Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Elképzelhető olyan a közeljövő...

Elképzelhető olyan a közeljövőben, hogy a külföldi politika bele akar majd szólni a magyar politikába?

Figyelt kérdés

(Nem tudom ennél részletesebben leírni a kérdésemet, mert tegnap ahogy kiírtam, törölték, és nem értem miért lett törölve, hiába olvastam el a szabályzatot... Talán így maradhat a kérdésem?)


Szóval talán érthető a kérdésem így is.



2021. febr. 11. 14:04
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

11


Szerinted meddig érhet el a kezük ezekkel az eszközökkel, amit leírsz az utolsó bekezdésedben? Mi lehet a végkimenetele?

2021. febr. 11. 15:13
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

#11 Ezt majd meglátjuk. Az ukránoknál képesek voltak polgárháborús helyzetet kirobbantani hogy az embereiket ültethessék a kormányba, a macedónoknál szétverték az addig békésen együtt élő társadalmat, hogy leváltsák a kormányt.Nálunk is bepróbálkoztak már pár alkalommal, de szerencsére az itt élők nem voltak rá vevők. A magyar kormány jól taktikázott eddig.

Ilyenkor kell észrevenni hogy egyes nagy állami beszerzések afféle védelmi pénz fizetését jelentik. Az amcsik ha kapnak megrendeléseket hadi eszközökre vagy a német cégek tudnak itt hasznot szerezni, akkor békén fognak minket hagyni és csak lájtosabb próbálkozásaik lesznek.

2021. febr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
17%
Látom a flottát de hol a kapitány? Új vizekre eveznek a gondolatok tengerén mivel az elõzõ pár napban itt sokszor kihegyezõdött a véleményforgatag a fidesz ellen. Most akkor megjelennek a bér trollok azzal a reménnyel, hogy milyen hatalmas hatást gyakorolnak a meggyõzõ érveikkel a tudatlan pórnépre. Végülis csak annak lehet igaza aki képes beszélni, igaz?
2021. febr. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 hypno ***** válasza:

Amin te rugózol, azt külpolitikának hívják.

Ide tartozik, amikor a magyar külügyminiszter az ukrán kormány, a hivatalos ukrán belpolitika ellen beszél, amikor jogerősen elítélt politikusnak menedékjogot adunk.


A többi ország pont így tesz. Aki erősebb gazdaságilag, annak nagyobb befolyásolási potenciálja van.

Csakis szándék és aktuális érdekek szabnak gátat ennek.


Pl. A havibajos Trumpnak külön jól jött, hogy a vezetőink benyaltak az oroszoknak, és izmozni próbáltak az EU-val, tehát emiatt nem piszkálták a magyar kormányt.


Az EU országainak nem jött jól ugyanez, ezért aztán ahol lehetett, keresztbe feküdtek ennek a nagy keleti szerelemnek.


Hosszan lehetne sorolni akár pro akár kontra.

2021. febr. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!