Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az tényleg igaz, vagy kamu,...

Az tényleg igaz, vagy kamu, hogy "Amerikában pár éven belül fehér kisebbség lesz"?

Figyelt kérdés

Egy egyetemi tanár IS, Nógrádi hangoztatja ezt, de nincsen egyedül.

De elsősorban az újszülöttekre gondolnak.



2021. febr. 4. 18:55
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
43%

Lehet. De szerintem ezzel nincs gond, Amerika a bevándorlók országa, erre az ideálra épült.

Az viszont hülyeség, hogy Nyugat Európában ez lesz. Az szerintem sem lenne jó, ha ott ilyen történne, de az a viszonylag kevés színesbőrű, aki él, szerintem még bőven belefér kultúrális szempontból, mivel a gyarmatosításnál a Nyugat Európaiak "vonták be" őket a kultúrájukba és nem fordítva. Szerintem az az arány, ami Nyugat - Európa nagy részén van, az egészséges. Azért vannak kivételek, mint például London, ahol valóban alulreprezentált a fehér lakosság a kultúrális hagyatékhoz képest.

2021. febr. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
79%

"l, szerintem még bőven belefér kultúrális szempontból, mivel a gyarmatosításnál a Nyugat Európaiak "


Svédország hol gyarmatosított?Ausztria, mit gyarmatosított?


Mégis kapják a "finom" idegen kultúrákat, meg jó kis nemi erőszakot, robbantásokat.

2021. febr. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
56%
2034-től a magyar újszülöttek is kisebbségbe kerülnek M-on.
2021. febr. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
76%
24 mint ahogy 2006 ban sokak szerint a 8 éven aluliak fele nem magyar nemzetiségű volt.
2021. febr. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom akkor az előrejelzések szerint 2050ben a "non hispanic white" a teljes népesség 55%-a lesz. A "hispanic" - okkal együtt több mint 70% lesz valamilyen fehér.
2021. febr. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
84%
A latinokat Amerikában hivatalosan nem kezelik külön rasszként, népszámlálás során minden rassznál be lehet jelölni, hogy "hispanic" vagy "non-hispanic". Egy fekete is bejelölheti, hogy ő hispanic, mivel vannak afrikai származású latin-amerikaiak is. Az amerikai latinok 53%-a (wikipédia szerint) európai felmenőkkel rendelkezik (azaz így a statisztikákban fehérek közé sorolják). Az már más kérdés, hogy a gyakorlatban mikor fehér emberekre utalnak akkor általában a "non-Hispanic white"-ra gondolnak. A latin-amerikaiakat a társadalom a gyakorlatban valóban úgy kezeli, mintha külön rassz lenne, ami szerintem elég nonszensz mert Latin-Amerikában a lakosság nagyon sokszínű, országonként is eltérnek. (pl. Argentína demográfiailag a legeurópaibb ország Európán kívül, több mint 90%-a a lakosságnak európai származású, pl. ott él a legtöbb olasz származású ember Olaszországon kívül), ellenben Bolívia meg többségében őslakos eredetű. Így nem is lehetne Mexikótól Argentínáig minden embert egy rassznak tekinteni. Az USA-ban a "fehér" történelmileg az angolszász vagy észak-európai embereket jelentette, a fehér latinok meg többnyire dél-európai ősökkel (elsősorban spanyol, portugál és olasz) rendelkeznek. Itt Európában meg szerintem nem sokan kérdőjelezik meg, hogy a dél-európaiak fehér emberek, így ha a latinok többségét nem tekintjük fehérnek akkor az olasz,spanyol stb. emberek sem lehetne annak tekinteni ilyen alapon, ami szerintem elég nonszensz.
2021. febr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Matematikailag képtelenség.
2021. febr. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
27. Az az irónikus abban, amit mondasz, hogy az amerikai cenzus Spanyolországot sem tartja fehér országnak, de mondjuk Törökökországot, Kazahasztánt igen.
2021. febr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

#29


Ha ez így van, akkor az egyben érdekes és vcces.

De: forrás?


És ha így van, mi van a portugálokkal, olaszokkal?

2021. febr. 4. 22:07
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

1990: 500 ezer cigó

2020: 1 millio


Azért kapják a pénzt, hogy minél többet szüljenek, így a magyar munkavállalót fokozatosan kivéreztetik pénzügyileg.

Ennek következtében a szaporodó korú magyar fiatalok elmenekültek NYugatra, ők már ott szülik meg a gyereküket.

Tehát nem sokára bszulút kisebbségbe kerülünk.

2021. febr. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!