Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Politikatörténelem könyveket,...

Politikatörténelem könyveket, (esetleg valós eseményeken alapuló regényeket) milyen keresőszavakkal (neten és offline antikváriumokban) érdemes elkezdeni keresni? Leginkább a XXI. / XX. század érdekel és az újkor politikája, politikai összefüggései.

Figyelt kérdés

Minden, ami politológia, illetve főképp politikai történelem 1600-tól 2020-ig.


A létező legtöbb magyar nyelvű könyv, regény felkutatása és átolvasása a cél (ami politikával és annak történelmével foglalkozik)!



2020. dec. 31. 00:31
 1/5 A kérdező kommentje:

Kérlek írjatok! Csupán címszavakat kellene ajánlanotok, amivel elindulhatnék. Nem politikával foglalkozó könyvek címet, sem szerzőinek neveit nem kértem. Csak keresőszavakat.


Segítsetek nekem ebben kérlek!

2020. dec. 31. 12:27
 2/5 anonim ***** válasza:

politika

politikatörténet

politikai eszmetörténet

politikai eszmék története

politológia

2021. jan. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Schlett István: A politikai gondolkodás története Magyarországon I-IV. lehet egyfajta kiindulás. Mi érdekel?
2021. jan. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Politika történelem.


A XIX. - XX. - XXI. században a planétán a temérdek politikus miért milyen döntéseket hozott, mi lett azok következménye, kik mit léptek erre, mindezek hátterében ki/mi mozgatta a szálakat.


Minden egyes döntés/lehetőség szerfelett érdekel!


Legyen apró, legyen grandiózus, mindenről tudni szeretnék!

2021. jan. 2. 10:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Ehhez a részéhez nem annyira értek. Én a köziges/eszmetörténeti vonalat ismerem jobban, inkább közigazgatási jogi/közigazgatástani szempontból. A legtöbb politikus undorít, főleg a maiak. A Schlett könyvbe nézz azért bele szvsz.
2021. jan. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!