Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A nyugati giga cégeknek miért...

A nyugati giga cégeknek miért nem egyesülnek, áldoznak arra, hogy megtartsák az adómenteségüket, megvannak a forrásaik,a lehetőségeik, miért nem váltatják le ilyenkor a renitenskedő vezetőt?

Figyelt kérdés
[link]
2021. ápr. 5. 08:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Pontosítsd a kérdésedet, mert így nem érthető mit akarsz megtudni! "A nyugati giga cégeknek miért nem egyesülnek" Mit jelent? Mi akart lenni helyette?

A cégek amúgy egyesülnek - sajnos - éppen ez az ami rossz a világnak, mert túl nagy hatalomra tesznek szert és még az a kicsi szabadpiac is megszűnik miatta ami legalább helyenként teret adott az embereknek. Nem véletlenül vannak az USA-ban is a tröszt ellenes törvények, vagy vannak engedélyhez kötve bizonyos tulajdonszerzések pl. a médiacégeknél is.

2021. ápr. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én se értem a felvetést.

Az adót mindenki igyekszik elkerülni, minél több, annál inkább.

Nekem erre nincs sok lehetőségem, egy transznacionalis vállalatnak meg van.


A VW csoport személyautók ól sokáig csak a győri Audi volt nyereséges, mert a belső számlázásik révén ide tolták a nyereséget a 0%-os adó alá.


A TESCO legnagyobb tulajdonosa is egy pdf shore államban bejegyzett cég, alig fizet adót ezért.

2021. ápr. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!