Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki illegális üzleti...

Ha valaki illegális üzleti tevékenységet folytat (bármilyet), véleményed szerint kit ésszerűbb megbüntetni: a szolgáltatót vagy a vásárlót?

Figyelt kérdés

2019. jún. 17. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Mind a kettőt.
2019. jún. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Mindkettőt.
2019. jún. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Néztem a törvényt, emberkereskedelmet találtam, kábítószer-kereskedelmet, s hasonlókat, s a szolgáltatót is bünteti, a vásárlót is.
2019. jún. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
"valaki illegális üzleti tevékenységet folytat " NAGYON nem mindegy, hogy mi az az üzleti tevékenység. Lehet, a vásárlo nem is gyanithatja, hogy illegális az üzlet. Akkor milyen alapon akarod büntetni? (Egyébként remélem, hogy nem a prostituciora akarsz kilyukadni?!?!)
2019. jún. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%
Persze szerintem sem tudja senki, hogy 18 év alatt tilos cigit, vagy alkoholt venni. Azt sem tudja senki, hogy tilos drogot venni. (Most a klasszikus értelemben vett drogokra gondolok.) Ha az eredetisége nem igazolt (magyarul lopott), akkor azért az kivétel, hisz erről a vásárló nem feltétlenül tud. Emiatt én büntetném mindkettőt. Nem kell mindent az eladóra/szolgáltatóra verni.
2019. jún. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mem ő arra gondolt, mikor régebben hamísitott cigit kapott az ember, vagy mondjuk egy boltban hamis ruhát veszel meg. De te erről nem tudsz. Boltban régen nagyon sok hamísitvány volt.
2019. jún. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kovpet ***** válasza:

"szerintem sem tudja senki, hogy 18 év alatt tilos cigit, vagy alkoholt venni."


Ez nincs is így. 18 évesen NEM tilos cigit meg alkoholt venni. 18 éves számára eladni tilos ezeket.

2019. jún. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!