Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Sok országot kárpótoltak/kárpó...

Sok országot kárpótoltak/kárpótolnak, de akkor Magyarországot miért nem?

Figyelt kérdés

NEM provokációnak szánom a kérdést, csak nem értem.


I.Vh. : Ausztria nem fogadta el a békeszerződést, azzal fenyegetőztek hogy Németországhoz csatlakoznak, és nem fogadták el Dél-Tirol elvesztését.

Odaadták nekik Burgenlandot.(a burgenlandi osztrákoknak meg sem fordult a fejükben az Ausztriához való csatlakozás)


Orosz-Grúz háború idején : Abházia és Dél-Oszétia kikiáltotta a függetlenségét, szinte nem is élnek ott grúzok, mégis mindenki: "Nem ismerjük el egyiket sem mert tiszteletben kell tartani Grúzia területi egységét"


Szerbia - Koszovó : Rengeteg helyen olvastam már hogy akár az is megtörténhet hogy a szerbeknek megengedik kárpótlásul hogy egyesüljön Szerbiával a Boszniai Szerb Köztársaság.


Magyarországot sosem kárpótolták, hiába rekedt kint rengeteg magyar.


Most lehet nyersen fogalmazok de akkor sem értem : A Nyugat és stb fel voltak háborodva amikor volt az a nagy hacacáré Szerbiában Koszovó miatt, mert mi az hogy nem engedik a függetlenséget és az elszakadást.


Magyar autonómia törekvés Erdélyben magasról le van tojva, ahogy a többi magyar helyzete pl Szlovákiában. (lásd : nyelvtörvény)


Kárpátalját is a történelem során addig sosem létezett Ukrajna kapta meg.



TÉNYLEG NEM(!!)provokációnak szánom a kérdést, csak egyszerűen nem értem hogy Magyarországgal miért ilyen rosszindulatúak, miért utálják Magyarországot amikor mi semmi olyat nem tettünk?



(bunkó megjegyzésektől kíméljetek köszi!)


2011. szept. 17. 14:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Minden attól függ, hogy a nagyhatalmaknak mik az érdekeik. Befolyási övezeteik vannak, egy rakás kis ország ami hozzájuk idomul. Sokszor a saját csatlósaikat (holdudvarukat, milyen szót használjak?) támogatják a másik ellenében.

Most nagyon leegyszerűsítve mondjuk azt, hogy van két tábor, a nyugatbarát és az oroszbarát (orosz befolyás alatt álló) országok. Grúzia pl nyugatbarát, ezért Oroszország támogatja a szakadár tartományait, míg a nyugat nem fogadja el ezek függetlenségét. Koszovónál ugyanez van fordítva, Szerbia orosz-orientált, így a nyugat igyekszik szétszedni, a ruszkik meg támogatják. Szal a hidegháború bizonyos értelemben, bár csekély hatásfokkal, de még mindig tart.

A környékbeli országok mind nyugat-orientáltak, Szerbiát kivéve, szal max ellenükben tudnánk területei követelésekkel fellépni, ami a nyugat esetleg támogatna, de az oroszok biztos hogy nem. De ez sok mindentől függ, a helyzet azért ennél jóval bonyolultabb...

2011. szept. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Rengeteg össze esküvéselmélet van :)

De aszt tudom hogy a Kárpát-medence nagyon gazdag vidék

és aki egyszerre birtokolná az fenyegetné a nyugati világ

kereskedelmi,gazdasági mivoltját ^^ Nos szerintem ez is hozzá járul hogy nem igazán törődnek Magyarországgal.

Pl:Szlovák nyelvtörvény ... nem is szolt az eu semmit

2011. szept. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%
Hogy lehet valaki ennyire vak ^^
2011. szept. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Az rendben van hogy van aki Nyugat-barát és Orosz barát, de akkor is. Magyarország most Nyugat-Barát mégis pl a székely törekvések stb .:S
2011. szept. 17. 15:19
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az igaz, de Románia is nyugatbarát. Azt is látni kell, hogy a két szép szemünkért csak úgy nem fognak nekünk ítélni semmilyen területet. Már csak azért sem, mert egyik nagyhatalomnak sem érdeke, hogy a térség kis államai összefogjanak, és ezt a legkönnyebben úgy érhetik el, ha etnikai feszültségeket szítanak. Ezért nem foglalkoznak a székely autonómiával, nyelvtörvénynel, stb.
2011. szept. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Horvátország, és Szlovénia is nyugat barát, mégis az EU szeretne segíteni a területi vitákon mert valamilyen öblön megy a vita meg néhány területen.
2011. szept. 17. 15:46
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Horvátország és Szlovénia területi vitája apróság, itt nem több ezer négyzetkilométeres területekről és százezres, milliós lakosságszámról van szó.


Ausztria: a győztes antant hatalmaknak érdekében állt az első világháború után az osztrákok Németországhoz való csatlakozási vágyának leszerelése, ellensúlyozása; ezért kárpótolták őket Burgenlanddal Dél-Tirol helyett. Magyarország esetében ilyen helyzet nem állt fenn. Magyarország "kárpótlása" senkinek sem állt érdekében. Ma sem áll.


"Abházia és Dél-Oszétia kikiáltotta a függetlenségét, szinte nem is élnek ott grúzok..."


Dehogynem. Az 1990-es évek elején Abházia lakosságának nagyjából a fele grúz volt. Őket a győztes (és orosz támogatást élvező) abházok aztán mind egy szálig elűzték/lemészárolták 1993-ban.


"...akár az is megtörténhet hogy a szerbeknek megengedik kárpótlásul hogy egyesüljön Szerbiával a Boszniai Szerb Köztársaság."


Csakhogy ez az ötlet manapság a boszniai szerbek körében már nem népszerű. Szerbiában szintúgy nem, egy ilyen lépés után ugyanis aligha maradna Belgrádnak bármi hivatkozási alapja Koszovó megtartására.


Az erdélyi, szlovákiai magyarság sorsát illetően a Nyugat valóban mindig is közönyös volt, ma is az. A nyugati közvélemény és politika nem is igen érti a probléma lényegét. Ahogyan Közép-Kelet Európa néprajzi, történelmi viszonyaival sem igen vannak tisztában.

2011. szept. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"Csakhogy ez az ötlet manapság a boszniai szerbek körében már nem népszerű. Szerbiában szintúgy nem, egy ilyen lépés után ugyanis aligha maradna Belgrádnak bármi hivatkozási alapja Koszovó megtartására. "


Csak hogy ha Koszovó kiválik és utána engedik meg.


Vagy tényleg már a boszniai szerbek sem akarják ezt?

2011. szept. 17. 18:01
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha Magyarország nem támadja meg Szerbiát az 1. Világháborúban, majd a Szovjetuniót a másodikban, nemcsak kárpótlást kaptunk volna, hanem a területünk is jóval nagyobb lenne, mint ma. És valószínűleg pár százezer magyart is megspóroltunk volna.
2011. szept. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
RS soha nem lesz Szerbia resze, ezt nem tudom, h h ol hallottad, biztos nem fogjak szetbontani BiH at, ami esetleg egy ujabb haborut provokalna ki , viszont Koszovo Szerbia, ez igazsagtalansag volt . Nato--Naci
2011. szept. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!