Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A libertarianizmusban hogy...

A libertarianizmusban hogy valósulna meg a bűnüldözés bűnmegelőzés vagy ne adj Isten civilek védelme külső katonai erők ellen állam és adó nélkül?

Figyelt kérdés
Nem naív kérdés próbáltam utána olvasni mi ez a libertarianizmus, de ezekre nem látom a választ

2021. jan. 20. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Erre LevesÁron, a Levespárt elnöke azt válaszolta, hogy majd mennek az ő verőemberei és szétvernek mindenkit, aki rosszat akar neki. Tehát az ő fejében valahogy úgy néz ez ki, hogy ha van pénzed, akkor megvédeted magad. (De ez csak a kattant Ecsenyi véleménye, valószínűleg egy értelmes libertárius választ tud adni.)
2021. jan. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Hát a szélsőséges vér-libertáriánusok szerint egy ideális társadalomban ezek mind önkéntes alapon szerveződnének. Pl. egy utca népe önkéntesen összedobja egy rendőr fizetését. Vagy szabad idejükben felváltva rendőrködnek. Stb. Nyilván egy agyrém ami nem működne a gyakorlatban.
2021. jan. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én ezt amúgy értem, hiszen az USA-ban vannak privát kézen katonai miliciak blackwater például. Akik oda tudnak bax.ni ha kell. Ezek nem függnek az államtól. Ezek a bűnmegelőzést is összehoznák ha kell, nem vitás. De mi van ha egy szegényebb piaci gazdasággal rendelkező országokkal/régiókkal mint Magyarország átállna erre a berendezkedésre? Senki nem fordítana piaci alapon hadseregre azért, hogy pl elfoglalják a szlovákok Győr városát ha nem éri meg fent tartani egy privát milíciát. Szóval ez nem érthető nekem mert ha Győrt veszni hagyjuk mi lesz ami a majd megállítja őket ha nincs rá piaci keret? Mi lesz ami a mi teljes libertariánus országunkat megvédi?
2021. jan. 20. 18:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Hahaha! Miután a civileket az egyenruhások ellen hangoják megállás nélkül, és a sok ostoba önmagától is köpköd a rendőrökre, ezt mégis hogyan képzeled el? A civil fogja fizetni a körzetben működő rendőrök fizetését? Maximum akkor, amikor már pár hónapig megtapasztalta, mi történik rendőrök nélkül, feltörték a házát, kirabolták, őt megkéselték. Csak akkor fog elgondolkozni azon, hogy talán esetleg véletlenül kellene mégiscsak az a képzett, tapasztalt rendőr, és meg is kellene fizetni (nem 150 ezerrel, hanem tripla annyival) Addig az lesz a civil hozzáállás, mint most: "csak a traffi", "nem csinál semmit", "rohadjon meg".

Én komolyan várom amikor feloldják a korlátozásokat és a vészhelyzetet. Lesz nyivákolás :D

2021. jan. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!