Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Elképzelhető olyan a közeljövő...

Elképzelhető olyan a közeljövőben, hogy a külföldi politika bele akar majd szólni a magyar politikába?

Figyelt kérdés

(Nem tudom ennél részletesebben leírni a kérdésemet, mert tegnap ahogy kiírtam, törölték, és nem értem miért lett törölve, hiába olvastam el a szabályzatot... Talán így maradhat a kérdésem?)


Szóval talán érthető a kérdésem így is.



2021. febr. 11. 14:04
1 2
 1/14 molnarmarcell21 ***** válasza:
92%
Most is beleszólnak, mindig is beleszólnak, ez természetes :) Mi is beleszólunk.
2021. febr. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%

Már beleszól. Emlékeztek 1000 évvel ezelőtt a keresztesháborúkra, amikor mindenkit meg akartak téríteni katolikusnak?


A Nyugat most is ugyanezzel a mentalitással rendelkezik, csak most katolikus fanatikusok helyett ballib tálibokká alakultak a középkori parasztok mai leszármazottai, akik LMBT-re és SJW-re akarják megtéríteni a magyarokat.


Milyen érdekes, hogy Kína, Japán is nagy hatalommal rendelkezett a történelme során, mégsem akarták megtéríteni senkit taoistának vagy sintónak, vagy kínai, japán kultúrára átnevelni őket, csak kereskedtek velük.

2021. febr. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Á nem így értem. De nem merem mostmár leírni, mert tegnap kiírta az oldal, hogy ha sokszor megszegem a szabályzatot, akkor irgumburgum, és nem tudom mit szegtem meg.
2021. febr. 11. 14:10
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Elképzelhető?

Ez megy már évszázadok óta!

2021. febr. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Becsületes magyar polgárként én is törölném a kérdésed.
2021. febr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
#3 Azt nem tiltja a szabályzat hogy megmagyarázd mit akartál kérdezni.
2021. febr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, h Amerika Biden megválasztása után elkezd valamit csinálni, hogy itt másmilyen dolgok legyenek. Illetve talán az Eu is. Ezt így remélem meg lehet akkor kérdezni, vagy megint törlik? Mostmár érthető gondolom mi a kérdés?
2021. febr. 11. 14:15
 8/14 anonim ***** válasza:

A kérdés nem érthető.

De fogalmazzunk úgy, hogy mindenki azzal üzletel szívesen, akikkel hasonlóképpen gondolkodik.

Nézd meg szegény Észak-Koreát, jóformán senki nem hajlandó üzletelni vele, tán egyedül Kína.



Na most azok az országok tudnak befolyásolni, akiktől valamilyen szinten függünk.

2021. febr. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Konkrétan a facebook is bármikor beleszólhat, és már egy példa colt is rá.
2021. febr. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

#7 Igen, így már érthető a kérdésed.

Igen, várható hogy megpróbálnak beleszólni a magyar belpolitikába, mert nemzetközi szinten sem mindegy hogy akár egy ilyen kisebb ország is milyen szövetségeseket tud találni magának és kiket tud esetleg más irányba befolyásolni, mint amit pl. az amerikai új vezetés is szeretne. A Trump éra is beleszólt a magyar belpolitikába - csak azzal, hogy néhány kérdésben kifejezte az egyetértését a magyar törekvésekkel, vagy hogy a nagykövetünk nem bírálta már a magyar kormányt, mint elődje, hanem kedvező véleményt fogalmazott meg róla.

Éppen így az unión belül is próbálnak más országok is beleszólni a magyar belpolitikába - de ezt tették eddig is, ott csak az hoz változást ha valahol kormányváltás van, mint pl. az olaszoknál volt Salvini kikerülésével az olasz kormányból.

Valójában joga nincs egyik országnak sem ahhoz hogy beleszóljon abba mi történik a mi saját belügyeinkbe, ezért is élnek gazdasági vagy más erőkkel, hogy így érjenek el nekik tetsző változást. De ezek mindig károsak a demokráciára, mert az itt demokratikusan megszületett döntést akarják olyanok megváltoztatni akiknek ehhez nincs semmi közük. Mintha mi vagy a magyar kormány próbálná meg megváltoztatni az amerikai elnökválasztás eredményét. Véleményt mindig lehet megfogalmazni, szándékot is, hogy mi lenne szerintük jobb vagy kívánatosabb, de a döntés mindig azoké kell maradjon akik az ország állampolgárai.

2021. febr. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!