Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Akiknek szimpatikus el tudnák...

Akiknek szimpatikus el tudnák mondani, mi az ami szimpatikus?

Figyelt kérdés

Látom sok itt a fórumozó akinek az orosz módel tetszik, mint az nyugati.


El tudnátok mondani, nekem mint egy jobboldalinak, mi az ami miatt jobb az orosz politika, ahol még ellenzéki média sincs?


2021. febr. 18. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Tesó, ez egyszerű dolog. Az átlag itteni kommentelő rasszista gyökér. Nem figyelt humán órán, semmit nem tud az orosz megszállásokról, ráadásul kellően csicska, hogy bármely kommonista rezsimet kiszolgáljon.
2021. febr. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
57%
Én sem támogatnám az orosz rendszert. Jobb a nyuagati a hibái ellenére is
2021. febr. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Kevés ilyen van. Annyi, hogy Keleten kevésbé van ilyen gender, meg liberális őrületek, patriótábbak, konzervatívabbak. Ebben jobbak.
2021. febr. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%

1-esnek!


Tesó! Neked baromi nagy eszed lehet! (De inkább csak baromi.)

2021. febr. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#3


Szóval, akkor még egy diktatúra is jobb, mint a gender? 😯

2021. febr. 18. 11:38
 6/9 anonim ***** válasza:
41%
Nem jobb, csak ebben jobbak. De nem sokan tartják ténylegesen jobbnak. A ruszkikat amúgy is utáljuk történelmileg. Hogy Orbánék mit hazudoznak, azt csak a legnagyobb hülyék veszik be. A magyarok utálják a gendert, migriket, ezért a Fidesz "küzd" leginkább ellenük. A baloldal nagy hibája, hogy szó nélkül bevesz mindent, amit a Fidesz mond.
2021. febr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem ezt a sok agymosott zombit, akinek jobb egy olyan rendszer, ahol megmérgeznek és börtönbe zárnak a hatalomra valós veszélyt jelentő ellenzéki politikusokat, mint a nyugati szabad világ. Attól mert annak is meg vannak a problémái, erre nem a diktatúra a megoldás, mert a történelem már bebizonyította, hogy a diktatorikus rendszerek úgy is mind elbuknak (hacsak nem totál jól nézed h.lyének a saját néped, lásd Észak-Korea). Illetve az is tökéletes példa, hogy a világ legnagyobb hatalma, az USA mindvégig meg tudott maradni demokratikusnak, még a legvèszterhesebb világháborúk és válságok alatt is, és láss csodát, mai napig vezető hatalom, mégha mára egyesek Kínát hasonló szintűnek, vagy jobbnak tartják. Nézd meg az életszínvonalat az USA-ban, meg Oroszországban, Kínában. Szerintem nem kérdés, hogy e tekintetben hol szeretne élni az emberek többsége.


A nyugati világnak van számos problémája, ezt aláírom. Viszont a problémák megoldására az semmiképp nem jó, ha jön egy vezér, aki a saját gondolkodása szerint megmondja mit hogy kell, akkor is, ha annak esetleg a fele téves elméleten alapul és mindenáron ragaszkodik hozzá. A kommunizmusnak is ez volt a buktatója. Mindenáron ragaszkodtak ahhoz, hogy önfenntartás, nincs piacgazdaság, kollektivizálás, tervgazdálkodás stb. Amit elgondolnak, nem jelenti azt, hogy úgy működik a valóság is.


A problémákat csak demokratikus úton, párbeszéddel lehet orvosolni, persze ehhez nyilván hajlandóság is kell, és nyilván vannak érdekek is, de még mindig több eredményre lehet jutni, mint egyszemélyes megkérdőjelezhetetlen vezetés mellett.

2021. febr. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igazából nagyon egyforma a kettő csak míg az egyiknél egy állami hatalom maga van megnevezve a másiknál pedig egy rendszer amiben az állami hatalom lényegében egy báb.


(és most nem arra célzok hogy nem hívhatsz fiúnak valakit mert lánynak érzi magát stb ökörségek ami külön megérne egy kérdést) Például a nyugati világban az államot kritizálhatod, viszont az azt működtető rendszert nem. Próbálj meg nyíltan kritizálni egy multit. Egy hónapon belül nem csak az állásodat fogod elveszteni de olyan pereket zúdítanak a nyakadba hogy felakasztod magad. És ebbe a rendszerbe bele szólása itt sincs senkinek. Ahol pedig olyan kormány alakul ami ezt szabályozni szeretné azt úgy ahogy van megbuktatják. (például az Olasz Berlusconi).

2021. febr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Engem jobboldaliként is zavar ez az orosz-pártiság, nem igazán tudom felfogni, hogy miután két szabadságharcunkat is ők verték le, és 44-45-ben úgy végigmentek az országon, hogy kő kövön nem maradt, hirtelen ők lennének a legjobb barátaink.


Ezzel együtt, szerintem az áltlag "jobbernek" azért tetszik az a bizonyos "orosz modell" mert inkább nyomatják a hagyományos, keresztény értékeket (a felszínen) meg hát főleg a migránsválság óta pörgött fel az orosz-barátság a magyar jobbos körökben (legalábbis én így látom), az oroszok meg hát ugye nem igazán hívei ennek a toleráns, befogadó, sokszínű társadalom elvének. Emellett szerintem még van az is, hogy Oroszország valamilyen szinten tökös ország, és oda mernek b*aszni, ha arról van szó, nem törővde azzal, hogy Brüsszel és Washington éppen mennyire fog felháborodni (lásd Krím, Kelet-Ukrajna, Grúzia, stb). Hogy ugyanezen Oroszország épp egykori kommunista ügynökökre meg oligarchák szövetségére épül, arról kevesebb szó esik.


Arról is kevesebb szó esik ugyanezen körökben, az az, hogy bár tényleg jelentősen nőtt az orosz életszínvonal az elmúlt két évtizedben, továbbra is egy nagyon korrupt országról beszélünk, ami egyben egy diktatúra is. Egyébként szerintem meg fel kell menni Street Viewra, és bolyongani egy kicsit az orosz vidéken, erősen kétlem, hogy élnek úgy, mint itt a "Nyugaton".


Végül, de nem utolsósorban azt se felejtsük el, hogy az orosz politika érdekelt az EU instabilitásában, és egy ideje már tudjuk, hogy több európai szélsőjobbos (meg balos) politikus van a zsebükben, nem csak magyar.


Mindennek amúgy sztem történelmi okai vannak, mindig is próbálkoztunk mi ezzel a hintapolitikával, hogy kicsit itt is meg ott is vagyunk. Más kérdés, hogy sohase jött ez be. Az oroszok részéről meg, végülis megértem hogy inkább szimpatizálnak a Putyin-féle rendszerrel, mint elődje politikájával, a 90-es évek Oroszországát leginkább a káosz jellemezte. Az orosz népnek amúgy sincsenek történelmileg tapasztalatai a nyugati típusú liberális demokráciával, mindig is egy erős kézre épülő, autoriter rezsim uralkodott náluk, cári vagy kommunista formában.

2021. febr. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!