Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan lehetne kárpótolni a...

Hogyan lehetne kárpótolni a zsidóságot?

Figyelt kérdés
A zsidóság az elmúlt több mint egy évezred alatt sorozatosan súlyos sérelmeket szevedett el vilagszerte. Ezeknek a sérelmeknek a csúcspontja a holokauszt volt, de az antiszemitizmusból korábban szinte a világ minden népe kivette a részét. Lehetne-e a világ népeinek egy kollektiv összefogása, hogy együtt bocsánatot kerjenek a zsidósagtól, és kárpótolják őket?

2021. márc. 17. 23:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Én nem csináltam semmit.
2021. márc. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
57%

Az ún. holokusztért a mai napig szvják a kártérítéseket és a járadékot. Mi kéne még?

[link]

2021. márc. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
#2 Ertem én hogy te nem csináltál semmit, de a néped igen. Szerintem akkor lehet csak valaki büszke a népe pozitiv teljesítményeire, ha a negatív dolgokért is felelősseget válal. Ezért lenne fontos a zsidóságtól való bocsánatkérés.
2021. márc. 17. 23:36
 4/21 A kérdező kommentje:
# 3 Ez a németek es a holokauszt. Ilyen téren a németek felelőssegvállalasa példaszerű. A többi nemzetnek is ezt kéne követni, es nem csak a holokauszt hanem a korábbi antiszemita cselekedetek miatt is.
2021. márc. 17. 23:39
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Én elítelem, amit a zsidókkal és másokkal tettek, de továbbra sem fogom magamra venni vagy megfizetni érte.

A "népemben" most is vannak élő bűnözők, helyettük sem fogom bűnösnek tartani magamat.

Elítélem a zsidók üldözését, de ennyi és nem több. Másokét is elítélem...

2021. márc. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%

És a pozitív sikerek sem az én sikereim, csak a sajátom...

Azt sem hiszem amúgy, hogy a zsidóktól meg nem kért senki bocsánatot.

2021. márc. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%

Már nem azért, de nem pont Magyarország volt az aki a lengyel zsidók egy jelentős részét befogadta és valamilyen formában védelmezte? (Lehet rosszul tudom)

Másfelől mindig is érdekelt hogy miért volt a 20. század elején általános nézet a zsidók gyűlölete, valami oka csak volt, erről feltud valaki világosítani?

2021. márc. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Termeszetesen rengeteg pozitiv pelda van, de az összkép megis negativ. Egyáltakán nem is lett volna szükség a zsidók mentésére ha nem bántják őket. Csak normálisan kellett volna viselkedni velük. Ez az ami nem ment, ezert kellene bocsanatot kérni.
2021. márc. 18. 01:08
 9/21 A kérdező kommentje:
#8 Ugy érted hogy a zsidók megerdemelték amit kaptak? Nem hiszem hogy egyetlen nép is megerdemelje a kiirtást. De még az örökös hátterbe szorítást es megvetést sem...
2021. márc. 18. 01:09
 10/21 anonim ***** válasza:
39%

Kapnának egy csak oda utat a marsra,ők kolonizálhatnák a bolygót.



Mindenki jól jár.

2021. márc. 18. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!