Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A liberalizmus az új kommunizmus?

A liberalizmus az új kommunizmus?

Figyelt kérdés
Persze más, még puhább, de úgy tűnik, mintha hasonlóságok lennének, itt is lesznek gonosz elnyomók, (fehér és más) kiváltsággal bírók (akik gonosz módon (fehér) felsőbbrendűnek vallják magukat), akik ellen harcolni kell, ők tehetnek a szegénységről, elnyomásról, végül bevándorlással és multikultival meg lehet, sőt kell semmisíteni őket. Akkor minden jó lesz. Minden "elnyomott" réteget támogatni kell, ez esetben a nem fehér, hetero, keresztény kisebbségeket vagy a nőket. Ha valaki nem ért egyet, azt egyelőre csak kirúgják, tönkreteszik sok esetben, nem tolerálják, kiközösítik, átnevelik. Ő a fasiszta, náci, rasszista, stb. A más véleményeket nem tolerálják egyáltalán, amely eltér az őrült elméletektől. Az "elnyomottaknak" vannak szép, emberséges, államilag támogatott mozgalmaik. A tudományt is átírják az elméleteikkel, lásd pl. gender, pszichológia, szociológia. Az elnyomottak előbb kapnak munkát, egyetemi helyet pl. kvóták alapján.

2021. jan. 14. 10:28
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

A liberalizmus, mint ideológia megjelenése a XVIII. századra tehető.

Hagyományosan az egyéni szabadságjogok hansúlyozását jelenti az állami hatalommal szemben. A liberalizmus szerint a jogszabályoknak az állam vezetőire is érvényesnek kell lenni, vagyis egy liberális államban a jogszabályok mindenkire egyformán érvényesek. Elvei közé tartozik még pl. a tolerancia-elv ez azt jelenti, hogy tolerálni kell, ha valakinek mások a nézetei, mint neked. Nem kell helyesnek elfogadnod, de tiszteletbem kell tartanod, hogy ő ebben vagy abban hisz. Mindenkinek lehet saját véleménye. Nagyjából ezek a főbb alapelvei a liberalizmusnak.


Éppen ezek miatt a hányinger jön rám, amikor a csodálatos keresztény-konzervatív kormányunk, és a vezér olyan kijelentéseket tesz, hogy a liberalizmus rossz, küzdeni kell ellene. Néhány éve egy olyan kijelentésért, hogy illiberális rendszert akar építeni, nagyjából eltakarodhatott volna úgy, hogy többet a közéletben nem hallottál volna róla. Ehhez képest 2020-ban màr vígan be tudta nyögni a híveknek. Na többek között ezért kell 2022-ben eltakarodniuk, mert aki egy modern liberális demokráciában azt mondja, hogy a liberalizmus ellen küzdeni kell, annak nincs helye a parlamentben.


Egyébként a kommunizmust nem lehet egy lapon emlegetni a liberalizmussal. Értem, hogy te a folyamatra céloztál, hogy az is uralkodó eszme volt valamikor stb, de akkor sem.


A balliberalizmus gúnynév is onnan ered, hogy a baloldal feladta az ideológiai alapjául szolgáló szociális politikáját annak érdekében, hogy pár liberális elvvel kiegészülve nagyobb népszerűségre tegyen szert. Ez nem egyedi eset egyébként, itthon az MSZP-SZDSZ koalíció óta van negatív tapasztalat ezzel kapcsolatban, de ez nyugati országokban sincs másképp néhány helyen.

2021. jan. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!