Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha nem akarom magam beoltatni...

Ha nem akarom magam beoltatni semmilyen koronavírus elleni szerrel, vajon milyen szankciókra számíthatok?

Figyelt kérdés
Most hagyjuk hogy én ilyen, meg olyan vagyok...

2021. febr. 16. 06:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
25%

A koronavírus miatt korlátozások között élünk, melyek jelenleg mindenkire vonatkoznak. Ezek a korlátozások azért vannak, hogy ne betegedj meg, és főleg hogy ne terjeszd ezt a könnyen fertőző, és viszonylag sok embert kórházba juttató, ergo az egészségügyi kapacitást durván leterhelő betegséget.


Amikor valakit beoltottak, vagy átesett a betegségen, tehát így vagy úgy kialakult nála a védettség, onnantól ő sem fertőzni, sem megbetegedni nem tud. (Pontosabban: sokkal kisebb valószínűséggel fertőz, és ha meg is betegszik, akkor is csak enyhe, otthon kiheverhető tünetei lesznek. Legalábbis az emberek bő 99%-ánál a tapasztalatok alapján ilyesmi történik.)


Mindezekből az következik, hogy ha nem oltatod be magad, akkor továbbra is veszélyt jelentesz potenciális terjesztőként, így a korlátozó intézkedések veled szemben továbbra is indokoltak maradnak. Tehát én arra számítok, hogy a korlátozó intézkedések egy része a beoltott, igazolással rendelkezőkre nem fog vonatkozni.


Hogy ebből téged mi fog érinteni, azt nem lehet tudni, és az sem világos, hogy mi mennyire zavar téged. Ha például Ausztrália csak olyat enged majd a területére lépni, akinek van oltási igazolása, akkor az egy olyan korlátozás lesz, ami feltehetően nem zavar téged (hacsaknem oda tervezel menni). Ha a beoltottak mászkálhatnak 8 után az utcán, vagy mehetnek étterembe, akkor már valószínűleg tényleg kihagyva érzed majd magad.


Pénzbírságot, börtönbüntetést nem kockáztatsz szerintem. Azt kockáztatod, hogy tovább vonatkoznak rád bizonyos korlátozó intézkedések. (Illetve a saját és a környezeted egészségét kockáztatod.)

2021. febr. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
74%

mutatsd már meg kedves 11-es hogy hol juttat olyan sok embert korházba ez a virus. Szinte csak olyanokat akik 70+ évesek 100 más betegséggel. A "covid halottak" átlagéletkora nem alacsonyabb mint a várható élettartam, még ugy sem hogy mindenki covid halott aki valaha fertőzött volt és azóta meghalt.


Az meg hogy nem fertőz nevetséges állitás. Ha meg csak magát tudja védeni az ember (és csak azt tudja mer fertőz az oltott) akkor a népesség egy jelentős fiatalabb részének kb felesleges az oltás, hiszen nem fogja ezzel megmenteni a Marinénit.


Ezek után totál indokolatlan korlátozni bárkit is aki nincs beoltva, de ezt te a nagy rettegés közepette nyilván nem látod.

2021. febr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
61%
👍👍👍👍Teljesen felesleges butaság...
2021. febr. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
23%
#12: Nézd meg a KSH halálozási adatait! Komolyan mondom.
2021. febr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
79%
Ennek az egésznek kezd vallási katasztrófa szaga lenni. Az oltottak boldogan, megnyugodva várják a megváltást.
2021. febr. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
31%
#12: (#14-et folytatva) "(...) mindenki covid halott aki valaha fertőzött volt és azóta meghalt." - Ez pedig szimpla hazugság, mint arra már sokan és sokszor rámutattak.
2021. febr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
74%

Mutasd hogy hol.


Amit írtam azt akormánytagok is kijelentették, és más országok is így csinálják.

2021. febr. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
70%
17-nek igaza van.
2021. febr. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
2%

17, cili néninek gőze nincs arról, mit jelentenek a krházak.


Én már itt is leírtam, nekem kollégáim haltak meg balesetben, hétvégi házba mentek, és mivel a szülőknél laktak, nem akarták ott tölteni a karantént. Egy barom letarolta őket, a helyszínen meghaltak, egyik sincs a listán. De nincs rajta a férjem pozitív nagybátyja sem, aki a karantén ideje alatt kapott agyvérzést.

2021. febr. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Semmi hátrány nem ér hosszútávon..pár szolgáltató nem enged majd be,de hosszútávon nem fog működni.. illetve vannak országok amik néha lezárnak majd kinyitnak(anglia, ukrajna,németország) de nyárra remélhetőleg kinyitnak..sajnos ígyis karanténba kell menned ha más országba mész szóval már az is hátrány..de ez az állapot rövidtávon hátrányt jelent mindeninek de évekig nem fog eltartani..
2021. febr. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!