Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért gyűlölik a románok a...

Miért gyűlölik a románok a magyarokat? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Általában kölcsönös a gyűlölet.

De nem akarok általánosítani, biztosan sokan vannak mindkét oldalon, akik szeretik a másikat.


Én elsősorban a Történelmi okaira vagyok kíváncsi.

Nem tudom, ők mióta laknak Erdélyben és környékén, de nagyon sokáig, évszázadokig egy nép voltunk (akárcsak a szlovákokkal, horvátokkal stb.)

Az 1984-49-es szabadságharc alatt olvastam először olyat, hogy összetűzésbe kerültünk velük (ha volt korábban is, arról nem tudok).

Aztán valamit csinálhattak a Habsburgok, mert a gyűlölet csak nőtt és nőtt. Aztán Trianonnál el is akartak szakadni, és Magyarország jó nagy részét meg is szállták.


Ezeknek mi az oka??

Mit csináltunk, amiért kialakult ez a gyűlölet?

Mi a bajuk velünk a múltban és a jelenben?



2014. dec. 4. 12:59
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
68%
Mert tudják jól, hogy tolvajok, jogtalanul élősködnek olyan földek gazdasági előnyeiből, amihez soha nem volt közük, és ezért a román titkosszolgálat segítségével szítják a magyarok ellen az embereket, hogy ezzel is ellehetlenítsék a magyarokat a saját földjeiken. De ez nem marad így, nem maradhat így.
2014. dec. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
16%

Szerintem világunkban nem történik semmi sem ok nélkül. A múltban (legyen az bármi) tetünk valamit, ami miatt meggyülöltek minket, amit mi valószínüleg viszonoztunk.


Arra nem tudok válaslni, hogy a múltben miért. Ám szerintem a jelenebn már csak megszokásból utáljuk a másikat.

2014. dec. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Biztos vagyok benne, hogy a Habsburgok csináltak valamit rosszul.

Milyen lehetett a nemzetiségekkel való politikájuk a Monarchia idején?

2014. dec. 4. 13:19
 4/28 anonim ***** válasza:
13%

Sok román abban hisz, hogy ők a dákok örökösei és a magyarok (gonosz hun rablóhordák) elvették a földjeiket még 1000 évvel ezelőtt és rabszolgaságba taszították az erdélyi románokat 1920-ig.

Azóta meg abban hisznek, hogy mi vadállatok vagyunk és már a kezünket rágjuk véresre, mert nem bírunk a gyűlölettel és akármikor ráronthatunk Romániára meg ilyenek.


Pont olyan üldözési mániás elmebetegek, mint a mi széljobbereink.

2014. dec. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
0%

Ha kíváncsi vagy a román oldal véleményére, akkor menj fel Youtube-ra, ott lehet találni olyan videókat, ahova sok román nacionalista írogat.


Én régebben beszélgettem úgy 3 ilyennel és nagyjából az jött le tőlük, amit már fentebb is írtam.

2014. dec. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
53%

Kedves # 2 :

Katona József:

Ha nem tudod mik történtek vala, minek előtte születtél, gyermek vagy.

2014. dec. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
41%

"Miért gyűlölik a románok a magyarokat?"


Mert ilyen kérdéseket teszel fel.

2014. dec. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
58%
Mert utálja a tolvaj akik meglopott.
2014. dec. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 Magyarmanó ***** válasza:

"de nagyon sokáig, évszázadokig egy nép voltunk"


Nem mondom, hogy jót nevettem, mert az ilyentől sírni tudnék..


Egy nép? Komolyan? Az, hogy van egy ország ahol élnek horvátok, románok, magyarok, németek attól még ezeket nem soroljuk egy nép alá.A Románok többségét a török hódoltság után telepítették be osztrák "nyomásra", előtte elenyésző számban voltak csak. Egyébként a gyűlölet oka egyértelmű és nem, semmi köze a 1948-'49-es szabadságharchoz, legalábbis nem sok hisz ilyen alapon ez a kölcsönös gyűlölet a horvátokkal is fent állna, de mégsem..A gyűlölet onnan ered, hogy a románok elvették Erdélyt tőlünk és máig 1 millió magyart terrorizálnak a saját területükön, és ők ezt persze úgy gondolják jogosan, de saját maguk alatt vágják a fát és minket napról napra közelebb küldenek ahhoz, hogy egyszer ha nem is a mi életünkbe de egyszer vissza kapjuk mi minket illet, gondolok itt a hihetetlen gyors népességfogyásukra és széthúzásukra melyek még a magyar példánál is nagyobbra rúgnak.

2014. dec. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Egy nép?Barátom, ha ennyit tudsz a magyar-román közös történelemről, akkor olvass még sokat, talán majd egyszer...


Amúgy azért rühellnek minket, mert számukra már kisiskolás korban elkezdik szajkózni, hogy Erdély az ősi román föld volt, még a római időkben, csak aztán ezek a mocskos ungurok bejöttek, és elvették, ezer évbe került mire visszaszereztük.


A magyar-román viszony tulajdonképpen Erdély kérdése.Az, amióta létrejött Románia, és az is fog maradni az idők végezetéig.A románok sose mondanának le örökre Erdélyről, 1940-ben is csak erős német nyomásra tették, és idegilenes jelleggel.Ezt úgy értem, hogy ők úgy tekintettek a bécsi döntésre, hogy ha majd megnyeri Németország a világháborút, akkor rendezésre kerül ez az ügy.

2014. dec. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!