Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A románok milyen alapon...

A románok milyen alapon gyűlölik a magyarokat?

Figyelt kérdés

Már nem azért de szerintem kussban kellene lenniük és örülni Erdélynek, ellopnak egy területet aztán a meglopott a bűnös??? Nem érzik mennyire szemetek? Nem tudom mit gondolnának ha beengednének pár ezer bolgárt, ukránt vagy szerbet (mondjuk dolgozni, mint mi őket Erdélybe egykor) aztán azok pár 100 év múlva elszakatinak azokat a területeket ahova beköltöztek, biztos tetszene nekik...

Most ha London lakosságának 50%-t meghaladná a magyarok aránya, mi is jogosan igényt tarthatnánk rá, mert több magyar van ott mint más? Aztán kirekesztenénk az angolokat? Nem kicsit lenne vicces... Pedig kb. annyi jogalapjuk van a románoknak is.



2021. márc. 30. 08:52
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
77%

Már megbocsájtássál, de mindenki azt gyűlöl, akit szeretne, én is gyűlölök pár embert, aki magyar és pár embert nem pedig ők románok. A félelemre építés pedig mindig jó politikai alap, arról meg nehogy már ők tegyenek, hogy sokan még rá is játszanak itthon.


Van, aki képes ezen túllépni és van, aki nem.

2021. márc. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:

Nagyon átlagosítasz, és az nem jó. Nem minden román utálja a magyarokat - sőt az erdélyiek nagy részét nem is érdekli, hogy milyen néphez tartozol.


Igen, a románok - akik 100 évvel ezelőtt éltek - inkább arra szavaztak, hogy leváljanak Magyarorszáról, de azért tegyük hozzá, hogy a magyarok is tettek azért, hogy le akarjanak válni (asszimilálni akarták a nem magyar népeket).


Manapság a magyargyűlöletet a politika használja ki sokszor - mindig akkor van gondjuk velünk, amikor valamit a háttérben akarnak intézkedni, hogy eltereljék a figyelmet - és ezt a primitívebb románok be is veszik.


Viszont nagyon sok pozitív példával találkoztam már eddig is. Az átalg embereknek mindegy, hogy magyar, román vagy más nemzetiségű vagy-e?

Román egyetemre járok, Temesváron. Az egyik legjobb barátom román, akit ott ismertem meg, és még csak nem is erdélyi, hanem oltyán. De őszintén, olyan rendes ember - nagyon türlmes, és megérti azt, hogy a román nyelvet nem igazán tudom beszélni, de próbálkozok.


Az osztálytársaim nagy része ugyan így viszonyul hozzám, a tanárok is - sőt, még az egyik tanár a legelső órán mondta, hogy azok az évfolyamok, amikben vannak magyarok vagy szászok általában jobbak.


Tavaly ősszel történt volt, hogy választások előtt egy másik oltyán csoporttársam elkezte szídni a magyarokat az osztálychatben, hogy mit képzel az RMDSZ, hogy indul a választásokra, stb-stb (a vita alapból értelmetlen volt, mert biztos volt,hogy nem ők nyernek, hiszen 5% kb a magyarok aránya). És mondta, hogy az oroszokat is ugyan úgy utálja - nem mellesleg van két moldvai orosz osztálytársam is. És erre vagy 5-7 személy nekiálltak, hogy mit képzel magáról, ki ő, hogy valakit elítéljen, azért, hogy nem román? Utána persze elkezdett védekezni azzal, hogy ő csak a szélsőséges magyarokra gondolt (na persze). De az osztálytársaim akkor sem hagyták. Azóta sem láttuk xD

Az oltyán barátom aztán mondta, hogy rendesen szégyellte magát amiatt a srác miatt.


Nem mellesleg. Amikor elkezdtem barátkozni az oltyán barátommal, akkor egy másik, magyar barátom, figyelmeztetett, hogy vigyázzak, mert az a népség kihasználja az embereket. Erre fel, amikor átkerültünk online oktatásba folyamatosan kérdésekkel bombáztam, mert semmit nem értettem, és ő kézségesen válaszolt. Viszont a magyar barátomnál láttam azt, hogy inkább kihasználja őt, mivel fordítva fél kezemen meg tudnám számolni, hogy hány esetben kért segítséget az oltyán barátom tőle. Szóval ennyit az előítéletekről.


Vagy háromszor volt olyan, hogy egy-egy idősebb személlyel szóvaba keveredtem, és amikor megtudták, hogy magyar vagyok, még elő is kaptak pár magyar szót, amit tudtak. Alapjáraton talán, csak egyszer éreztem azt, hogy valakinek nem tetszik, hogy magyarul beszélek - villamoson ültem és édesapámmal telefonáltam, amikor egy bácsi elég csúnyán nézett egész idő alatt, amíg le nem szálltam.


