nagyobb szigorító intézkedések és a csökkenő halálozási szám között, azaz kétlem hogy szigorú korlátozások nélkül a vírusban elhunytak száma megtriplázódna.

2020. dec. 13. 20:45
 24/39 anonim ***** válasza:
22%

"Egyértelmű, hogy korlátozások nélkül az 1,6 milliós szám nagyobb lenne, de nem 16 millió..."

[citation needed]

2020. dec. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
24-es a válaszok közé küldtem egy Youtube videót, sok mindent megválaszol :)
2020. dec. 13. 21:12
 26/39 anonim ***** válasza:
23%

"Más országok statisztikái alapján nem mondható, hogy túl nagy egyenes arányosság lenne a minél nagyobb szigorító intézkedések és a csökkenő halálozási szám között," Erre is jó lenne valami forrás, statisztika... Épp feletted írtam, hogy Svédországban, ami ritkábban lakott, az emberek egészségesebbek, az enyhébb korlátozásokkal min. 50%-kal több a beteg. És ott már így is nehezen bírja az egészségügy.

Egyébként milyen ember az, aki olyat ír, hogy heti több, mint 7000 ember halála már indokolná szerinte a korlátozásokat, de heti 5000 az nem gond??!

2020. dec. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
70%
Nem
2020. dec. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

26: A dolgot nem értettem ennyire fekete-fehéren. :D

A 7000-et példának hoztam fel, hogy akkor biztosan úgy gondolnám súlyos változtatásokra van szükség, megdupláztam a heti 3500-as halálozási számot. 5000 is szörnyű lenne.

2020. dec. 13. 21:58
 29/39 anonim ***** válasza:
28%
28 Akkor a maszkviselés, a 8 óra utáni kijárási korlátozás túl nagy áldozat számodra ahhoz, hogy a 3500 halott ne legyen mondjuk 5000? Ha választhatnál, akkor azt mondanád, hogy inkább haljon meg több ember, de ne kelljen maszkot hordanod, mehess ki 8 őra után is és nyitva legyenek a konditermek, stb.?
2020. dec. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:
29: Mint írtam az 5000 szörnyű lenne. A fő probléma a gazdaság szétesése, családok mélyszegénységbe kerülése. És igen, ha muszáj választanom inkább választanám pár 100 idős beteg ember halálát, mint több százezer egészséges ember szegénységbe, kilátástalanságba kerülését. A halál az élet természetes része. 18 éves vagyok, lehet 10 év múlva másképpen fogok gondolkozni. A nagypapám nem rég halt meg, már idős volt, igazából azt sajnáltam, hogy nem töltöttem vele több időt, amíg élt. Szerintem nem élet, hogy nem vagyok közösségben, nap nagy részében tanulok vagy Battlefield-el játszok és a szüleim nem nézik jó szemmel, ha találkozni akarok a barátaimmal. Olyan mintha elrepülne az idő, anélkül hogy bármit is csinálnék. Inkább élnék gazdagságban élményekkel teli életet 70 éves koromig, mint 90 éves koromig szegénységben, szigorítások között.
2020. dec. 13. 22:36
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!