Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a kínai adóhivatal és a...

Mi a kínai adóhivatal és a szoftverhatóság címe?

Figyelt kérdés

#cím #rendvédelem #adóhivatal #szoftverhatóság #kinai konzulátus #külföldi hatóság
2021. márc. 29. 23:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
布达佩斯,佩斯蒂 1173年第27号公路
2021. márc. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
És tényleg, bakker, ezt a krikszkrakszot.
2021. márc. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A krikszkraksz elég hatékony, bár én sem tudom olvasni.


Úgy lehet megérteni az előnyét, hogy ugyanazt leírod számmal és betűvel is:


1345531


egymillióháromszáznegyvenötezerötszázharmincegy


Az első annak felel meg, ahogy a kínai írás kódolja az információkat, a második pedig annak, ahogyan az európai nyelvek teszik.

2021. márc. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#3 Jóa magyarázatod, csak annyival ki kell egészíteni, hogy nem hatékony a rendszer.

Mert lehet hogy 10 számjeggyel jól le lehet írni egy számot röviden, de ha nem 10 számjegyed van hanem 8000, akkor már nem könnyebb lesz a számokat kiolvasnod, hanem sokkal-sokkal nehezebb.

A kínai (és hasonló) nyelvekkel az a gond, hogy nem kevés alapegysége van amit variál a szövegben - mint nekünk a 44 betű - hanem több ezernyi. Ahhoz hogy egy étlapon el tudjanak igazodni vagy egy egyszerű hírt meg lehessen érteni, legalább 800 ilyen jel ismerete szükséges.

Nekünk meg 44.

2021. márc. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

4: valóban, ez probléma lehet a nyelvtanulóknak


Erről egyébként itt hallottam, hogy hatékonyabb:


Miért nem váltanak a kínaiak latin betűs írásra | 汉字 vs. pinyin | Kínai írás -- Rita Kínában 17. - YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=6MnEvAK-gzI

2021. márc. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5 ezt a videót ismerem és a Rita egyik ismerősét, aki szintén volt kint Kínában.
2021. márc. 30. 09:17
 7/10 A kérdező kommentje:
1-es Ez egy budapesti cím?
2021. márc. 30. 09:20
 8/10 A kérdező kommentje:
1 Ea a rákosmentei adóhivatal címe.
2021. márc. 30. 09:23
 9/10 anonim ***** válasza:

#7 Igen, de a budapesti adóhatóság címe. Csak kíváncsi voltam más is tudja-e használni a google fordítót. :)

Nem tudom mi a kínai adóhatóság címe, de a magyar hatósághoz fordulhatsz kérdéssel, ők biztosan meg fogják tudni válaszolni. Vagy a kínai konzulátus.

2021. márc. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megkérdezem a magyar kínai nagykövetségtől levélben, vagy a régi volt tanáromtól, a google-ban találtam valamilyen kínai adóhivatali oldal féleséget, csak még nem sikerült kibogarászni a contakt címet. Sajnos a google keresőmotorja sokszor teljesen másképp vesz figyelembe a szavakat (a seo miatt is)amikre rákeresünk, ezért az ott szerzett hasznos információért nagyon sok időt kell belefektetni. Amúgy a glosbe egy fokkal jobb, már amikor működik.
2021. márc. 30. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!