Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A melegeknek miért annyira...

A melegeknek miért annyira fontos, hogy a katolikus egyház is megáldja a kapcsolatukat?

Figyelt kérdés

Tegnap Ferenc pápa ismételten nyilatkozta, hogy "Isten nem áldhatja meg a bűnt" és ez újabb kommentháborút indított el. Most a teológiai vitában nincs értelme belemenni, mert a Biblia egyértelműen elutasítja a homoszexualítást, a házasságot a "szaporodjatok, sokasodjatok" elv alá rendeli.

Inkább az számomra kérdés, hogy miért akarnak annyira változtatni ezen egyházi vonalon. Nem bántja őket senki, polgárilag hasonló jogok illetik meg őket (Magyarországon pont nem, de a világ sok országában), az egyház is hivatalosan szeretettel és emberi jámborsággal viszonyul hozzájuk. Miért annyira fontos ez nekik, mit befolyásol az életükben ez?



2021. márc. 16. 20:45
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Azért kérdezem, mert engem folyton leszólnak, ha közös platformra helyezem a pedofíliával. Mivel az is csak egy szexuális vágy. Az egyház szerint egyik sem jó, ha tett követi a vágyat. A törvények szerint csak a pedofília bűncselekmény.
2021. márc. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
26%
Hát nem tudom, szerintem a pápa a pedofil papjaival foglalkozzon :D akad belőle bőven
2021. márc. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

A legtöbb melegnek nem fontos. Azoknak a melegeknek fontos, akik maguk is katolikusok. Egyúttal szeretnének maguknak olyan családi életet, mint sok más ember.


Ugyanakkor a Katolikus Egyház álláspontja az, hogy szentségi házasságban csak két különböző nemű emberből álló pár részesülhet (egyéb feltételek mellett). Azonos neműek együttélése, illetve pontosabban, szexuális kapcsolata bűn. De nemcsak ez bűn. Ha valakik szentségi házasságot kötnek, később polgárilag elválnak, aztán valamelyik fél polgárilag újra megházasodik, akkor az új, polgári házastársával való szexuális kapcsolata is bűn, és arra sem kaphat egyházi áldást (hiszen a szentségi házastársával egyházi értelemben még házasok, az új, polgári házastársával való kapcsolata házasságtörő). És még egy csomó egyéb olyan kapcsolat van, amire a Katolikus Egyház nem adja áldását.


Azt is hozzá kell tenni, hogy ezeken a dolgokon a Katolikus Egyházon belül is vannak viták. Ott is van liberálisabb, progresszívebb irányvonal, amely lazítana a mostani előírásokon. Van olyan ultrakonzervatív vonal is, ami még szigorúbb előírásokat szeretne a mostaninál (mert a mostanit is fellazultnak tekinti). Szexuális erkölcs dolgában most a konzervatív (de nem ultrakonzervatív) erők vannak a legjobb pozícióban az Egyházban, amelyek a jelenlegi szabályozást éppen jónak tartják, ezért jó ideje nincs elmozdulás semmilyen irányba. Időnként kijön egy állásfoglalás, a korábbi tanítást megerősítendő.


A melegeket illetően szerintem sokáig nem lesz még elmozdulás. Születésszabályozás dolgában, azt tippelem, nemsokára lesz. Nem az abortusz elfogadására gondolok, az ki van zárva. De az óvszer, vagy bizonyos típusú hormonális fogamzásgátlók szerintem néhány évtizeden belül hivatalosan is meg lesznek engedve, mint a felelős, keresztény családtervezés eszközei.

2021. márc. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!