Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Amikor Romániában éhínség...

Amikor Romániában éhínség volt Ceausescu miatt, miért nem ettek az emberek fenyőfákat?

Figyelt kérdés

Románia tele van fenyőerdőkkel, és a fenyő az egyik leghasznosabb növény.


A fenyőmag ehető, a fenyő tűleveleiből teát lehet főzni, ami tele van C-vitaminnal, a fenyő külső és belső kérge közötti fehér részt meg lehet főzni, lisztté lehet őrölni, vagy ki lehet sütni olajban, mint a krumplit.


Ha egy fenyőerdőben találsz egy patakot, van nálad egy kés, egy balta, és egy kalapács, és az alábbiakat kinyered a fenyőből, plusz időnként elkapsz 1-2 mókust meg bogarat, bármeddig elélhetsz.



2021. febr. 17. 14:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Te ennél?
2021. febr. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én igen. Ha Romániában éltem volna 1988-ban és elegem lett volna abból, hogy állandóan sorban állok a bolt előtt kenyérért meg csirke cafatokért, inkább leléptem volna a Hargitára Bear Grylls-t játszani. Az erdőben legalább még náci román rendőrök meg szekusok sincsenek.
2021. febr. 17. 14:04
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Néztem egy túlélős sorozatot, ott a csávó ette a fenyő kérge alatti hártyás akármit. Két hétig nem bírt WC-zni aztán olyan rosszul volt, hogy egyből kórházba vitték és műteni kellett. Az, hogy valami ehető, meg survivor food az nem azt jelenti, hogy egy két napnál tovább elvagy rajta.
2021. febr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#3 Azért lett szarul, mert nyersen ette. Meg kell főzni, vagy ki kell sütni.
2021. febr. 17. 14:11
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

Fát lopni most se szabad, nem hogy akkor.

Én meg kíváncsi lennék rá, hogy fenyőmagokkal (amik cseszett kicsit, s nehéz hozzájuk jutni) meg teával meddig élnél.

2021. febr. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#5 Ja találjon meg a rendőr egy megye méretű egybefüggő erdőben.
2021. febr. 17. 14:12
 7/13 anonim ***** válasza:
58%

4

Főzve ette meg lisztet csinált belőle és lepényt sütött. De ez egyáltalán nem arra való, hogy azon élj. Az ilyen kamu bear gryllses műsorokban persze tök jó megmutatják, hogy meg lehet enni, nem halsz meg tőle de hosszú távon nem ideális étel. Eleve, hogy valami alap kalóriát bevigyél több kilót kéne megenni, és akkor még a vitaminokról meg ásványi anyagokról nem is beszéltünk.

2021. febr. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%
Vagy ehettek volna kalácsot is, ugye?
2021. febr. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező nagyon sok mindent meglehet enni meg inni ha úgy adódik de a legtöbb dolgot nem lehet hosszú távon fogyasztani. Bear Grylls pedig szórakoztató de nem szabad komolyan venni mert életedbe kerülhet.
2021. febr. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 hypno ***** válasza:
74%

#6

Ha már ott az erdő ahol nem találnak, akkor sokkal jobb a rabsic, mint a fenyőkéreg. Inkább a szarvas meg a mackó húsa mint a fenyőmag.

2021. febr. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!