Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Balkán mindig is ennyire...

A Balkán mindig is ennyire fejletlen volt (Európa egyéb régióihoz képest) vagy volt, amikor nem volt ilyen nagy különbség?

Figyelt kérdés

2020. dec. 21. 14:41
1 2 3
 21/22 kürasszír ***** válasza:

# 16


A PÁTRIÁRKA KIVÉGZÉSE:


Minden forrás a szultán nyakába varja V. Gergely kivégeztetését. Eleve nem is dönthetett más erről az Oszmán Birodalomban.


[link]


[link]


[link]


[link]

2021. júl. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

"Csakhogy sajnálatos módon mind Marsigli, mind Müteferrika jóval az 1700-as évek eleje előttre teszi az oszmán hanyatlás kezdetét. Vagyis szerintük az oszmánok nem ám az 1700-as évektő, a 18. századtól hanyatlottak, hanem legalább a 16-17. század fordulójától."


A 16-17. század fordulójában Európa még sehol nem volt. Ez a harmincéves háború időszaka amikor vallási alapon gyilkolták egymást Európában. Angliában pedig ez a polgárháború időszaka. Az Oszmán-Birodalom a 17. század végéig még hódított és utána a Habsburgok Magyarországot ugyan elfoglalták, de délebbre már nem jutottak el.



"Miután négy forrást hoztam az Oszmán Birodalomban tombolt, szerinted nem is létezett, soha elő nem fordult éhínségekre "


Ezek össze sem hasonlíthatóak az ír éhínséggel. Írországban becslések szerint 1-2 millió ember halt éhen és legalább ugyanennyi kivándorolt. Ez a népesség 25 %-a. Arrol nem is beszélve hogy a britek végignézték, pedig a világ leggazdagabb birodalma volt akkor. Ez aztán nagyon humánus és kultúrált emberekre vall.



"Ennek a hamis legendának a kialakításában oroszlánrészt vállalt Charles Stewart Parnell (1846-1891) ír nacionalista politikai vezető is, aki 1880-ben egy amerikai pénzgyűjtő körútján adta elő a szultán által küldött három élelmiszert szállító hajó meséjét, "


Utánanéztem és mind az íre, mind pedig a török oldalon ismert és megtalálható ez az esemény. Ha hamis legenda lenne akkor csak az egyik oldal számolna be erről. Ír nacionalisták miért terjesztenének ilyet?


A szultán elsődleges motivációja nem lehetett az hogy szimpátiát váltson ki a britekből mert a britek szándékosan hagyták éhen halni az íreket.


A lényeg az hogy az általad nagyon kulturáltnak tekintett Európában olyan éhinség pusztított amiben 1-2 millió ember halt éhen a 19. század közepén és a britek szándékosan nem segítettek.


A könyvnyomtatáson meg hiába rugózol. Ez egy dolog a sok közül. Én meg említettem a tisztálkodás, higiénia kérdését ami esetén Európa csak a 20. században jutott el arra a szintre amire a törökök már a középkorban.

2021. aug. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!