Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Algír Franciaországnál...

Ha Algír Franciaországnál maradt volna akkor a hatalmas de sivatagos déli területekkel mi lett volna?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom akartak olyat a franciák hogy a partvidéki területek ami amúgy is Algéria tartomány volt mi lett volna ebben az esetben a hatalmas déli területekkel ami azt hiszem a franci nyugat Afrika elnevezésű gyarmati területhez tartozott.

Vagy ha csak maga a főváros, Algír marad francia külbírtok, akkor a függetlenedő ország hogy lett volna elnevezve?



2021. febr. 1. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A sivataggal nem tudsz mit kezdeni, teljesen mindegy, kihez tartozik.

Az "Algeria" nem arab szo, az arabok nem Algerianak hivjak az orszagot, hanem "Dschazā’irīya"-nak, a berberek meg "Lezzayer"-nek.

A fovarost meg Algeriarol neveztek el, es nem forditva. Szoval eselyes, hogy az orszag ugyanugy Algeria lenne.

2021. febr. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Na ezt nem tudtam hogy a saját országukat nem Algéria nak hívják. És magukat hogyan nevezik?


Biztos hogy nem Algír város volt előbb és úgy nevezték el az országot?

2021. febr. 1. 17:54
 3/4 progizo ***** válasza:
Nincsenek ott olajkészletek?
2021. febr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én is azt gondoltam van ott olaj. Meg hát a sivatag alatt sok víz van előbb utóbb értékes lesz.
2021. febr. 3. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!