Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ki lesz Merkel utódja?

Ki lesz Merkel utódja?

Figyelt kérdés
Az mondhatni biztosra vehető hogy az őszi választást (újra) a CDU fogja megnyerni, amely valszeg a utóbbi időkben megerősödött zöldekkel lép majd koalícióra. De a jobbközép párt kancellárjelöltje még nem világos, mivel a hírek szerint lehet nem Laschet hanem valamelyik miniszter, vagy az országosan is nagy népszerűségnek örvendő Markus Söder lesz az.

2021. febr. 17. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ezt még ők sem tudják,nemhogy még mi.
2021. febr. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Én is Södert tartom esélyesnek...


A zöldek főnöke, Habeck nem bír akkora támogatottsággal.

2021. febr. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Előbbinek (Söder) én is örülnék. Szimpatikus figura, a járványt is jól kezeli, próbál egyszerre jó viszonyt kialakítani a régió és a többi fontos ország vezetőivel is, szóval vele szerintem jól járna Németország.
2021. febr. 17. 19:01
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

"Ki lesz Merkel utódja?"

Még az is lehet hogy Merkel.

Vannak arra jelek - a korábban nagyon esélyesnek tartott utódai sorozatos kiesése - hogy őt fogják inkább újra jelölni, jobb híján.

2021. febr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy Söder, vagy a zöldektől Robert Habeck, vagy Annalena Baerbock. Ha Laschetet indítják akkor nagy eséllyel ellenzékbe kerülnek. A friss felmérések alapján +2-3 százalék kellene a 3 baloldali pártnak(zöldek+SPD+Lnike), hogy meglegyen a többségük, erre van 7 hónapuk, tehát egy ilyen, korábban elképzelhetetlen kormányra is esély van-ilyen koalíció működik Berlinben, Hamburgban, és Brémában. Ha ez megvalósul, sok német bevándorlót kap ausztria:D És mivel egyre több a fiatal szavazó, akik inkább a zöldeket támogatják, szinte biztos, hogy 1-2 ciklus és jön az úgynevezett "Rot-rot-grün" kormány.
2021. febr. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azért a Linke még mindig nem annyira szalonképes párt mint ahogy azt sokan gondolják. Igaz, az AfD-vel ellentétben nincsen politikai karanténban tartva, de a szocdemek és a zöldek is csak végső esetben állnának össze velük, mivel pártállami múltja miatt a titkosszolgálat a mai napig megfigyelés alatt tartja. Ha már baloldali koalícióról van szó, akkor egy SPD-Grüne együttműködésnek nagyobb esélye van egy külső Linke támogatással, ez a fajta opció mind hazai, mind nemzetközi szinten rokonszenvesebb lenne.
2021. febr. 17. 23:10
 7/7 anonim ***** válasza:
20%
Adolf Hitler ük unokája
2021. febr. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!