Alapjáraton a románok nagy részével nincs gond. De sajnos a média mindig azt hangsúlyozza ki, ami polgárpukkasztó, mert ami ilyen hétköznapi dolog, azt senkit sem érdekel. (jaj, és ne felejtsük el, hogy általában a kontextusból is kiragad dolgokat és áthelyezi egy másikba). Erre egy Magyarországon előforduló példával tudok élni: a pride felvonuláson sem az átlagosan felöltöző embereket fogják mutatni, akik jelentős többségben vannak, hanem azt a pár egyedet aki nagyon kiáll a sorból (had ne kelljen példákat felsorolnom)


Igaz, Trianon egy elég igazságtalan dolog, de már száz éve történt. Megértem, hogy fáj, nekem is, füleg amikor még jönnek a szélsőségesek és az orrom alá dörgölik, hogy Erdély romániához tartozik. Viszont ebben a helyzetben (és sok másban is) több lehetőséged is van. Vagy elmerülsz a gyűlöletben, és ugyan azon a szinten leszel mint ők, vagy előnyt kovácsolsz a helyzetből. Például, mivel Romániában muszáj tudni románul, ezért rá vagyok kényszerítve, hogy megtanuljam a nyelvet. És a románt tudást jól lehet kamatoztatni más latin nyelvek tanulásánál is. Sőt, rengeteg szó van ami angolban is megtalálható.


Erdély hovatartozásával kapcsolatban, lehet megköveznének sokan, de ha eldönthetném, hogy hova tartozzon, se Magyarországhoz se Romániához nem csatolnám. Egész egyszerűen a románok döntő többségben vannak a magyarokhoz képest, Magyarország etnikai összetétele is jócskán megborulna. Ugyanakkor szerintem az erdélyi románoknak sem tetszik az, hogy Bukarest mindenbe beleszól, és elveszi az adókból bejövő pénz nagy részét.


Alapjáraton szerintem nem ítélhetsz el valakit azért mert román. Nekem mindig a személy lesz az első, az előítéleteket próbálom elnyomni (igen, még mindig vannak, de szerencsére kb 5 perc leforgása alatt érzelmi szintről átfektetem logikai szintre a dolgokat, és belátom, hogy attól még, hogy valaki a kinézete miatt nem szimpatikus, attól még lehet egy nagyon rendes ember). Viszont a szélsőséges, általánosító gyűlölködést elítélem.


Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy én is egy jó ideig eléggé nacionalista gondolkodásmóddal rendelkeztem, de szerencsére jött egy román osztálytársam 10.osztályban (tudott magyarul, vagyis nem tanultam tőle kb semmi románt), aki kicsit enyhített rajta, majd egy másik barátomról megtudtam, hogy amúgy vannak román felmenői. Aztán sofőrsuliban is volt egy román srác, aki még hajnali 1-kor segített nekem és elküldte a chestionar-os alkalmazást.


Remélem, hogy idővel te is, meg más nacionalisták is (mind két népből) belátjátok, hogy nincs semmi értelme annak, hogy gyűlölködjetek. Ha viszont szeretnéd mérgezni a saját lelked, és ugyan azon a szinten lenni, mint akiket megvetsz, csak nyugodtan. Csak ne feledd, hogy nem a kígyó harapása öl emg, hanem a méreg.

2021. márc. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
60%

Ennyi erővel a magyarok miért utálják a románokat?

Például, ha mondjuk megnyertük volna az első VH-t, és megkaptuk volna Moldvát, és tegyük fel, hogy ott 60℅ lett volna a magyar.

Tegyük fel azt is, hogy Moldva 1015 óta Romania területe lett volna.

Magyarok nem fogadták volna el a területet? Szerintem de. Románok egyáltalán nem utálnák a magyarokat, hiszen ki szereti azt a népet, ki egy 100 éves történelemi esemény miatt kapja a szőrőstalpúzást stb.

Magyarok a 2. VH-ban bizonyíthattak volna....

2021. ápr. 1. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
0%

#21


Én nem szeretnék gyűlölni senkit sem, de néhány embert szükségképpen gyűlölök(és erről nem én tehetek).


Világos?

2021. ápr. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 hypno ***** válasza:
64%

#24


A saját érzelmeidről nem te tehetsz?


Hát akkor ki a túró?! A hangok?

2021. ápr. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
77%
Annyit hozzátennék mindehhez, hogy voltak romànok, akik nem örültek az elcsatolásnak. Akik meg igen, ott sokuk bedőlt a nacionalista prpagandának, miszerint a magyarok ki akarják irtani őket, illetve az, hogy ők a hatezer éves dák kultúra. 1918-ban Románia elmaradott volt, lakossága 30%-a tudott olvasni. Míg a Magyar királyságnak 80%-a. Nemcsak a Trianon miatt szőröstalpúzzuk őket, hanem a Csaucseszku rendszer miatt is.
2021. ápr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!