Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Általában a nyugat-európai...

Általában a nyugat-európai országok munkáltatói miért ismerik el egymás diplomáit, míg a kelet-európaiakat nem nagyon akarják?

Figyelt kérdés

Én Németországban dolgozom.Viszont az én utam ide más volt kicsit, mint a legtöbb emberé.

Úgy kerültem ide ki,hogy a magyarországi leányvállalat kiküldött kiküldetésre és,hogy is mondjam "megállapodtam" itt és kaptam német szerződést.Ebből adódóan, a pozícióm biztosítva volt itt.



Amit tapasztalok,hogy a német és általában nyugat-európai munkáltatók elég szelektív szemlélettel dolgoznak.Volt itt kint egy orosz kollégám, ő még Kazahsztánban tanult villamosmérnöknek.Természetesen a diplomája honosítva van, a tudása sem rosszabb, mint a helyi munkaerőé, a nyelvtudása rendben van azt a furcsa oroszos akcentust leszámítva.

Mégis, az álláskeresésné nehézségekbe ütközik, nehezebben vált, mint olyan, aki helyben szerezte a diplomáját.


Viszont, a lengyel, szlovák vagy magyar diplomával is hasonló a helyzet.Egy barátomat, BCE diplomával csak valami asszisztensi munkakörbe vették fel, pedig az ő esetében is megvolt a nyelvtudás, nagy nevű multiknál szerzett tapasztalatot.


Ellenben, ha valaki mondjuk egy vidéki osztrák Fachhochschulén végez vagy egy hasonló, kevésbé ismert kisvárosi francia főiskolán, őket többre tartják és hamarabb kapnak pozíciót.

Az én esetem szerencsés és speciális és inkább kivétel, mint általánosság.A hozzám hasonló tapasztalattal rendelkező, kelet-európai diplomával rendelkező járműmérnökök technikusi munkakört kapnak, melyek egy idő után elég monotonak tudnak lenni.



Pedig, az EU-s szabályozások szerint, egyenértékűnek kell tekinteni a tagállamok diplomáit, nem lehet negatívan diszkriminálni mondjuk egy szlovák diplomát.


2020. dec. 24. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben ugyanabból az okból kifolyólag, amiért a hazai munkáltatók is különbséget tesznek egy BCE meg egy ELTE diploma között. A magyar diplomát nem német akkreditációs bizottság bírálta el, így természetes, ha van bennük egyfajta szkepticizmus.
2020. dec. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"A magyar diplomát nem német akkreditációs bizottság bírálta el, így természetes, ha van bennük egyfajta szkepticizmus."


A franciát és az osztrákot,olaszt sem a német akkreditációs bizottság bírálta el.



A magyar top egyetemek (BME,BCE,ELTE) nem érik el a nyugat-európai top egyetemeket, viszont a sima fachhochschuléknál, főiskoláknál színvonalasabbak és azért a világranglistán előbbre vannak.Még sincsen bizalom feléjük.

2020. dec. 24. 20:07
 3/5 anonim ***** válasza:

"A franciát és az osztrákot,olaszt sem a német akkreditációs bizottság bírálta el."


Ez igaz, de a felsorolt országokkal sokkal több ideje és sokkal magasabb szinten kooperáltak az elmúlt évtizedekben. Francia, osztrák és olasz versenytársaik vannak a piacon, őket már ismerik.


Az a személyes véleményem, hogy ha a vasfüggöny jobbik oldalára kerültünk volna, akkor most nem lenne miről beszélni, ellenben nem így történt és kialakult velünk szemben a szakmai előítélet is. Ez fokozatosan feloldódik, mesterségesen nem lehet pontot tenni a végére.

2020. dec. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 hypno ***** válasza:

"Bolognai rendszer" lényege meg van? Lisszaboni Elismerési Egyezményének?

Amelyik ország csatlakozott hozzá és a felsőoktatását ennek megfelelően rendezte be, azoknak a diplomája konvertálható. Mindazonáltal egy idő után a HR-esek megtanulják, hogy egy egyetemtől főiskolától általában milyen színvonalú emberanyagot várhatnak. És sok interjúnál a tudás számít és nem lehet kamillázni.


Láttam én már Magyarországon is olyan álláshirdetést, hogy "Kandót végzettek kíméljenek".

2020. dec. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pár év szakmai tapasztalat után senkitse érdekel a diplomád. Az MSC és BSC végzettek fizetése közt is csak pár százalék külömbség van. Ugyan olyan végzetség/tapasztalat mellet a kelteuropaiak általában problémásabbak. Átlagban rosszabb munka morál, nyelvi nehézségek stb.
2020. dec. 25. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!