Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha az EU-nak valóban fontos a...

Ha az EU-nak valóban fontos a jogállamiság akkor hogy állhatnak le üzletelni egy koncentrációs táborokat üzemeltető kommunista diktatúrával amely egy világjárványt is rászabadított a világra?

Figyelt kérdés

[link]

A kérdést nem cinizmusból hanem döbbenetből és felháborodásból tettem fel (és nem, nem vagyok hardcore liberális, centrista vagyok). Tudom hogy Magyarország már rég beállt az Egy Övezet Egy Út kezdeményezésbe (amelynek lényege hogy az adott ország Kína adósrabszolgája legyen) és ez már önmagában elég érv hogy maximálisan elítéljem a Fidesz külpolitikáját (de közben az ellenzék felől se hallani panaszt ezzel kapcsolatban?). Ugyanakkor nehéz nem észrevenni hogy amint jön Kína a jen-t lobogtatva minden politikai és emberi elv repül ki az ablakon. A sokat emlegetett "európai értékek" másodlagosak lesznek (EU), a megállapodás részleteit titkosítják több évtizedre (Magyarország) és a megállapodást követően hirtelen nem is tűnik elítélendőnek a hong-kongi agresszió és elnyomás (az emberi jogokért szóban eddig mindig kiálló Új-Zéland):

[link]

A koronavírus eredetét kivizsgáló bizottság felállítását is ahogy hallom csak Ausztrália követeli (cserébe kaptak egy kereskedelmi háborút Kínától).


Szerintem ha a liberálisoknak tényleg annyira fontosak lennének a liberális értékek akkor a nyugati társadalom egyöntetűen megszakítana minden üzleti és diplomáciai kapcsolatot a Kínai Kommunista Párttal (ha ez drasztikusnak tűnik akkor gondoljatok bele: dédnagyapáink világháborúkat indítottak az ilyen rezsimek ellen). A kommunisták rájöttek mi a kapitalizmus Achilles-sarka: a pénzéhség. És ezt használják ki az egész világ ellen.



2021. jan. 13. 10:26
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Koncentrációs táborok nyugaton is vannak. Ráadásul a járvány is zsidó munka, az USA fejlrsztette ki.
2021. jan. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
7%
USA-val is üzletelünk, ami egy globálkapitalista terrorszervezet. Nem nagyon szeretnék ebbe belebonyolódni, de röviden az van, hogy az EU életképtelen, és mint olyan, nem veszi senki komolyan.
2021. jan. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A jen meg japán.
2021. jan. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
1%
Eleve maga az USA engedte útjára a járványt. Nem értem honnan veszed, hogy Kínának bármi köze is volt hozzá. Tömegesen először Olaszban jelent meg 18 van. Onnan importálta az USA, ahol a Bill és Melinda Gates alapítvány szabadalmaztatta. Ők passzolták le aztán Kínának.
2021. jan. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4%
18-ban
2021. jan. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%
#4 azt elfelejtetted leírni, hogy az 5G aktiválta.
2021. jan. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért én szívesen megnézném azt a Gates alapítvány szabadalmát a vírusról. Kár, hogy ilyen nem létezik.
2021. jan. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az EU undorító, megalkuvó politikusok gyülekezete, akinek csak a haszon a fontos. Sokáig védtem őket de már jó ideje látom milyen alamuszi, megalkuvó, képmutató bagázs.

Eleve szánalmas hogy hagyják magukat ugráltatni Orbán meg a lengyel haverja által, két illiberális troll betart huszon akárhány ország vezetőjének, nonszensz. Másrészt meg elvileg vannak EU-s alapelvek, pl. az unión belüli vámmentesség, erre Orbán teljesen nyugodtan bevezeti idén július 1-től hogy minden külföldről hozott cuccra, EU-n belülről is 27% vám. Előveszi az unió talán az uniós alapelvek durva megsértéséért? Dehogy. Lapítanak mint csoki a fűben és egy szót nem szólnak, helyette öntik ide továbbra is a támogatást amit gálánsan ellopnak az utolsó fillérig. Orbán az EU állampolgárainak ugyanúgy lopja a pénzét, úgy mellesleg, nem csak a magyarokét. De mit érdekli őket, hiszen cserébe mi vagyunk az EU gépsora, sok csicskával akik éhbérért is örömmel dolgoznak, amennyiért a német vagy a francia az anyjába küldené a munkáltatót, már ha meg nem fulladna a röhögéstől.

Az EU politikusai is ugyanolyan politikusok mint bárhol máshol: cinikus, megalkuvó, pénzéhes tolvajok.

2021. jan. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 hypno ***** válasza:

Ha,ha,ha...


Szegény kérdezőt jól megkavartátok, pedig időt és energiát neem kímélve jó hosszú kérddést fogalmazott meg.

2021. jan. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen ez a nagypolitika, az elveknek nincs helyük. Amúgy eddig is üzleteltünk Kínával, csak annyi változott, hogy most van egy új megegyezés ami kicsivel kedvezőbb feltételeket biztosít nekünk (vagyis leginkább a németeknek meg a franciáknak.)


Persze a gerinces dolog az lenne, megszakítani minden kereskedelmet és diplomáciai kapcsolatot Kínával, de az gazdasági és politikai öngyilkosság lenne. Arról meg lehetne vitatkozni, hogy tényleg az-e az erkölcsi kötelessége egy kormánynak, hogy a saját polgárai megélhetését feláldozza az ujgurokért akihez amúgy nincs köze.


"dédnagyapáink világháborúkat indítottak az ilyen rezsimek ellen"

Ezt meg nem is értem, át kéne nézni a történelem-tankönyvet. A második világháborút a németek indították, és semmi köze nem volt az emberi jogokhoz. Az elsőben meg nem is igen volt érdemi különbség a felek között ilyen szempontból.

2021. jan. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!